Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

chiar asa arata sfarsitul?....


224 raspunsuri la acest subiect

#221
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 11 iunie 2013 - 20:22

Ooka,pare barbat adevarat! Merita sa bocesti! Cum vrea  mititelul sa plece pe furis..... Ridica-te ,scutura-te si ia-o de la zero. Totul se intimpla cu un motiv! Sper sa vii dupa o perioada multumita ,sa realizezi ca ti-a facut un bine.

  Eu respect oamenii care au curajul sa iasa din inertie si sa-si vada de viata,dar de preferat sa fie un pic mai verticali. Crezi ca era iubire,stiu  ca esti ranita,perturbata de evenimente ,coplesita de responsabilitatea de a creste singura 2 copii atit de mici,dar o sa-ti fie bine. Din pacate nu poti trece clipind din gene ,dar incearca sa vezi partea buna: exista rele mai mari.

Te pup si capul  sus!



#222
MariaG

MariaG

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.233 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 08:20

Da' ce-aveti cu furisul asta? Ca nu e deloc pe furis. Este omul foarte consecvent: lipseste orice comunicare intre el si nevasta lui - ca urmare lipseste si comunicarea ca "imi caut loc sa ma mut". 

Daca ar fi fost comunicativ sau ar fi avut (cei doi) o relatie normala nu s-ar fi ajuns aici si n-ar fi avut nevoie sa isi caute nimic. Dar cum intre ei este o mare prapastie => isi vad fiecare de drumul lui. 



#223
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 12 iunie 2013 - 15:48

Totusi te asezi la masa si anunti ce intentii ai ,doar nu-i autogara.



#224
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 14 iunie 2013 - 15:44

Da, asta e sfarsitul, ca deh, asa e dupa aparitia copiilor, mamicile duc greul, au timp putin, trebuie sa le faca pe toate, iar domnii obosesc si se plictisesc, ca deh.... :(

Imi pare sincer rau!


Editat de monicabo, 14 iunie 2013 - 15:45 .


#225
greieras

greieras

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 976 mesaje

Postat 19 iulie 2013 - 18:18

 

Mda, cred ca totusi nu ne asemanam pentru ca nu ne-a cuprins letargia pe nici unul din noi. La noi cred ca desi vorbesc de mi se usuca gura, nu vorbesc prin canalul de comunicare care trebuie. Si mi se prabusesc vorbele pe dusumea. 

 

Este o realitate ca cei cu personalitati opuse se atrag.  Probabil sotul tau a fost un tacut de la inceput, iar tu o vorbareata de la inceput.  La inceputul relatiei merge perfect, pentru ca tacutul nu oboseste sa asculte (e indragostit) iar vorbaretul  isi gaseste pe cineva care se uita in ochii lui si-l asculta fara sa intrerupa.  Situatie ideala ...dar doar pentru inceput. 

 

Iti vorbesc din experienta, pentru ca eu sunt vorbareata in familie (comparativ cu el) care isi gaseste placerea in a ma asculta.  Da, numai ca nu ii place sa asculte orice.  Nu ii plac reprosurile, apostrofarile...  Deci comunicarea trebuie sa fie pe un teren total neutru, altfel se inchide in el si devine si mai tacut. 

 

Am inteles ca deja ati avut n discutii, nu stiu cum au decurs.  E clar ca nevoia ta emotionala nu este satisfacuta, si se pare ca nici a lui.  Ati luat vreodata timp sa stati jos si sa puneti fiecare pe hartie 2-3  lucruri pe care partenerul le-ar putea face si care sa va multumeasca si sa va faca sa va simtiti iubiti?  Dar pentru asta se presupune ca amandoi va doriti din toata inima sa faceti sa mearga relatia. 

 

De exemplu la el ar putea apare:

 

1.- sa fiu laudat/incurajat cand fac ceva pentru familie

2 - sa pot petrece timp numai cu tine regulat ( 15-30) minute pe zi

 

 

Iar lista ta ar putea arata  de genul:

 

1.  Sa dea cu aspiratorul regulat din proprie initiativa

2.  Sa duca copiii in parc din proprie initiativa

 

Se pare ca canalul lui de comunicare sunt vorbele de incurajare.  Si cu cat un astfel de om este mai cicalit, cu atat se inchide si se retrage mai mult in carapacea lui.

 

Fiecare din noi are nevoi emotionale diferite, si ce iti da tie aripi si te face sa te simti iubita, nu este ce il face pe el sa se simta iubit. 
 

S-a spus de-a lungul vremii ca dragostea la barbati trece prin stomac.  Asa ca generatii de femei au gatit mult si bine, crezand ca-si fericesc barbatii, numai ca fiecare om este unic, si stomacul nu a dus casnicia.  Trebuie sa gasiesti modul in care partenerul se simte iubit. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -