Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Piatra Neamt , Perla Moldovei (97)


356 raspunsuri la acest subiect

#351
magdaR

magdaR

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 248 mesaje

Postat 10 septembrie 2014 - 21:30

Buna seara!

Foarte putina activitate pe aici. Si imi pare rau sa vad asta.  O sa dau vina pe pregatirile de scoala. Sau pe faptul ca toata lumea umple camarile cu zacusti, gemuri, muraturi si altfel de conserve.

Si pt ca vorbeam de umplut camarile (congelatoarele).... Sunteti amatoare sa cumparati carne de pui de tara? Crescut sanatos, numai cu cereale la 21 lei / kg. In comert sunt aproximativ 19 lei pulpele si nu se pot compara puii de avicola cu cei crescuti la curte, mai ales cand vine vorba de alimentatia celor mici. Puii sunt taiati, gata curatati si pe raza orasului e posibila livrare la domiciliu. Au intre 1,5 si 2,5 kg si cine doreste poate sa mearga sa ii vada si isi  aleaga direct din curte si sa ii cumpere vii cu 15 lei/kg.

 

 

Sa aveti o seara frumoasa!



#352
crissandrada

crissandrada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 00:28

Salutari la toata lumea :).

Ce faceti? Cum ati inceput scoala? Laura stiu, cu multe flori :))) .

Noi suntem deja satui de scoala (aici a inceput pe 29 august), am avut la Alessia chiar si o sedinta cu parintii. La Andrada am vorbit doar la telefon cu doamna care se ocupa de clasa lor. Pana acum e bine, temele nu sunt multe - in jur de 1 ora la Andrada si cateva minute la Alessia :) - s-au integrat bine, au prieteni, merg cu placere la scoala.

Afara deja se simte toamna. S-a racit un pic, ploua cam de 2 ori pe saptamana dar bate vantul si se usuca rapid.

Week end-ul acesta am pregatit garderoba copiilor pentru iarna canadiana :) . Urmeaza si garderoba noastra in curand.

In rest suntem bine. Doar diferenta de fus orar ma enerveaza la maxim... cand ajung eu acasa in Romania e deja noapte si nu mai pot vorbi cu nimeni [smulgpar]



#353
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 23 septembrie 2014 - 08:32

Buna dimineata! 

 

Criss, ma bucur mult ca ai scris, ne era dor de tine. Ne bucuram si ca v-ati adaptat si deja va simtiti bine acolo. Conteaza mult sa te simti acasa, oriunde te-ar purta pasii. Va tinem pumnii sa aveti o toamna lunga si o iarna blanda (atat cat se poate acolo) . 

 

 

Azi dau de baut, sa traiasc, sa cresc mare! (numai nu in latime ...) 

 

Noi suntem ok, scoala a inceput destul de in forta, nu prea i-a lasat doamna sa leneveasca. Incercam zilele astea sa stabilizam si activitatile extra ce le vor mai face copiii, sa ne stabilim un program si sa intram in ritm. 

 

Voi? Cu ce va laudati ? 

 

 

Am ratat berea rece asta vara sa o bem in gasca, dar poate ne lipim de un must la gradina de vara? Ce ziceti? V-ar tenta 1-2 ore de stat la taclale ? 



#354
crissandrada

crissandrada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 24 septembrie 2014 - 01:59

LA MULTI ANI Laura! [s] Sa traiesti si sa cresti mare  [flo2]  :)))) . A fost bun tortul??? [pofticios]

 

Si noi incercam sa stabilim activitatile extra scolare pentru ca timp liber au berechet. Ne incurca putin asigurarea medicala care intra in vigoare incepand cu 1 octombrie, dar mai e putin.



#355
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 24 septembrie 2014 - 07:55

'Neata!

 

Delicios a fost, din ala cu ciocolata de te zgarie pe gat si iti sar plombele. [:D]



#356
LoraG76

LoraG76

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.288 mesaje

Postat 24 septembrie 2014 - 14:37

Baaaai, Criss, nu zice c-a avut si al doilea tort pe care aproape ca ne-am batut - crema de zahar ars facuta de mama ei!!! Buna, rau, frate!! Mai ai? Cand mai face mama ta? Ca eu vin! 

 

Ma bucur pentru Alessia si Andrada ca s-au adaptat acolo, asta e cel mai important...cu restul nu ma indoiesc ca va descurcati voi! 

 

Da, bre, am avut flori, da?! Las'ca te prind eu! Ce, crezi ca in Canada esti la adapost? :))  [:-)))]  [neand]  Daca faci un gulas, sa ne chemi, da? 

 

Si noi tot la fel ca Laura...scoala, gradi si incercam sa vedem care-i treaba cu activitatile extra de anul asta...clasa a IV-a nu mai e chiar atat de usoara ca a 3-a, inca nu ne-am hotarat ce facem - ramane la scoala sau merge la liceu...ea vrea liceu, i-a bagat d-na in cap ca poate si face fata si sa mearga..eu nu stiu ce sa zic, argumentele sunt si pro si contra, dar tind spre scoala..pacat, insa, ca ea spre engleza se indreapta, in principal, iar la sc, la care e nu prea au profi calumea de engleza....asta e, pana la urma cine stie un de-o ajunge. 

Ade incepe si ea engleza la clubul unde a mers si Iustina de la 4 ani...cica vrea sa mearga mai repede, ca sa poata pleca in tabara...bun argument, nu? Fiecare cu interesul lui.

Mai trec, cand am timp...nu prea am, da-mi fac :)) 

O zi buna!



#357
crissandrada

crissandrada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.472 mesaje

Postat 25 septembrie 2014 - 03:41

Laura ai dreptate cu engleza la sc.3... poate ar fi bine sa mearga la Hogas... daca noi nu am fi plecat cam asta ar fi fost traseul pentru Andrada.

Si gulasul.. nici o sansa, la voi e baza :) . Dar eu va astept aici ca au niste locuri grozave de mers cu cortul :)) . Anul asta le-am ratat dar ne facem planuri pentru la anul. Aici aproape la fiecare casa vezi pe aleea de langa casa rulota si barca. In fiecare week-end pleca pe undeva : rulota, 1-2 caiace puse pe rulota, bicicletele si ele atarnate de rulota si la drum. Fain! Ne-ar placea si noua :) . Dar, pana una alta, mai avem de invatat/muncit/integrat.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -