Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Gradinite bune in CLUJ


25 raspunsuri la acest subiect

#21
arghirmonica

arghirmonica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 379 mesaje

Postat 27 iunie 2007 - 11:47

Servus fetelor deci sa revenim[:D].
Codruta de Milenium stiu ca era langa firma unde lucra sotul.Zicea ca vedea copiii dusi acolo la 8 si luati la 5.Mancare gen catering etc..ca la particular nu stiu de la ce vartsa da cred ca ia copilasii de la 2,3 ani.Acum nu stiu daca un copil de 2 ani are nevoie sa invete engleza cand de abea stie sa vb.Asta e inca o tema de discutat.Cu educatoarele de multe ori am vb si chiar si in programa scolara pt gradi spune ca activitatea copiilor pana la 4 ani se reduce la joc .Io stiu ca la scoala se invata[:D] la asta nu ma bag.
Si eu am avut tentativa de a duce copilul la gradi particulara dar am renuntat in favoarea celei de stat sa fie si el cu turma...si s anu aud cum mi-se planfge copiul ca x,y se lauda ca are nu stiu ce masina sau ca in fiecare we merge nu stiu unde cu avionu.
Si la stat sa stii ca a inceput sa se vb de chestii din astea care include faptul sa ai bani.De ex in grupa la fiu-mio de 25 copiii toti parintii is cu scoli[:D],avem patroni de firme de transport,manageri de firme deci nu-s chiar oameni saraci.Si se si vede.
Fiu-mio mi-o si zis ca el la iarna mere la ski in slogacia[:D] ca asa mere si x,y,z si dupa aia in America .Pai cum sa-i explic io ca nu stiu daca vom merge,etc ....etc..
Gradi de stat nu mai intruchipeaza nici pe departe locul unde oamenii de rand isi duc copiii.iti tre chiar pile sa intri[:D].
In cz io una is multumita si de ce invata,ca face si engleza si dans ,muzica si oricum nu vreau sa-l incarc cu tot felul ca are vreme tata viata sa invete.Pt mine cel mai imp pana la scoala e sa faca sport in rest....Dumnezo cu mila[:D]
Va pup,Monica

#22
Ioana Co.

Ioana Co.
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 29 iunie 2007 - 14:57

Buna !
Cei de la milenium se vor muta in spate la Kaufland Manastur. Pentru asta eu am decis sa inscriu copilashii la alta gradi pentru ca nu aveam nici cum traseu in zona, adica nu era convenabil dpv al timpului petrecut pe drumul spre si de la grady. Eu i-am inscris in Gheorgheni la Kinderland. Aveti pareri despre acesta gradinita?

Pupici ,



Ioana & Co.
Daryus & Darianna



#23
codruta_grg

codruta_grg

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.600 mesaje

Postat 01 iulie 2007 - 02:16

Monicamerci [pup]..nu la engleza intensiv, dar sa faca la gradi si engleza.

Ioana, exact de aia, ca si noi si mama stam langa kaufland si mi-ar fi super bine [biz]...macar 2-3 zile pe spatamana pana la 3 ani (sa socializeze cu copiii)



Codruta &[zana] Petra Alexandra



asa crestem noi





#24
codruta_grg

codruta_grg

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.600 mesaje

Postat 01 iulie 2007 - 12:33

Moni, eu am, facut gradi in limba germana si toata baza limbii germane am primit-o atunci.



Codruta &[zana] Petra Alexandra



asa crestem noi





#25
GrHappyKids

GrHappyKids
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 17 septembrie 2009 - 00:36

Dragi parinti,

Alegerea cresei, gradinitei sau scolii este un pas foarte important atat pentru parinti cat si pentru copii.

Din acest motiv dorim sa va atragem atentia asupra informatiile vehiculate pe forumurile de discutii intre parinti!

Din pacate, am observat ca anumite persoane din conducerea sau personalul unor crese sau gradinite isi exprima opinii vis-a-vis de institutii de invatamant concurente pe forumurile de parinti, folosind identitati de parinti. Asftel, exista riscul foarte mare ca parinti de buna credinta care citesc mesajele de pe forumurile sa fie fals informati.

Sfatul nostru este ca in momentul in care trebuie sa va decideti asupra unei institutii de invatamant sa realizati un tur al gradinitelor si sa verificati autorizatiile pe care gradinita le are. In acest moment exista mai multe programe pentru copii in Cluj care nu detin nicio autorizatie de la institutiile de acreditare.

Acest tip de atitudine promovata de unele institutii de invatamant ni se pare nepotrivita si deloc benefica imaginii invatamantului particular, mai ales luand in considerare faptul ca acestea educa cetatenii de maine.

Gradinitele particulare autorizate sau acreditate pun un accent foarte ridicat pe calitatea serviciilor oferite si nu merita ca munca lor sa fie astfel descrisa.

Noi consideram ca existenta mai multor alternative pentru copii trebuie sa fie benefica si sa aiba ca rezultat final un sistem de educatie de o calitate mai ridicata.

Federatia Institutiilor de Invatamant Particular Acreditate din Romania




#26
DumitruIvanov

DumitruIvanov

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 28 martie 2017 - 20:52

Exact asta am observat si eu. A ajuns marketing-ul sa fie facut fara transparenta si sa se exagereze competenta angajatilor unor institutii.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -