Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cata modestie...plina de aroganta :D

senatorii romani

41 raspunsuri la acest subiect

#1
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 16:29

Ce noroc, pe biata senatoare, ca are sot si parinti, altfel, salariul nu i-ar fi ajuns nici de coafor.  :))))

 

 

Senatoarea PNL Steliana Miron a declarat pentru Evenimentul Zilei ca salariul de parlamentar nu ii ajunge "nici pentru coafor" si ca are noroc cu sotul sau si cu parintii ei care o sustin financiar. Declaratia vine in contextul discutiilor despre pensiile speciale ale parlamentarilor, care se extind si in domeniul salariilor, si in conditiile in care indemnizatia de parlamentar se ridica la circa 1000 de euro pe luna. Potrivit declaratiei de avere depuse in 2014, senatoarea Vasilica Steliana Miron a incasat in anul anterior 60.410 RON din indemnizatia de parlamentar.

"Prefer hainele si pantofii de la producatorii locali. Am si discount-uri foarte mari", a declarat Miron pentru EVZ, precizand ca o tinuta o costa in jur de 600 de lei. "Niciodata nu m-am imbracat de doua ori la fel. Prefer tinute mai ieftine". Ea a recunoscut ca nu isi achizitioneaza hainele din indemnizatia de parlamentar. "Noroc cu sotul meu si cu parintii mei ca ma sustin financiar. Din salariul de la Parlament nu mi-ar ajunge banii nici pentru coafor", a mai spus ea.

"Tinutele de la Senat sunt, in mare parte, realizate la o fabrica din Suceava. In fiecare joi ma duc la fabrica si, impreuna cu doamnele de acolo, imi creez tinutele pentru saptamana urmatoare. Vineri ma duc la proba, iar sambata am tinutele acasa", a declarat Steliana Miron. Ea a precizat ca si majoritatea pantofilor din garderoba sunt facuti la comanda, tot in Suceava.

 

 

http://revistapresei...ntru-coafor.htm

 



#2
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 16:35

O nesimtita. Imi pare rau de epitet, dar asta i se potriveste.



#3
ginaro

ginaro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.151 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 16:41

Noi ne gandim la un coafor "normal", dar poate madam se coafeaza in California (biletu' costa si el), cu praf de aur [starwars]



#4
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 16:47

Sa se duca duamna:)printre cei care muncesc  pe branci pentru un salariu minim si mai au si copii de trimis la scoala,dări de dat la "stăpânire " si impart un parizer in en-spe ca sa aiba copiii de un sandwich pentru la scoala.Sau pensionarilor care traiesc cu pensii de mizerie.

Daca are curajul sa spuna asa ceva  celor care traiesc cu cativa lei pe zi or sa o coafeze ei gratis. [:-)))]



#5
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 16:49

"Aleasa" noastra, parca ar trai intr-un turn de fildes, de vorbeste cu atata degajare despre asemenea cheltuieli. Parca nu ar face parte din poporul roman, ci ar trai paralel cu noi.

Sunt oameni care muncesc o luna si au salariul de 500 de lei.

 

Este o declaratie plina de emfaza, impertinenta si obstinatie. 

 

Asta dovedeste cat le pasa "lor" de noi. :x



#6
ralcat

ralcat

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.258 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 17:06

Propun un subiect la umanitare s-o ajutam un pic pe "doamna" senatoare ... un cod al bunelor maniere, o comstitutie, niste carticele de educatie civica de unde sa afle ca ea e platita acolo pentru a reprezenta cetatenii nu pentru parada modei.
Si daca nu pricepe ... avem destule exemple de "invatatoare" cu rezultate bune in educatia care i s-ar potrivi ... inca nu mi-e clar daca raspunde mai bine la bataie sau la bataie de joc.

#7
elyda

elyda

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.011 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 17:18

Propun un subiect la umanitare s-o ajutam un pic pe "doamna" senatoare ... un cod al bunelor maniere, o comstitutie, niste carticele de educatie civica de unde sa afle ca ea e platita acolo pentru a reprezenta cetatenii nu pentru parada modei.
Si daca nu pricepe ... avem destule exemple de "invatatoare" cu rezultate bune in educatia care i s-ar potrivi ... inca nu mi-e clar daca raspunde mai bine la bataie sau la bataie de joc.

 

O nesimtire ca a ei raspunde cel mai bine la" coafarea bio:),ungerea cu catran si tavalirea prin fulgi,dupa care sa fie plimbata printre cei care muncesc  de isi rup salele pentru  cativa lei.

Asa scapa si de "chinul"de a comanda saptamanal imbracaminte si încălțăminte.

Tupeul fantastic nu este ca a ajuns undeva unde nu are nicio treaba ci acela ca odata ajunsa acolo isi permite sa dea asemenea declarații sfidand orice limite ale bunului  simț. 



#8
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 17:28

Corect, Elyda.  :)



#9
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 17:29

S-a deschis o pagina pe facebook : Cheta pt Steliana Miron.  :))))

 

 

https://www.facebook...?ref=ts&fref=ts



#10
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 20 aprilie 2015 - 18:02

mie imi place cum isi face ea tinutele pt sapt de lucru...pe asta nu ati retinut-o [:D]

Merge in fiecare joi la fabrica autohtona si ieftina de la suceava si stabileste cu d-nele tinutele pt sapt viitoare, vineri proba si le ia .

la inceput ma gandeam uite frate ca se da patrioata dar sparge 600 ron x 5 saptamanal.

Dupa aia m-am gandit ca s-o fi mutat parlamentul la suceava de joi de joi si vineri de vineri o lalaie la croitor. Lunea esti obosit dupa wk asa ca nici nu e mare cheltuiala 1-2 tinute pe saptamana. Daca scad si vacantele lungi si dese chiar mi-e mila ca m-am gandit cat costa tinutele ei pt saptamana de lucru.




Panic Questions

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

Last Blogs

  • Sunt cursurile de puericultură importante?

    Ana1298
    - Ieri, 20:51

  • Bebe ajunge acasă

    Roxanesss
    - Ieri, 13:32

  • Prima zi de fericire

    Irina0820
    - Ieri, 09:59

  • Cum s-a schimbat relaÈ›ia de cuplu în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 07:30

  • Linistea dinaintea furtunii

    RoxiMada
    - apr 30 2024 21:32

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -