Sari la conținut

Sari la conținut


* - - - - 7 voturi

Ce ma fac????


468 raspunsuri la acest subiect

#21
emanouela

emanouela

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.971 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 16:22

Nimeni n-a zis ca esti moarta si adormita, asa ca remarca asta a ta e fix ca nuca in perete....vii cumva si zici celor care nu iti impartasesc ideile, trairile ca ar fi morti si adormiti, ca de, nu "gusta" viata.
Iti cauti scuze, multe scuze...nimic anormal sau imprevizibil. Esti o persoana previzibila, doar atat, cu nimic mai presus decat noi, ceilalti.
Crezi ca cineva va cadea in spagat ca vii tu cu stirea "bomba" ca nevasta l-a inselat si ea?! Pe tema asta e mult de discutat si ar trebui sa fii ft deschisa sa accepti niste probabilitati, insa nu esti, deja le respingi, ca de...stii tu mai bine. Sa stii ca din afara, fara sa dai ft multe amanunte, lucrurile se vad mult mai clar. Tu stii ca nu e ok, cauti insa, poate poate, cineva va fi de aceeasi baricada cu tine....nu ii acepti nici pe cei neutri, nici pe cei contra.

Prea des noi ne bucuram de confortul unei opinii fara disconfortul cugetarii. John F. Kennedy

#22
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 17:09

Io as zice sa nu iti mai faci atata sange rau. Iubeste-ti fat-frumosul, in continuare, si fa pe bunul samaritean necerandu-i sa divorteze. [8D]
Evident ca are timp sa se vada cu tine zilnic. [:D]

Esti reala ? [:-@]



Alizee

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


#23
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 18:10

Citat:
citat din mesajul lui larasarit

N-am nici chiar asa de mult timp liber chiar daca sunt o casnica proasta si inculta care sta sa ia bataie doar pentru un blid de mancare.



ai editat,votul meu negativ era pentru postarea initziala!

Dana

#24
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 18:12

Iar al meu a fost din greseala dat,da` nu mai vorbi asa ca nu e adevarat...

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#25
siren25

siren25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 20:33

Alizee, exact asta am sa fac! Am sa ma bucur de ce am, pentru ca mai presus de toate judecatile si supozitiile unora... doar eu si el stim ce simte fiecare din noi!

Se pare ca cineva de aici stie mai bine ce simte el. Eu cred ca dupa o relatie de 1 an si ceva, exista sentimente. Risca mult ca sa fie cu mine! Daca nu m-ar iubi... nu vad de ce naiba ar mai face-o! Sexul? Ok, dar vorba aia... nici eu nu mai sunt chiar o "noutate"..Noutate eram in primele saptamani/luni.

Marius, ai dreptate! Eu nu am nicio legatura cu relatia lui de acasa. Nu ma priveste, tocmai de aceea am si tinut sa precizez ca el NU VORBESTE DESPRE EA, nu se plange, ca vai, ce om nefericit si neiubit este el acasa. Nu e treaba mea! NU MA INTERESEAZA! El face ce vrea, ce simte. Unii spun "de ce nu o lasa pe ea?"... Din mii de motive! Probabil o va lasa, probabil n-o va lasa! Probabil eu ma voi satura intr-o zi (nu ca acum as pluti pe niste norisori de fericire si ca nu as vrea sa fie doar al meu).

Interesant este cum de in mileniul 3, inca mai sunt oameni care blameaza "amanta"... si o fac sa se simta ca un mic monstrulet care mananca din "FERICIREA" unei relatii "PERFECTE"! Daca era totul bine, eu nu aveam ce cauta in viata lui... si daca era doar curiozitate... dupa o luna de dezmat cu mine ma trimitea la plimbare. Nu il tin cu forta, ne-am despartit de multe ori...in care ne-am impacat nu pentru ca eu lesinam de plans...ci pentru ca ne doream AMANDOI sa ne impacam. Am si precizat ca am fost plecata multe luni in USA! De ce nu a profitat atunci de moment sa ma lase? :)



#26
kariguld

kariguld

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.428 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 21:59

am la servici un coleg, medic, care e foarte preocupat sa ma cucereasca. mai clar asa sa ma aduca in patul lui, sau cel putin in masina.
la inceput nu am dat importanta prea mare, insa am vazut ca omul chiar nu glumeste.
io, educata bine de mama acasa, l-am respins foarte diplomat... insa la orice i-am spus el vine cu un argument. are un cuvant ptr orice vorba de-a mea. mai nou, imi vine sa-l impusc. [:I]
pe parcurs am descoperit si aflat, ca el a avut de-a lungul anilor mai multe relatii cu alte femei decat sotia lui. si da, omul are o familie, are propria viata de familist, spune ca isi respecta sotia, si ca niciodata nu a neglijato.

chiar de la inceputuri, am discutat cu sotul meu despre acesta problema. despre mine nu-mi fac griji, nu sunt genul de om sa pic pe spate la orice compliment sau aprecieri. mai ales ca stiu bine ce se urmareste.
pe de alta parte am incercat sa-l inteleg si pe coleg, de ce anume se poarta el asa si vrea cu orice pret o noua cucerire. ptr ca altceva nu vrea. asa e natura lui, caracterul lui. iar eu nu pot schimba asta.

sunt oameni carora le place sa traiasca cu fundul in doua luntri. daca merge, de ce nu? daca exista persoane care pun botul, de ce nu? sa mai spun si una mai directa, daca exista peroane care ridica coada, de ce nu? si da, cred ca un om poate avea o casnicie cat de cat buna si sa se dea si prin alte barci. vezi exemplul de mai sus.

deci, sirene nu ai nici o garantie cum este in familia lui.

l-am intrebat de cateva ori pe coleg, nu te deranjeaza imagine pe care o lasi in urma, impresia proasta pe care si-o fac cei din jurul tau?
de ce sa ma deranjeze, nu fac nimik rau decat aduc fericire acolo unde probabil nu este!!!! na, mai intreaba ceva Karino. [alcool]

sunt de acord cu ce spunea marius mai sus, respectul. fiecare dupa cat se respecta, asa actioneaza. faptele noastre vorbesc despre de la sine despre noi insine.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!


#27
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 22:15

Citat:
citat din mesajul lui siren25


Interesant este cum de in mileniul 3, inca mai sunt oameni care blameaza "amanta"... si o fac sa se simta ca un mic monstrulet care mananca din "FERICIREA" unei relatii "PERFECTE"! Daca era totul bine, eu nu aveam ce cauta in viata lui... si daca era doar curiozitate... dupa o luna de dezmat cu mine ma trimitea la plimbare. Nu il tin cu forta, ne-am despartit de multe ori...in care ne-am impacat nu pentru ca eu lesinam de plans...ci pentru ca ne doream AMANDOI sa ne impacam. Am si precizat ca am fost plecata multe luni in USA! De ce nu a profitat atunci de moment sa ma lase? :)




hai mey...nu te supara dar mie mi se pare de-o mare naivitate partea asta a mesajului tau!

Adica tu ce crezi ca-n mileniu 3 ,amantelor li se ridica o statuie,sunt pe acelasi rang si pozitzie sociala cu sotzia sau cum?Sincer nu-mi imaginez ce perceptzie ai tu despre amante,dar...cum te-ai simtzi tu daca ,nu ai fi amanta ci cea inselata?

Cred ca esti si destul de tinara de crezi ca barbatzii isi iau amante doar cind nu e totul ok in viatza lor.

Si nu te enerva,ai spus ca erai pregatita sa primesti asemenea raspunsuri...desi eu nu cred ca erai asa pregatita.

Sfatul meu este...retrage-te si cladestetzi alta viatza.Sau ,el sa-si incheie obligatziile conjugale si apoi va continuatzi relatzia.

In viatza sa nu uitzi ca totul se plateste,mai devreme sau mai tirziu!

PS:Vezi ca e un subiect (cu multe puncte comune zic eu cu asta)cu zbuciumul unei sotzii,a unei mame,care banuieste ca sotzul o inseala.Intra de curiozitate acolo si vezi ce simte femeia aia.

Dana

#28
siren25

siren25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 22:24

Draga Kariguld, despre colegul tau nu pot sa am cuvinte de bine. :)
Este evident ca omul are o problema... este insistent! Mie una nu-mi plac barbatii ca acel coleg al tau. Iar prietenul meu, doctorul, nu are nicio legatura cu acel gen de om de care vorbesti tu. Nu este un libidinos, nu m-a agasat, eu eram pacienta lui. Ba chiar s-a speriat in urma gestului meu in care ii aratam ca-mi place...Eu nestiind nimic despre el, intr-adevar!

Ca o pura coincidenta, si mama mea e medic! Faptul ca acel coleg al tau se poarta asa... nu inseamna ca toti sunt asa! Inainte sa-i fiu iubita i-am fost pacienta 1 an de zile!
Slava Cerului ca eu cunosc personalul de pe sectia lui, fiind operata de 2 ori! :)

#29
eumada

eumada

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 14.106 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 22:27

Mai,eu nu te vad asa cum te prezinti tu.
Esti nesigura pe tine,incerci sa te convingi pe tine insati ca e bine ce faci...daca esti o femeie asa de puternica,"care vrea sa se duca in padure",de ce ai nevoie de confirmarea unor sotii ca tu procedezi corect?Ca aici sunt sotii in mare,sa stii...iar barbatii care te asteptai sa te aprobe sunt insurati si ei.

Revenind la oile noastre, daca esti asa de sigura pe iubirea lui(ma indoiesc,sincer) atunci de ce vrei confirmari?Vrei sa te laude cineva?

Pai ce e de lauda?
O femeie adevarata nu ia ce ramene de la altele.....ci alege ce e mai bun.



Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."

#30
siren25

siren25

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 06 aprilie 2013 - 22:30

Andacos, chiar am citit subiectul lui "ccc" parca... care crede ca e inselata pentru a 2 a oara... Crede-ma ca imi imaginez cata durere e in sufletul ei...

Nu sunt un om rau! Te rog sa ma crezi!
Luna viitoare implinesc 28 de ani! Asta referitor la varsta mea!
Il iubesc! ASTA E CONCLUZIA GENERALA! Si am incercat totul ca sa inchei relatia asta... TOTUL! IL IUBESC!
Nu am de ce sa sufar eu in locul sotiei, sufar suficient pentru mine...

Sincer, nu doresc NIMANUI sa fie in locul meu!
Nu-mi ramane decat sa traiesc ce am, pana nu am sa mai pot...sau pana se va finaliza in vreun fel!


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -