Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 1 voturi

Scoala nr.169 Bucuresti???


11 raspunsuri la acest subiect

#1
luminita74

luminita74

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 30 octombrie 2007 - 16:23

Poate cineva sa-mi dea detalii despre scoala 169 din Bucuresti??
Anul viitor baietelul meu trebuie sa inceapa scoala si aceasta scoala ar fi una dintre variantele mele.Sau poate puteti sa-mi dati informati despre una dintre scolile din Drumul Taberei.

Va multumesc anticipat

#2
ronin

ronin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 134 mesaje

Postat 01 noiembrie 2007 - 12:39

Locuiesc pe acolo... Unde vine sc. 169?

In ce zona stai, ca sa vedem si alte varinate...

Una buna ar fi SF. Andrei, de la capatul lui 173, 69...

#3
LORE33

LORE33

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 186 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 09:50

La capitolul cadre didactice scoala sta foarte rau. Au foarte putine invatatoare titulare.La fel sta treaba si cu profesorii. Asa ca mai gandeste-te si la alta alternativa.

LOREDANA si MIHAI

"Infrint nu esti atunci cind singerezi,nici ochii cind in lacrimi ti-s.Adevaratele infringeri sunt renuntarile la vis."

#4
alinaxeni

alinaxeni

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 448 mesaje

Postat 02 noiembrie 2007 - 12:06

Daca vrei o scoala buna in zona ti-as recomanda sc.311.Fata mea a invatat acolo si am fost extrem de multumita.Au profesori foarte buni iar invatatoarele sunt foarte bune.
Ca invatatoare pot sa-ti recomand pe Costache si Negrea,dar nu stiu care vor lua clasa 1a anul viitor.Oricum nu exista surprize neplacute.
Scoala este in diverse programe europene,este in renovare de un an in cadrul unui program de inbunatitire a sistemului de invatamant si profesorii sunt deosebiti.Conducerea se ocupa foarte mult de elevi,au consilier psihologic si se munceste mult cu elevul extra scoala.
Noi nu ne-am permis meditatii pt. examenul de capacitate iar profesorii au facut meditatii fara niciun ban in cadrul scolii pt. toti elevii care nu-si permiteau pregatire suplimentara.
Iti recomand scoala asta din tot sufletul.Ferestete de scoala 155,cea de langa 169,e tot ce poate fi mai rau.

-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

#5
Dana M.

Dana M.

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 113 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 14:15

Alina, si eu sta in Dr. Taberei si sunt in vrie cautand o scoala pentru la anul. Eu am invatat la 121, pe vremea mea era foarte buna scoala, numai la mine in clasa erau 5 olimpici pe tara, acum am inteles (dar doar asa, ceva zvonuri) ca nu mai e ce era, ca majoritatea din cartier. Am citit de ce scriai cu 311, dar habar nu am pe unde vine. Ma poti lamuri, te rog? sau daca mai ai detalii despre alte scoli din cartier, incepand de la capat pana la Tricodava- Moghioros, nu mai departe, deci pe bucla.
Multumesc,

Dana M. si Raluca (5 ani si 7 luni)

#6
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 19 noiembrie 2007 - 15:03

Mi-ai adus un zambet pe buze [il] Este scoala mea [il]



pt. cine a intrebat, scoala 169 este la Cetatea Histriei....statia de troleibuz Indiana...



Monica

http://www.community...m/user/maraki36

mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Foto Angelo

Angelo1

Angelo2

Angelo3

#7
Istocescu

Istocescu
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 14 mai 2008 - 21:43

Hristos a inviat!
Am 35 de ani, insa, in perioada 1979 - 1987, am urmat cursurile acestei scoli generale (169, din sectorul 6, strada Pascani, nr.2). Am avut profesori grozavi (dovada: in prezent, sunt profesor de romana, insa la o scoala din sectorul 3): Nicolescu Valeria (de limba germana), Roventa Valeria (de romana; mi-a fost si diriginta), Halichias (de latina) etc., etc.. Pe vremea mea era o scoala fff serioasa, erau multi olimpici (unii dintre ei au ajuns medici, au primit burse de studii in strainatate, sunt cercetatori etc.).

Daiana

#8
claujro

claujro

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.387 mesaje

Postat 14 mai 2008 - 22:56

Ar mai fi Lovinescu, sc. 172 (Valea Ialomitei), sc 191 (Poiana Muntelui)...poate stie cineva ceva despre ele. Noua ne e aproape Lovinescu dar mai cercetez pana va intra Matei la scoala.

#9
maraki

maraki

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.336 mesaje

Postat 14 mai 2008 - 23:04

quote:
Originally posted by Istocescu
Hristos a inviat!Am 35 de ani, insa, in perioada 1979 - 1987, am urmat cursurile acestei scoli generale (169, din sectorul 6, strada Pascani, nr.2). Am avut profesori grozavi (dovada: in prezent, sunt profesor de romana, insa la o scoala din sectorul 3): Nicolescu Valeria (de limba germana), Roventa Valeria (de romana; mi-a fost si diriginta), Halichias (de latina) etc., etc.. Pe vremea mea era o scoala fff serioasa, erau multi olimpici (unii dintre ei au ajuns medici, au primit burse de studii in strainatate, sunt cercetatori etc.).Daiana
A fost si diriginta mea Roventa Valeria [il]Se vede ca ati fost generatia de dupa noi imediat [:D]Monica http://www.community...m/user/maraki36 mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )Foto AngeloAngelo1Angelo2Angelo3Angelo4

#10
ronin

ronin

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 134 mesaje

Postat 17 iunie 2016 - 10:19

Ati putea sa-mi spuneti ceva despre invatamantul gimnazial din aceasta scoala? Ma intereseaza, in mod special, mate, romana, engleza, germana. Clasa a VI-a, anul 2016-2017.

 

Multumesc mult.




Panic Questions

  • Pete rozalii, saptamana 8

    Roxanna12
    - mai 02 2024 21:13

  • Trombofilie

    Criss05
    - apr 30 2024 21:28

  • Constipatie

    draghia mioara clara
    - apr 29 2024 20:26

  • Reflexul Moro

    cristian_boricean
    - apr 29 2024 13:49

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - apr 26 2024 08:43

Last Blogs

  • Mai e putin...38 saptamani

    FloreClau
    - Ieri, 22:34

  • Saptamana 27

    lili.95
    - Ieri, 14:24

  • Vacanta cu burtica È™i surioara mai mare

    BiancaDragnea
    - Ieri, 13:03

  • Mici pregatiri

    kiki_2024
    - Ieri, 12:24

  • Prima răceală în sarcină

    CatiCatut
    - Ieri, 11:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -