Sari la conținut

Sari la conținut


Refresh Ten Obosit


214 raspunsuri la acest subiect

#1
dulcetica

dulcetica

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.232 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 06:55

Buna! Cum dam un refresh la un ten obosit,la domiciliu?Eu am un ten uscat .Desi am masti si scrub nu le folosesc decit foarte rar,daca imi aduc aminte. Pentru ca am trecut pe linga o oglinda si vad ca arata ofilit m-am gindit sa-i fac ceva. Am facut un scrub si apoi o masca. De cite ori scrub si masti pe saptamina. Ce alte metode aplicati? Schimbati cremele cu o anumita frecventa? Ce recomandati cu efecte vizibile ,din experienta voastra? Care sint mai eficiente? In cit timp rezultate vizibile? Pt zona ochilor ,cu cearcane si un sant ,ce fac? O zi buna!


Editat de dulcetica, 28 aprilie 2013 - 07:35 .


#2
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 14:37

Cu rezultate vizibile...produsele naturale.

Care sa hraneasca tenul,nu sa-l usuce.



#3
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 14:39

Eu folosesc numai sapunuri speciale hand made pentru bebelusi....ce folosesc pentru Eva si cam atat.Saptamanal o masca de argila cu fructe.....am tenul gras..mixt....

La ten uscat...galbenus de ou cu miere...avocado cu ulei de masline...exista pe net mai multe....serul de fata home made e de asemenea miraculos...

 

Incearca sa eviti tot ce provine din comert.



#4
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:08

Miraculoasele creme antirid ,odata c e sunt aplicate zilnic creaza dependenta tenului....de ele.



#5
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:09

Eu fac peeling facial de doua ori pe saptamina,nu ma spal pe fataza cu sapun(sapunul usuca pielea ),imi hidratez pielea fetzei zilnic cu crema hidratanta.

 

rar folosesc masti de fatza,am observat o singura data un rezultat spectaculor la o masca cumparat din farmacie!(am primit o mostra de fapt si am fost foarte multzumita de rezultat,ceva pe baza de argila,am tot spus ca merg la farmacie sa incerc sa descoper ce produs era).

 

In rest incerc sa am o alimentazie echilibrata,sa beau multa apa...deocamdata nu fac mai mult de ce am scris mai sus.

 

Dana



#6
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:15

Peeling chimic (dar nu acum, cand e soare afara), masaj, creme cu efect de filler (gen acid hialuronic), dieta sanatoasa (verdeturi, fructe, legume, apa) [:)]



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 15:24

Eu nu cred ca un peeling chimic e benefic pentru pielea fietzii!Dar e doar parerea mea!

 

Eu fac cu produse din comertz,eu nu sunt exagerata cu produsele naturiste.Se poate e bine,nu s epoate e iar bine,ca eu chiar nu ader la teoria"vor sa nimiceasca". [:p]

 

Dana



#8
Allure

Allure

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.251 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 16:23

apa multa, somn bun si mult, mai putin zahar, cafea, tutun, alcool, grasimi nesanatoase - calitatea tenului vine in mare parte din interior

la exterior trebuie testat ce merge fiecaruia, nu sint creme/solutii general valabile

peelingurile dure sint solutii bune pt probleme grave de pigmentare dar sint scumpe si au downtime lung [xx(]. cine-si permite?

eu mi-am comandat un device pe baza de microcurenti pt tonusul muschilor faciali - are reviews foarte bune pt net si e recomandat de dr. Periconne in cartea sa "Forever Young" care e plina de sfaturi si solutii pt "intinerire" [:)]
O sa va spun cit e de bun pt o luna-doua de la folosire.
L-am luat pe asta: http://shop.mynuface...uct_p/40174.htm

Editat de Allure, 28 aprilie 2013 - 16:27 .


#9
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 16:24

Banuiesc ca fiecare vorbeste din experienta.Dupa ce mi-au oparit-o pe Eva a ramas cu o sensibiltate a fetei foarte mare.Produsele din comert contin tot felul de prostii..am descoperit recent sapunurile hand made...la rece?Se cheama parca asa....si i-am luat unul...nu-i usuca pielea(e vorba de piele de copil mic) curata bine...de ce sa nu incerc si pe tenul meu?Surpriza..a functionat.
Maica-mea are jumatate dintr-o farmacie...va dati seama ca e floare la ureche sa am acces la creme si tot felul de chestii,ba si gratuit...dar....cel mai bine imi este ,mi ales ca am 36 de ani cu cele home made.

Un foarte bun peeling(valabil pentru toate tipurile de ten )este zatul de cafea.Da,atat pentru corp cat si pentru fata.Curata,tonifica si in acelasi timp nu usuca absolut deloc.

CHIMICALELE DIN CREME USUCA IN PRINCIPIU.Argila(eu folosesc pliculete de la Ana Aslan.) Combinata cu suc de citrice pentru ten gras sau cu miere pentru temn uscat face minuni.Creme,desi am multe(de firma)..nu folosesc...imi dau alergii...mancarimi,bube....mai folosesc seara si sau ca baza de machiaj (alt aspect care distruge in timp) ceva preparat in farmacie fara chimicale....arata ca un maglavais galbui dar e minunata.

Poate de asta nu am riduri deloc si pot sa nu ma machiez,nu s evede diferenta.Sunt pistruiata insa si folosesc produse 3 in 1 ...ceva simplu....

E recomandat sa introducem prin piele cat mai putine prostii.

Editat de eumada, 28 aprilie 2013 - 16:35 .


#10
A_Iulia

A_Iulia

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.524 mesaje

Postat 28 aprilie 2013 - 16:44

Eu nu stiu ce inseamna tot felul de prostii, eu am devenit mare fan al cremei de peeling cu acid glycolic dupa un subiect vechi de pe forum. Nu cred ca exagerez cu nimic cand spun ca arati mai tanara cu pe putin 5 ani dupa ce o folosesti.




Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Pregatirea pentru nastere naturala

    LarisaG89
    - Astăzi, 10:42

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -