Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Targoviste (3)


142 raspunsuri la acest subiect

#1
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 22 mai 2006 - 19:29

1 2


Putem continua aici.



Nana Motoc
Nunta noastra!


#2
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 22 mai 2006 - 19:51

Nana, multa sanatate si putere prietenei tale. Inca mai este internata la Tagoviste? Eu cred ca doctorul pluseaza, poate ii pica onorariu mai mare. Cum poate sa spuna ca un bb la 34-35 de saptamani are mai putine sanse decat unul la 28-32. Mie nu mi se par fondate afirmatiile lui. Eu cred ca se poate face cezariana si operatie de apenticita imediat, dar trebuie o echipa buna de doctori si anestezist pentru un caz asa de special (imi dau si eu cu presupusul, nu stiu sigur). In acelasi timp ma gandesc ca apendicele fiind infectat, nu va face fata unei nasteri naturale, ma gandesc sa nu se sparga si sa se imprastie infectia in zona. Of, ce situatie [bang].

Am cunoscut cand eram insarcinata o mamica care mergand pe trotuar cu sotul si o prietena, au fost loviti de o masina, iar ea era gravida in 5 luni si a avut cateva coaste rupte si o fractura de bazin. A stat in spital pana la nastere, si nu au putut sa-i puna gips din cauza burtii care crestea. In final totul s-a terminat cu bine, evident ca i s-a facut cezariana.

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
Filmulete Ana

#3
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 22 mai 2006 - 20:44

quote:
Originally posted by Otiliav
Nana, multa sanatate si putere prietenei tale. Inca mai este internata la Tagoviste? Eu cred ca doctorul pluseaza, poate ii pica onorariu mai mare. Cum poate sa spuna ca un bb la 34-35 de saptamani are mai putine sanse decat unul la 28-32. Mie nu mi se par fondate afirmatiile lui. Eu cred ca se poate face cezariana si operatie de apenticita imediat, dar trebuie o echipa buna de doctori si anestezist pentru un caz asa de special (imi dau si eu cu presupusul, nu stiu sigur). In acelasi timp ma gandesc ca apendicele fiind infectat, nu va face fata unei nasteri naturale, ma gandesc sa nu se sparga si sa se imprastie infectia in zona. Of, ce situatie [bang].Am cunoscut cand eram insarcinata o mamica care mergand pe trotuar cu sotul si o prietena, au fost loviti de o masina, iar ea era gravida in 5 luni si a avut cateva coaste rupte si o fractura de bazin. A stat in spital pana la nastere, si nu au putut sa-i puna gips din cauza burtii care crestea. In final totul s-a terminat cu bine, evident ca i s-a facut cezariana.Otilia si Ana Maria (18.12.2004)Filmulete Ana
Oricum Nina vrea cezariana, asta e clar. Nu inteleg insa de ce Dumnezeu au speriat-o atat de tare. Cezariana pentru bebe si operatie de apendicita si totul se rezolva. Dar sigur e mai usor sa faci totul sa para atat de tragic, ca sa-ti primesti onorariul gros, decat sa spui ca totul se poate rezolva cu bine. Nu mai spun ca, numai ei i se putea intampla asta, sa faca apendicita in sarcina. S-a chinuit atat de mult si acum cand mai are atat de putin, apare aceasta apendicita.[bang]Multumesc mult pentru gandurile voastre bune. Va pupicesc [pup].Nana MotocNunta noastra!

#4
clauf1000

clauf1000

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 249 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 01:37

nana. dr florescu este un medic bun care are in grija pacientul, nu banii. pacientul este un OM, nu un numar in registru. eu cred ca prietena poate discuta sincer cu el. la el nu trebuie sa deschizi usa cu plicul in buzunar,,, multa bafta si sa ne tii la curent...

#5
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 13:57

quote:
Originally posted by clauf1000
scuze..este www.pedigree.ro/concurs-cainele-lunii.html tot la pagina 9. probabil maine pag 10...este BOXI2
Gata, votat, deja este pe pagina 10 iar eu am fost votul cu nr 92! Ai un caine tare dragut.Multumim de pupici ptr Nina. Astazi se externeaza si astept vesti de la ea. Si apropo, Nina iubeste la nebunie cainii, deci sigur v-ati imprieteni daca v-ati intalni!Nana MotocNunta noastra!

#6
clauf1000

clauf1000

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 249 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 14:00

cred ca o shtiu din vedere...brunethica...shi creatha... shi multhumesc mult de tot pentru vot... shi daca mai ai prieteni...boxi2 te roaga sa o ajuthi...shi va ashteapta in parc...aduce ea jucariile...

#7
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 14:56

quote:
Originally posted by clauf1000
cred ca o shtiu din vedere...brunethica...shi creatha...shi multhumesc mult de tot pentru vot...shi daca mai ai prieteni...boxi2 te roaga sa o ajuthi...shi va ashteapta in parc...aduce ea jucariile...
Da, asa este, brunetica si cu parul cret. este o persoana deosebita si cu un excelent simt al umorului. Anul trecut am tot iesit cu ea in parc la Mitropolie, il plimbam pe nepotelul ei, Stefan, baiatul fratelui ei. Foarte frumos parculetul.Nana MotocNunta noastra!

#8
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 19:49

Nana, deci prietena ta se simte bine, ce veste buna!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)
Filmulete Ana

#9
Happiness_4_us

Happiness_4_us

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.961 mesaje

Postat 23 mai 2006 - 20:05

Da, chiar acum am primit vesti de la ea. Este acasa acum, azi a fost externata si s-a dus sa se odihneasca pentru ca azi noapte a avut o vecina de salon care a sforait toata noaptea si nu a lasat-o sa doarma mai deloc.
Sper din suflet sa fie totul bine!

Pupici [pup].



Nana Motoc
Nunta noastra!


#10
clauf1000

clauf1000

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 249 mesaje

Postat 24 mai 2006 - 16:46

TOPIC STERS DE DESPRECOPII


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -