Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Liceul Teoretic Nicolae Iorga - pareri si opinii


19 raspunsuri la acest subiect

#11
kokiy

kokiy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.365 mesaje

Postat 30 noiembrie 2010 - 15:08

Buna,
Fata mea e la Iorga in clasa a 3a.Eu sunt foarte multumita de ea si de ce invata acolo.E printre primii 3 in clasa si nu suntem parinti care sa streseze d.na in fiecare zi cu intrebari .D.na Bereanda este foarte exigenta si studiaza cu ei f. mult ,chiar si din afara programei scolare.Este un colegiu cu profesori care-si dau silinta .Noi in clasa I am ramas socati cand d.na nu a mai acceptat un copil problema,a spus ca nu-si permite sa piarda din ore pentru a face educatie unui singur copil.Acel copil era foarte zgomotos in ore ,distragea atentia colegilor ,era un bataus si a fost exclus.Acum imi dau seama ca avea dreptate.
Scoala nu are after school.
Avand in vedere ca sunt clase pana in a XIIa eu imi faceam probleme,dar nu sunt.Copiii intra in clase dupa ce se suna,iar usa de la intrare se inchide.Nu circula nimeni pe holuri in timpul orelor.Daca ai intarziat stai afara pana in ora urmatoare,la astia mici pana in a IVa se mai fac exceptii si stau cu cei de la paza, ca sa nu inghete de frig.
In clasa fiecare are dulapior incuiat in care-si tin multe rechizite .La fata mea in clasa s-a pus o tabla speciala care a costat 7000 ron,nu se mai scrie cu creta si nu se mai foloseste buretele.Se scrie cu markere speciale si se sterge tabla cu un spray special.Au aer conditionat .Toate au fost puse din banii parintilor,bani ptr. fondul clasei.
In timpul scolii se organizeaza multe excursii de catre d.na ,multe au ca scop activitati care tin de istorie ,geografie,cunoasterea mediului,singura problema ar fi costurile acestora,dar sunt f .putini care lipsesc,banuiesc ca din lipsa banilor parintilor [q]
Au o sala de sport.Este o cladire langa scoala care a fost renovata in vara,au dusuri si vestiare.
O alta parte care tine tot de bani ,la fata mea in clasa d.na foloseste multe carti si manuale care nu sunt incluse in programa,ele trebuiesc platite.Am dat cam 300ron la inceputul anului pe carti si rechizite suplimentare.
Au uniforme speciale care trebuiesc platite.

Daca mai sunt intrebari revin [:D] ,acum trebuie sa plec.

******************************
"Cel ce lupta cu monstri ar trebui sa aiba grija sa nu devina unul"

#12
ohuma

ohuma
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 01 decembrie 2010 - 21:27

Buna seara! Aveti informatii cumva despre invatatoarele de la clasa 1(anul scolar in curs? multumesc

#13
crissi

crissi

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 02 noiembrie 2011 - 13:42

Buna ziua, si pe mine ma intereseaza Liceul N. Iorga pentru inscrierea in clasa I in anul scoalar 2012-2013.
Stiu ca e devreme, insa inscrierile "neoficiale" se fac incepand cu ianuarie anul viitor, si probabil ca de vorbit pentru inscriere trebuie mers in perioada anterioara sarbatorilor de iarna ce vin.
Prin urmare daca stie cineva , dintre parintii care au copiii inscrisi acolo, ce invatatoare urmeaza sa inceapa de la anul clasa I, si daca au referinte in privinta calitatii lor,
Va multumesc
Criss

crissi
http://theo.idilis.ro

#14
capricoarna1

capricoarna1
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 07 martie 2012 - 13:29

Buna ziua,

Ati reusit sa mai aflati informatii despre invatatoarele de la Iorga pentru anul scolar 2012 - 2013?
Din cate stiu sunt 3 invatatoare, si doar despre una dintre ele s-a discutat si anume doamna Bereanda Veronica.
Astept vesti!
Va multumesc!

#15
smaza

smaza
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 26 februarie 2015 - 12:54

si eu as vrea sa aflu o invatatoare buna la N iorga, care sa ia pregatitoare pt anul 2015-2016



#16
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 02 martie 2015 - 14:31

Sper ca veronica bereanda nu mai preda la nicio scoala, de nicaieri! Sau da???



#17
RalucaGeorgianaP

RalucaGeorgianaP
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 august 2016 - 09:56

Buna ziua. Si pe mine ma intereseaza invatatoare la nicolae iorga. Baietelul meu intra in clasa 0 in 2017 dar vreau sa stiu din timp impresii, invatatoare care intra acum in clasa 4. Multumesc

#18
Lucia2907

Lucia2907
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 22 august 2016 - 06:29

Buna ziua,as dori sa stiu cateva informatii despre educatoarele care predau acum la clasa a 4-a ,pentru ca fetita mea va fi clasa 0 in 2017 si nu am nici o referinta.

#19
oliv15

oliv15
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 17 august 2017 - 17:25

Buna ziua,

 

Si eu locuiesc in zona Turda si aş dori să ştiu câte ceva despre invăţătoarele care vor începe în această toamnă clasa a patra la şcoala N. Iorga. Baieţelul meu va merge din toamna 2018 in clasa 0. Nu suntem încă hotărâţi ce să alegem intre Nicolae Iorga si Pia Bratianu- şcoala 17, aşa că sper că se vor găsi câţiva părinţi dispuşi să ofere câteva informaţii legate de aceste şcoli, aici sau in privat.

 

Mulţumesc!



#20
rosioara2

rosioara2

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 135 mesaje

Postat 02 martie 2018 - 08:31

Buna! Pe cei/cele care ati reusit sa obtineti o referinta si sunteti multumiti de invatatorul copilului, as vrea sa va invit sa va expuneti experienta si la subiectul lansat de mine! Sunt inca parinti care cauta, asa cum ati cautat si voi...

Multumesc!

 

http://comunitate.de...-2#entry8579617

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -