Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mi-e dor de tatal meu


223 raspunsuri la acest subiect

#221
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 00:09

am visat-o pe mama in urma cu citeva nopti, puneam flori impreuna.

mi-e tare dor de ea!


Editat de michelle-usa, 19 aprilie 2016 - 00:09 .


#222
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 24 aprilie 2016 - 08:51

Mi-e dor  de  tine!  Astăzi sunt Floriile, o sărbătoare care ție îți plăcea mult. Chiar mi-e  dor tare, as vrea sa mă strângi în brațe tare, tare, așa cum o făceai când eram mica, am nevoie! Mă doare sufletul de dorul tau! Te iubesc  din tot sufletul  meu,  dragul meu tata!



#223
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 24 aprilie 2016 - 09:12

Cine  poate intelege iubirea? Cine poate defini dorul? Ce ne poate umple un gol? Si cum? Si cand? Si daca? 

Intrebari care vin odata cu noi, intrebari care raman in urma noastra. Intrebari la care acum nu avem raspunsuri.

Oamenii sunt singulari. De aceea ne nastem, de aceea trecem mai departe. Venim in aceasta lumea de unii singuri si plecam din aceasta lume tot de unii singuri. Si ceea ce ne aduce si ceea ce ramane este iubirea. Doar ca iubirea imbraca forma dorului. Si de aceea nu intamplator se spune ca uneori iubirea doare. Tanjim dupa iubire.

Insa este si o veste buna. Fiecare dintre noi, dar absolut fiecare purtam mai departe esenta celor care ne-au facut. A parintilor nostri. Si exact aceasta este partea frumoasa. Pentru ca dincolo de biologic, dincolo de trup si forma, ducem defapt o alta mostenire. Parintii fiecaruia dintre noi se regasesc in noi insine. Asa incat, ei, parintii, vor exista in continuare in mod implacabil. 

Tot ceea ce avem de facut este sa ne uitam bine de tot la noi, poate in fata unei oglinzi si in acea clipa-i vom vedea pe ei. Si sunt convins ca am dori sa-i vedem fericiti si zambind.

Asa incat uitati-va la voi insiva intr-o oglinda. Si zambiti ! Fiti fericiti! Bucurati-va de viata!. Pentru ca asa ar arata parintii vostri prin voi insiva! Si este cea mai frumoasa imagine pe care o puteti avea despre voi si prin voi despre ei!



#224
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 04 august 2016 - 22:50

Astazi ar fi fost ziua ta, ai fi implinit 67 de ani. Ultima  dată  când ti-am spus "La mulți  ani" aveai 60 de ani. Timpul ne fura oamenii dragi, dar nu și amintirea lor. Când simt lipsa ta, închid ochii și mi te imaginez lângă mine... însă am învățat sa te port mereu în sufletul meu, pentru ca acolo ești prezent alături de mine în fiecare zi.  Voi plânge mereu pe 4 august, dar voi ști întotdeauna ca atunci cand am nevoie, tu mă vei tine de mana. Aprind o lumanare și privesc cu ochii în lacrimi la lumina ei, sperând ca va ajunge la tine. Poate mă auzi, poate mă vezi, vreau doar sa-ți spun: mi-e tare, tare dor de tine dragul meu tata! Dumnezeu  sa  te odihnească în  pace! 


Editat de mcrmiki, 04 august 2016 - 23:04 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -