Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Muzica buna mai asculta cineva?


35 raspunsuri la acest subiect

#11
vladosmina

vladosmina
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 03:27

Eu am devenit foarte indulgenta in privinta muzicii si nu ma mai reped sa clasific muzica in buna, sau nu. Asta de cand Vlad(un an si 4 luni) e fan MTV. Ma gandesc la Beatels sau Tom Jones, care pe vremea mamei mele treceau drept excentrici(poate nu e bine ales termenul) atat in muzica, cat si in comportament pe scena. Acum au ajuns de-a dreptul clasici si sunt luati ca puncte de reper in genul de muzica pe care l-au abordat.Drept urmare ascult tot ce pot, si gasesc placere in tot ce ascult. Ce ma impresioneaza in mod placut este faptul ca Vlad asculta cu mare placere genuri variate de muzica si reactioneaza diferit la ele. Ce credeti despre educatia muzicala pe care ar trebui sa le-o facem copiilor nostri? De mine nu s-a ocupat nimeni in mod deosebit sa-mi faca educatie in acest domeniu, doar ce am invatat din mers, dar cred ca mi-ar fi prins bine. V-ati gandit sa va incurajati copilul sa invete sa cante la un instrument muzical? Nu ma gandesc la performanta, ci doar de placere. cosmina

#12
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 03:29

Heheeei,mai fetici!Dar voi umblati cu muzici "grele",nu gluma!.. Chiar acum am in masina Julio Iglesias,ca tot pomenea cineva de el,dar nici fiu-su nu-mi dispalace!Si mai ascult Shakira, [:D] R.E.M.,Inxs,Ricky Martin,Savage Garden,si muulti altii care-mi sunt toti preferati.Sunt stiluri total diferite,dar asta e! Din muzica romaneasca (ce mai stiu din ea) imi place Paula Seling (sau imi placea acu'2 ani caci nu stiu ce mai cinta),sunt fun Holograf si Vama Veche,dar imi placeau si Class si Suie Paparude...Cin' sa ma mai inteleaga???[:D][:D][:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#13
Lidia

Lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 04:28

Veve, fun sau fan? [:D] Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

#14
danat

danat

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.292 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 14:28

Cred ca totzi askultam, vrind-nevrind, muzika buna....se mai intimpla sa avem radioul deschis cind se difuzeaza. In rest, pentru fiecare muzika buna poate insemna altceva.Depinde de stare, de ce faci atunci cind o askultzi... Nu ma vad, de exemplu, gatind borsh de perishoare shi askultind Barry White...[8D] Sau nu ma imaginez intr-un moment de tandretze cu sotzul meu, iar in urechi sa ne urle muzika trupei Spitalul de Urgentza...[|)] E o kestie relativa asta cu "muzika buna", fiecare cu bunaciunile lui, pe sufletul lui [:o)] danat

#15
Luizax

Luizax

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 14:36

madonna, chihihihchiih Luizax

#16
claudiap

claudiap
  • Membri
  • 0 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 15:32

mie imi placea foarte mult: Sting, Peter Gabriel, Savage Garden, Eurithmics(oare asa se scrie?), INXS... acum, ascult mai mult muzica romaneasca, dance, ca asta cere copilul...Akcent, HI-Q, Simplu, Voltaj...

#17
gabid

gabid

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 19:34

Stii ce muzica ascultam noi?Cutiuta muzicala 1 si 2.O cantam impreuna pentru ca -i place si ei.Numai apuc sa ascult altfel de muzica,asta-i!Mi-ar place sa ascult Richard Clayderman !

#18
Veve

Veve

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 684 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 22:07

quote:
Originally posted by Lidia
Veve, fun sau fan? [:D] Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!
Ca bine zici asta cu multumitu'![:p][:P]...Da mai,ai dreptate!la fan ma refeream...de ala care se-nvirte-n tavan vijjj-vijjj cind mi se-ncing creierii...[:D][:D][:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]

#19
Lidia

Lidia
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 22:13

quote:
Originally posted by Veve
quote:
Originally posted by Lidia
Veve, fun sau fan? [:D] Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!
Ca bine zici asta cu multumitu'![:p][:P]...Da mai,ai dreptate!la fan ma refeream...de ala care se-nvirte-n tavan vijjj-vijjj cind mi se-ncing creierii...[:D][:D][:D] Irina & Veve cea cumintzica foc![:D]
lasa mai, ca I had fun cand am citit![;)] Lidia Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

#20
Andrada

Andrada

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.253 mesaje

Postat 15 octombrie 2002 - 23:59

am incercat la sugestia sorei mele Amalia Rodriguez, e portugeza si cinta ingrozitor de frumos!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -