Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

scaun de birou pentru copii?

scaun copii birou

11 raspunsuri la acest subiect

#1
nicutatu

nicutatu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 07:48

Neata, parinti!

Am si eu o intrebare. Fi-meu ma bate la cap ca vrea scaun de birou nou. Acum are unul normal, ca de bucatarie si cum prietenii lui au unul de birou, care se roteste, ma bate la cap sa-i iau unul nou. Voi ce ziceti? Sa-i iau? Voi ce scaune aveti pentru copiii vostri?



#2
Lorikay

Lorikay

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.237 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 07:57

Fiica-mea l-a vrut pe acesta: http://www.ikea.com/...268/#/S99842530



#3
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 08:02

Noi avem un scaun normal, de lemn, cu spatar, nu-l mai gasesc separat dar e scaunul din acest set  http://www.ikea.com/...ucts/S19898069/

Si oricum da din picioare si pe asta si se fatzaie, daca i-as fi luat de birou numai s-ar fi invartit pe el.

Dar, depinde si ce varsta are scolarul tau. Al meu abia termina clasa I.



#4
rato-moldo

rato-moldo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 08:08

Tu stii cel mai bine daca ii iei sau nu. Intrebarea se pune asa: merita? Are note bune, invata, e cuminte? Copilul meu are scaun de birou de la expert-scaune.ro, i l-am luat de  ziua lui, dar l-am pus sa-mi promita ca nu incepe sa se plimbe cu el prin casa :)) Mi-a placut magazinul ca asigura livrarea. Acum, depinde si de bugetul tau. Iti recomand unul ergonomic, ca sa ii tina spatele intr-o pozitie corecta. Asa m-a enervat al meu, ca statea cocosat si imi venea sa-l leg de scaun. Ai grija sa fie unul reglabil, mai ales la spatar, ca in timp creste si trebuie ajustat. 



#5
JuliaSM_2

JuliaSM_2

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.354 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 09:47



Tu stii cel mai bine daca ii iei sau nu. Intrebarea se pune asa: merita? Are note bune, invata, e cuminte? Copilul meu are scaun de birou de la expert-scaune.ro

 

Adica scaunul de birou e un premiu pentru note,cumintenie si invatat!? [fri]   Eu stiam ca e piesa de mobila.  [clo]

 

Ce a facut copilul tau asa extraordinar, de ai considerat ca merita scaun de-ala de la expert-scaune.ro ? [fal]


Editat de JuliaSM, 12 iunie 2013 - 09:47 .


#6
Androix

Androix

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.147 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 09:51

La preturile alea trebuie sa fi facut ceva super tare! Olimpic cel putin! [:-)))]



#7
Cricor

Cricor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.464 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 10:38

Fiu-meu a vut unul rotativ..luat din Carrefour, care l-a tinut 4 ani (l-am luat cand era in clasa 1, n-am asteptat rezultate scolare de exceptie [:)] ). Nu s-a plimbat cu el prin casa prea mult, dar de invartit s-a invartit cu nadejde..era bucuria lui cea mai mare in timpul temelor.

In fine, din cauza filetelor de plastic care nu mai sustineau spatarul abuzat, l-am inlocuit cu unul de la Ikea..sper sa tina mai mult.



#8
LYADA

LYADA

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 988 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 15:09

Noi l-am luat din Auchan, e f comod si se comporta bine, il avem de aproape un an.



#9
rato-moldo

rato-moldo

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 23 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 16:37

Adica scaunul de birou e un premiu pentru note,cumintenie si invatat!? [fri]   Eu stiam ca e piesa de mobila.  [clo]

 

Ce a facut copilul tau asa extraordinar, de ai considerat ca merita scaun de-ala de la expert-scaune.ro ? [fal]

Este piesa de mobila, desigur. Dar a fost si un fel de premiu. La sedinta cu parintii s-a anuntat cine este foarte probabil sa ia premiu. Anul trecut a luat mentiune si anul asta va lua premiul doi (daca nu face vreo prostie intre timp). Inainte sa aleg magazinul Expert Scaune, am verificat preturile si avantajele de la mai multe magazine. Ikea e departe de mine si daca ajungeam acolo, sigur mai vroia si nu stiu ce jucarii sau veioza nu stiu de care. Daca luam online, plateam transportul. Asa, mi-a convenit ca fiind din Bucuresti, am avut transportul gratuit. 

Nu vad ceva extraordinar de grav ca il mai motivez ca sa fie cuminte. Tu nu ai prima la serviciu? Nu tragi tare ca sa te recompenseze cu un post mai bun, bani mai multi, etc? Atata timp cat nu se exagereaza, cred ca este ok. Daca nu ar fi avut o evolutie buna la scoala anul asta, i-as fi luat ceva mai mic de ziua lui, care sa insinueze ca mai are de lucru la anumite aspecte. Vazusem niste caiete interesante Skag AR, care aveau pe coperta animale si daca descaram pe mobil o aplicatie, "prindeau viata". Problema era ca s-ar fi bucurat de smecherie doar 2 minute, cat i-as fi lasat mobilul meu :))



#10
natalia_nica

natalia_nica

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.371 mesaje

Postat 13 iunie 2013 - 08:12

Deeci, copilul tau invata pentru... un SCAUN? Super-tare!

 

Al meu e mai fraier, invata pentru el, pentru ca i-am explicat ca daca invata poate deveni orice vrea in viata...





Etichetat si cu scaun, copii, birou

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • O noapte furtunoasa

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 13:18

  • Cumpărături

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:35

  • Consult Trimestrul 1

    CatiCatut
    - Astăzi, 10:22

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -