Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pinguini cu cirese la urechi


872 raspunsuri la acest subiect

#1
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 09:30

Si cum sa incepem un capitol mai frumos, decat urandu-i lui Eric La Multi Ani! [artif]



#2
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.672 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 09:44

La multi ani plini de fericire, Eric! Sanatate, noroc mult si o viata plina de veselie iti dorim!  [flo2]



#3
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 09:47

Miha, noi alternam acum la meciuri...ne uitam in general la cei care sunt mai activi...aseara ne-am uitat la Tara Galilor cu Rusia...eu am adormit la inceputul reprizei a 2a  [:)] am vazut dimineata la stiri (eu imi beau cafeaua in pat si ma uit pe programul de stiri nemtesc) cat a fost scorul final...televizoare avem in fiecare camera, asta de cand au stat ai mei aici...mie-mi place sa ma uit la TV in dormitor, e mult mai comod...plus ca atunci cand ma ia somnul, trag pe dreapta.

azi ne uitam la Germania cu Irlanda de Nord, al 2lea meci este : Polonia cu Ucraina...eu sunt pt Germania si Polonia  [pk]


Editat de Ella73, 21 iunie 2016 - 09:48 .


#4
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 09:50

Rufus, ft bine arata ciresele alea  [pk] eu am luat capsuni elvetiene...ft gustoase, rosii si dulci...dar au gust de fragi, nu de capsuni cum le stiu eu din Romania...sambata merg la ferma sa culeg capsuni, duminica mergem la matusa lui Marco...si vreau sa-i duc si ei. 



#5
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 09:55

Noi n-am avut niciodata mai mult de un tv acasă, in living. Imi place sa ne adunam acolo, sa adormim pe canapele, e ceva ce ar dispărea daca am avea TV-urile in camere. E sentimentul ala de familie, care imi place si pe care l-am avut si eu si ovi din copilărie. Il menținem, probabil așa va rămâne :).

#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 10:24

La multi ani, Eric! Numai bucurii sa-ti astearna drumul vietii. [deziuata]  



#7
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 10:37

Noi n-am avut niciodata mai mult de un tv acasă, in living. Imi place sa ne adunam acolo, sa adormim pe canapele, e ceva ce ar dispărea daca am avea TV-urile in camere. E sentimentul ala de familie, care imi place si pe care l-am avut si eu si ovi din copilărie. Il menținem, probabil așa va rămâne :).

 

 

da, si noi la fel.

 

Viviana, mai bine azi....?



#8
Rufus

Rufus

    Membru VIP

  • Moderators
  • 15.555 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 10:38

La multi ani pentru Eric!

Am in memorie poza de fotbalist...tare mult mi-au placut prichindeii aia cu echipamentul adecvat perfect...



#9
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 10:40

da, si noi la fel.

 

Viviana, mai bine azi....?

Nu. E mai rau. Foarte rau. Nu mai am solutii. Nu stiu ce sa mai fac.



#10
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 21 iunie 2016 - 10:41

Aloha! Aloha! Deja capitol nou cu cirese..."mais ou sont les cerises d'antan:)))))".

 

Gata, vacanta se apropie repede, repede.. cateva zile! Mai trebuie sa supravietuiesc intre meetinguri si facut de bagaje.

Pe aici in sfarsit ploua mai serios, insa vineri se anunta chiar si 30 de grade.

 

Am avut copiii doar in weekend sapt asta, insa cred ca azi ii luam acasa. Mai au cate un meci de jucat dar cred ca il vor pierde... (zic ei ca au adversari puternici, nr 1 in DK si Norvegia).

Au venit asa de obositi fizic dupa atata antrenament, ca vineri si sambata abia au apucat sa isi revina. Iar duminica au plecat din nou! Ii tot amenint ca nu ii mai las in tabere pt ca se cam obraznicesc si invata tot felul de prostioare pe care le pun in practica acasa :)))) Cand nu sunt copiii acasa avem asa de mult timp...

 

Sambata a fost festival irlandez in sat, cu muzica, dansuri, balade, muuulta lume (irlandezi rosii in obraz), si muuulta bere.

De midsummer vom merge in parc sa vedem dansurile si cantecele, insa nu cred ca vom sarbatori in stil suedez pt a nu avem timp.

 

Eu nu ma uit la fotbal, sau ff putin, cand se mai uita copiii. De fapt la noi in familie nu e nimeni pasionat de fotbal...La noi oricum merge TV-ul numai pe canalul de tenis... Noi avem 2 TV, unul in living si unul in allrum, dar rareori ne uitam la cel de sus, adica, mai evadez eu  cand ma satur de atata tenis si mai vreau sa vad si eu un film. Cu 3 barbati, viata nu e asa de usoara:)))

 

La multi Eric, micutul fotbalist!

Tin pumnii fetelor de Rufus si Viv la bac! Viviana, ai incredere in fata ta, va fi bine!

Va doresc o sapt frumoasa!




Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - Ieri, 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - Ieri, 21:32

  • Săptămâna 26

    lili.95
    - Ieri, 13:07

  • Vreme frumoasa

    Roxi_pisicul23
    - Ieri, 12:40

  • Cumparaturi È™i curatenie

    FloreClau
    - Ieri, 11:44

  • Cum s-a schimbat corpul meu în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 08:05

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -