Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

am un sot mizantrop!


20 raspunsuri la acest subiect

#11
Karla

Karla
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 22 ianuarie 2003 - 12:14

Draga Cristina Sotul meu este leu si eu sunt tot leu. Cand suntem intr-un grup el capteaza toata atentia, el vorbeste (are o cultura generala f. bogata ce-i drept..) si el isi impune punctul de vedere. Ne certam intotdeuna cand ne intoarcem de undeva.. Acum sunt si mai suparata pentru ca iar pleaca in Grecia cu contractele lui de cercetare..N-as fi suparata dar noi nu plecam nicaieri impreuna si de cate ori pleaca in strainatate in grup (colege, colegi, alti cercetatori si cercetatoare din MCT) simt un amestec de invidie, gelozie sau nu stiu cum sa numesc acest sentiment. Sa nu intelegeti gresit: ma bucur pentru el dar uneori vreau si eu sa fac parte din acel grup... De cateva ori am fost si eu cu el (avem servicii si ocupatii diferite) dar sunt suparata..cum sa reactionez sa nu creada ca sunt geloasa ? Sau de cate ori pleaca in delegatie trebuie sa ne certam? Astept de la voi raspunsuri...

#12
papadie

papadie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.370 mesaje

Postat 22 ianuarie 2003 - 15:38

noi suntem amindoi pesti[:D][:D][:D] Sä fim senini!

#13
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 22 ianuarie 2003 - 16:28

ma, la noi e cam gara. Adica cel putin sambata (cateodata si in cursu saptamanii) vin pretenarii pala noi...si nu 2-3 ore....5-6....pana seara, pana noaptea tarziu, mancam, ne hlizim, care apuca si are kef spala vasele.... Acu..nujtu cum o fi vali de felu lui, dar noi ne jtim de 14 ani asha ca....ne-am mai dat unu dupa altu' Luizax - karkotash shef!

#14
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 22 ianuarie 2003 - 16:29

na ca uitai..iost fecioara si capu' rautatilor,...el e gemeni! Luizax - karkotash shef!

#15
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 22 ianuarie 2003 - 17:40

Adevarat grait-a Luizax, va zic io! Ce hahaiala si hlizeala e pe la ei in week-enduri....nu poti sa nu te simti bine, chiar daca esti cu capsa pusa. Numai sclifositii sau fitzosii nu s-ar simti bine la ei! Sunt niste pretini beton![pk][cheers] danat

#16
narcisa

narcisa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 22 ianuarie 2003 - 18:14

Si al meu sot e pesti, dar ii place f.mult sa iasa in societate si unde ne ducem capteaza imediat atentia si se da dupa anturaj si se hlizeste intr-una de cind venime pina plecam, ca majoritatea ma intreaba dupa(e tot timpul asa de vesel?), si nu glumesc in schimb tatal lui tot peste sta numai acasa.... etc. exact polul opus sotului meu. Eu sunt taur asa ca nici mie nu-mi prea place singuratatea. narcisa + Patrick

#17
salhiuta

salhiuta
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 23 ianuarie 2003 - 01:24

Cred ca pestii sint tare dificili pt. ca si al meu este tot peste si ca sa se rezbune definitiv si irevocabil si fetita noastra este pestioaica.Eu sint rac asa ca traim in balta. Nadine eroul principal si mamica anca

#18
ymellda

ymellda

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 23 ianuarie 2003 - 22:47

Mai oameni buni, si la noi parca e in gara in weekend, si nu numai. Sotul meu e leu, are o groaza de prieteni, cateodata, cand imi vine sa il omor, ii reprosez asta. Bine, de cand s-a nascut Andra am cunoscut o alta serie de familiuni cu bebei si as vrea sa vedeti cum arata casa dupa o "grdinita". Va spun eu ca o sa va placa sa va intoarceti in cuscuta. Adevaraul este ca si mie imi place sa am prieteni si sunt sociabila. Sper ca Andra sa fie la fel, pt. ca e sagetator. ANDRUTA mica si mamica ALINA

#19
cipriana

cipriana
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 27 ianuarie 2003 - 21:28

quote:
Mai feletor, mai...Eu am un sot ca al Lizucai si Karlei, cu exceptia faptului ca NU FACE NIMIC IN CASA!!! Dar are 2 slujbe si e obosit...si cand vine acasa se aseaza la calculator...si asteapta masa , cafeluta...Cand ma duc in vizita la prietena mea (1data/luna max, ca in rest vine ea la mine), incepe cu telefoanele dupa 2 ore..."CE faci draga, ai utitat ca ai casa si barbat???" M-am rugat de el sa ma lase la aerobic cu cerul si cu pamantul...pe banii mei de la bursa!!!!, DEGEABA!!! Ies fara el doar cu cainele afara!!!!!si cand ma duc la aprozar!!!! Si nu avem decat o familie prieteni dar vizitele sunt f.f rare...cam la 2 luni...Este cea mai socipata persoana pe care am intalnit-o si mie mi-ar place teribil sa fie la noi acasa "ca la gara" sa fac tort de mere si prajituri si sa avem multi prieteni buni.... Atitudinea asta este pt. ca lui i se pare ca toti sunt mai prosti ca el si gandesc superficial....si decat sa ii ironizeze ...mai bine nu-si pierde vremea cu ei....La ziua mea de nastere anul trecut, am invitat 5 colege, una a venit cu iubitul, el a stat 5 minute in sufragerie, a facu poze...fetele s-au intimidat si au tacut...el nu a zis nimic sa destinda atmostera...eu am incercat dar nu am reusit...si a plecat si a stat la calculator pana au plecat... Ce ne facem fetelor cu sotii astia, sa ii socializam???
Nu va faceti probleme... se vor socializa ei... Totdeauna mi-a facut placere sa merg, sa primesc in vizita, sa merg la petreceri... Barbatul cu care m-am insotit de la 19 ani (acum 14 ani) era un barbat serios ("nu vorbeste, nu danseaza, nu fumeaza, nu bea, nu f--- decat acasa..."), nu stiai niciodata ce parere are despre ce se discuta in cercul in care era. Unii luau atitudinea lui (o fata neutra care nu spune nimic) ca sfidare, altii ca: "e baiat bun. Unde-l pui acolo sta...", dar incercau sa-l ocoleasca. Am mers in toti acesti ani doar la 7 nunti, in vizite numai la parinti, bunici si nasi. Restul, refuzam toate invitatiile, ca nu-i face placere. Intre timp m-am apucat sa fac facultate, am continuat sa am grija de casa, copil, sa fac servici, am inceput sa merg la inot. De el m-am ocupat mai putin (adica, obisnuit... ca intre casatoriti de cativa ani buni, care-si cunosc tabieturile si si le respecta). Dupa ce el a terminat cu facultatea, dupa ce s-a obisnuit cu locul de munca, dupa ce s-a obisnuit cu copilul, care credeti ca a fost reactia lui? A cautat de a inebunit o relatie (discreta si secreta) pe internet, sau mai precis o amanta. S-a inscris pe mai multe site-uri cu matrimoniale. La inceput coresponda cu vre-o zece tipe, apoi le-a rarit, si apoi, dupa un an de tatonari, din toate si-a ales una (sa spun drept putin spanche, cu nasul stramb - da' mai tanara cu zece ani) care l-a incoltit tare (dragoste, iubire, prietenie "totala"...). Au urmat intalniri in secret intre ei, cadouri... Apoi, dintr-o data s-a schimbat... vrea petreceri: acasa, la prieteni(e), vrea sa ne largim cercul de prieteni(e), noua lui prietena sa vina acasa la noi sa faca ore de franceza cu baiatul nostru (5 ani), sa mergem la iarba verde ... vrea libertate... ... sa facem sex in trei, poate chiar patru... sa se uite cum [sex] cu altul... Asa ca, fetelor nu disperati! Nu le cereti sa se schimbe. Se "schimba" ei daca nu incercati voi sa-i schimbati... Dar s-ar putea sa nu va placa ... cat de sociabili vor ajunge... Cipriana

#20
Zoran_yu

Zoran_yu
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 28 ianuarie 2003 - 13:49

1. eu sant Pesti ( si nu peste cum am inteles ca sunt sotii unora dintre voi [:D]...nasoala meserie...toata ziua cu "fetele" la produs...va compatimesc sincer...[:D] ) 2. Sunt sociabil si iesirile cu prietenii/prietenele imi fac o deosebita placere. Mai ales cand dupa discutiile standard fotbal/bere/computere dezvoltam subiecte interesante cum ar fi filozofia, religia, dragostea si ... recunosc cu umilinta ...politica. [:D] PS Mesajul meu de acum este unul de sprijin pentru toti barbatii zodiei Pesti, (re)numele nostru de fiinte sperioase si ascunse este complet nejustificat ! [8D]


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -