Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV CHISINAU


471 raspunsuri la acest subiect

#461
Jusy

Jusy
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 decembrie 2015 - 15:03

Scuze Saby cu referire la preț noi am cheltuit pu FIV cu stimulare,la Repromed în jur de 70000lei moldovenesti



#462
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 06 iulie 2016 - 22:33

Buna fetelor. Zilele acestea mergem la un consult la Medpark. Puteti sa-mi spuneti cat costa o consultatie de Z2 cu ecografie la dna Diana Al Faraj?

Vrem sa mergem cu masina si am vrea sa stim daca la Medpark gasim loc de parcare si daca ne puteti recomanda in zona un loc in care se mananca bine, cu specific traditional.

Va multumesc.



#463
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 06 iulie 2016 - 22:33

Si inca ceva f important: se poate plati cu cardul la Medpark?



#464
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 12 iulie 2016 - 22:07

Am fost la Medpark și pot răspunde tot eu la întrebări, poate o să ajute pe cineva: - este parcare amenajată pt clienți - în clinică există acces gratuit la internet - prima consultație pt FIV nu se plătește

- se poate plăti cu cardul

Cât despre Dna dr Diana Al Faraj, am rămas plăcut impresionați (trecând peste așteptarea de o oră și jumătate) prima consultație a constat în chestionarea partenerilor, consultarea amănunțită a istoricului analizelor, o ecografie endo, discuții despre FIV, răspuns la toate întrebările avute și ne-a înmânat un exemplar de contract (toate acestea au fost gratuite).

A rămas să studiem contractul și să o întrebăm tot ce mai avem nevoie să știm. Prețul FIV-ului este 60.000 MDL, aprox 2750 euro. Acest pachet include tratament, monitorizări, recoltare, fertilizare prin ICSI, transfer și câteva analize, inclusiv primul beta HCG. În luna August tot personalul clinicii este în concediu. Per total, am rămas cu o impresie bună atât despre doctor, clinică cât și de strategia de business a turcilor.


Editat de MaryIs, 12 iulie 2016 - 22:11 .


#465
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 17 septembrie 2016 - 09:27

Astăzi încep procedurile pt primul FIV, la Medpark Chișinău cu Dna Diana Al Faraj. Ne rugăm la Doamne-Doamne să fie bine.

#466
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 12 noiembrie 2016 - 18:46

Se pare că nu prea este activitate pe acest topic, eu totuși insist :-).

Am făcut stimularea, totul a fost ok: 29 foliculi, 14 ovocite mature, din care s-au fertilizat și congelat 10. Dna dr mi-a spus că am făcut un pic de hiperstimulare și îmi recomandă transfer peste o lună. N-am fost încântată, dar dacă așa a spus, așa facem.

Am revenit în Octombrie pentru transfer: au decongelat 3, au implantat 2, al treilea n-a supraviețuit în eprubetă.

În z12 după ET am făcut testul BetaHCG și a venit minunea: 547. Dna dr a zis că s-ar putea să fie gemeni. :-)

Abia aștept următorul consult săptămâna viitoare să văd să fie totul bine. Vă pup și vă îmbrățișez.



#467
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 12 noiembrie 2016 - 19:17

   Felicitari si sarcina usoara Maryls!



#468
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 20 iulie 2017 - 05:29

Pe 14 am născut prin cezariană doi îngerași micuți: băiețelul 2250g, fetița 2600. Sperăm ca maine, pe 21 sa ne dea drumul acasă.

Vă doresc din toată inima să vă țineți în brațe copiii mult așteptați. Dumnezeu să vă ajute.

Vă pup și vă îmbrățișez.



#469
EllaMella1

EllaMella1
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 21 iulie 2017 - 09:16

Pe 14 am născut prin cezariană doi îngerași micuți: băiețelul 2250g, fetița 2600. Sperăm ca maine, pe 21 sa ne dea drumul acasă.

Vă doresc din toată inima să vă țineți în brațe copiii mult așteptați. Dumnezeu să vă ajute.

Vă pup și vă îmbrățișez.

Maryls la Medpark ați făcut FIV|? cum a fost experiența? ms



#470
MaryIs

MaryIs

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 26 mesaje

Postat 28 iulie 2017 - 08:16

Experiența FIV-ului la Chișinău (Medpark) a fost la superlativ. Dotări și servicii occidentale. Dna dr Diana Al Faraj, un OM de nota 10, toată stima și aprecierea. Dacă ar mai fi cazul de alt FIV, tot la ea ne-am întoarce cu mare drag. Recomand din tot sufletul. [flo2]  [flo2]  [flo2]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -