Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Mi-e dor de tatal meu


223 raspunsuri la acest subiect

#211
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 12 noiembrie 2014 - 00:05

Nu am scris demult aici, dar sa ști ca nu mi-a trecut dorul de tine. Mi-E tare, tare dor de tine. A fost ziua mea și mi-am adus aminte ce flori frumoase îmi aduceai. Am fost la tine și m-au răscolit amintirile. Nu mi-a fost bine. Am atatea sa-ți spun. Oare sti? La sfârșitul lunii vor fi 5 ani de când ai plecat...mi-e tare dor de tine! Te iubesc mult!

#212
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 10 ianuarie 2015 - 01:06

Am intrat sa-ți spun ca mi-e dor, tare dor de tine! A mai trecut un Crăciun fara tine și tot greu ne este.Bogdan a împlinit 14 ani, a crescut tare mul, cred ca ai fi mândru de el. Mama tot timpul vorbeste despre tine și sufera tare mult. Te iubesc mult dragul meu tata și sper sa te visez la noapte!

#213
Adina89

Adina89

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 192 mesaje

Postat 10 ianuarie 2015 - 09:11

Te inteleg si sunt alaturi de suferința ta.Mama mea a murit acus trei ani de tumoare cerebrala.Avand doar 46 ani iar eu 21.Mi-a fost si imi este extrem de greu pt.ca am fost cele mai bune prietene si am avut relatie specială intre noi.Doi ani de zile Numa la ea ma gândeam,nu eram buna de nimic,imi lipsea in tot.Mai alea de sfaturile si îmbrățisarea ei.Veneam acasa de la lucru si făceam mâncare la tati si fratemeu,am învățat treptat sa ii iau locul pt.ca cineva trebuia sa facă curățenia si mancare in locul ei.A murit la mine in brate de inainte de Crăciun.Tot mai incet ii bătea pulsul pana s-a oprit.Am intrat intr-un fel de disperare,o panica.Nu știam cum sa o readuc la viata,ma simteam neputincioasa.Sarbatorile sunt pt.noi cele mai urate momente.Acum a fost a treilea Crăciun fara ea.Sa iti spun..am incercat sa trăim cu durerea,dar nu am uitat.E aici in sufletul,inima si gândul meu.Ai reusit sa storci o lacrima din ochii mei acum.Dorul de tata si de mama,nu ti-l poate șterge nimeni.

Învață sa trăiești cu durerea.Se zice ca de sus ne vad,ne veghează si nu le place sa ne vadă suferind:( multa putere iti doresc.

#214
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 05 aprilie 2015 - 18:03

Mi-e tare, tare dor de tine dragul meu tata!!! Te-am visat sambata trecuta, ca mi-ai pus mana pe obraz si eu plangeam, probabil de bucurie, atat de profund te-am visat, incat cand m-am trezit am avut impresia ca inca mai simt mana ta pe obrazul meu. Apoi ieri iarasi te-am visat; sunt atat de bucuroasa cand te visez, macar te vad in vis. Oare tu sti ca sunt plina de griji si ganduri si asa imi arati ca esti langa mine??? Oricum sa sti ca mi-e tare, tare, tare dor de tine si te iubesc din tot sufletul!!!

Adina89 iti multumesc pentru cuvintele frumoase, imi pare rau de suferinta voastra, asa este, nu va trece niciodata!



#215
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 04 august 2015 - 22:49

Dacă azi ai fi trăit 66 de ani ai fi implinit. Din nou mi-e dor de tine, ca de obicei. Mi-ar fi placut sa-ți spun La mulți ani, nu sa vin la tine la mormânt și sa-ți aprind o lumanare. Sunt convinsa ca ști ca mi-e dor de tine, chiar am observat ca îmi apari în vis când am diverse probleme, probabil vrei sa-mi transmiți ca ești lângă mine. Te iubesc dragul meu tata și îmi doresc sa îmi apari în vis!



#216
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 25 decembrie 2015 - 02:41

Mi-e tare, tare dor de tine! Chiar mă doare sufletul. A mai trecut un  Ajun al Crăciunului fără tine, este al 6-lea an în care îl serbam pe Bogdan fără tine. A făcut 15 ani, dacă l-ai vedea cât este de mare, seamănă destul de mult cu tine, cRed ca ai fI mândru de el. Azi mi-am adus aminte când am născut cât de bucuros ai fost ca avem un băiat în familie. Sper ca acolo unde ești Îți este bine și ca ști cât îmi este de dor de tine și poate vi la mine în vis sa te mai vad. În ultimul timp când am avut nevoie de suport te-am simțit ca ești alături de mine, dar asta nu prea îmi alina dorul de tine. Sa ști ca te iubesc  și cred ca te voi iubi cât voi trai! Mi-e dor, dor, dor...



#217
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 28 decembrie 2015 - 01:38

Mi-e tare, tare dor de tine! Chiar mă doare sufletul. Mi-e dor, dor, dor...

stiu cum e ...si mama mea a plecat in urma cu citiva ani intr-un loc mai bun...dar pt noi cei ramasi e greu, dorul parca nu trece niciodata.

 

iti doresc ca Bunul Dumnezeu sa iti dea pace si har in suflet si sa iti aduca pe tatal tau in vis asa cum iti doresti.



#218
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 10 ianuarie 2016 - 17:09

Michelle mulțumesc pentru suport. Probabil nu poți înțelege cu adevărat decât atunci când treci și tu prin aceleași faze.

Aseară te-am visat tatal meu. Erai așa de tânăr și de fericit, sper ca vrei sa-mi transmiți ca ești bine acolo unde ești și probabil ca ești aproape de mine. Chiar am nevoie sa fi aproape de mine, chiar și de acolo unde ești și sa mă îndrumi  pe drumul cel bun. Te iubesc mult  și mi-e tare dor de tine!



#219
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 22 martie 2016 - 00:03

Mi-E dor de tine!  Am nevoie sa te simt alături de  mine. Sper sa  te visez  cât  mai  curand. Te  iubesc  din  tot  sufletul  meu!



#220
mcrmiki

mcrmiki

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 535 mesaje

Postat 18 aprilie 2016 - 21:49

Mi-E dor  de  tine,  dragul meu tata! Si-adorm cu tine-n gând, ca sa visez cu tine! Te iubesc! 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -