Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Ce stiti despre scoala gen. 7 din Baneasa?


18 raspunsuri la acest subiect

#1
zulu

zulu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 29 ianuarie 2008 - 13:13

Va rog frumos sa-mi spuneti si mie daca stiti ceva (orice, de aceasta scoala, de profesori, de ore, de obiceiuri, de curatenie) de scoala generala nr 7 din Baneasa (str Baneasa). Sunt pe cale sa-mi inscriu fetele aici si as fi mai linistita daca as stii si eu si alte pareri.

Multumesc frumos!

#2
Corneille

Corneille
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 29 ianuarie 2008 - 16:51

Buna,

Desi locuiesc in zona nu stiu mai nimic despre aceasta scoala. O cunosc numai din "vizitele" facute cu ocazia mersului la vot. Vad ca se tot repara de 2 ani; pe afara este terminata, dar inauntru arata jalnic. Cred (sper) ca nu este gata inca.
Sper sa aflu mai multe despre ea, pentru ca peste 3 ani trebuie sa-mi duc fata la scoala. Acum este la gradi 122 din spatele scolii

#3
zulu

zulu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 30 ianuarie 2008 - 17:40

Multumesc frumos Corneille. Eu cred ca am sa le inscriu totusi la aceasta scoala pt ca este cea mai apropiata de casa. Eu nu am mai fost din noiembrie (cand am trecut pe acolo sa ma interesez de inscrieri) si erau inca in renovari dar nu mai aveau mult. Ce nu mi-a placut era ca au zugravit cu un gri in interior si era trist, holurile sunt intunecate pt ca au geamuri numai in capatul culoarului. Dar totusi era curat. Am vazut f putin si o clasa si era ok .. si luminoasa. Am vorbit cu secretara si ea se 'lauda' ca e o scoala buna.
Multumesc pt raspuns si daca mai stie cineva ceva de aceasta scoala ... va rog, spuneti-ne si noua.

#4
danaradu

danaradu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 42 mesaje

Postat 31 ianuarie 2008 - 13:23


Buna,

Scoala nr 7 este cumva pe str.Dobrogeanu Gherea?As vrea sa-mi dau copilul la aceasta scoala nr 6 pe str.de mai sus tot pt ca-mi este aproape si nu stiu nimic despre asta.
ma puteti ajuta?merci

#5
Corneille

Corneille
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 31 ianuarie 2008 - 18:23


Scoala nr.7 este pe strada Neagoe Voda, in cartierul Baneasa. Pe strada Dobrogeanu Gherea este scola nr 6. Nu stiu nimic despre niciuna din ele, desi as vrea, pentru ca peste 2 ani mergem la scoala.

#6
zulu

zulu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 01 februarie 2008 - 16:49

Salut!
Gata! ne-am inscris! sper sa fie bine!
Ne-am inscris la scoala 7 si pe cerere s-a scris pt clasa d-nei Binder (Nu stiu sa va zic prea multe pt ca nu am fost eu .. mi-am trimis sotul). Am inteles ca nu au terminat inca de renovat. Au din clasa I optional engleza. Exista after school dar fara masa. (spre deosebire de sc 6 care are after school, dar cu masa pt ca in aceeasi cladire au si gradinita si se gateste acolo). Si de mine sincer era mai aproape sc nr 6, dar pana anul trecut arata cumplit am crezut ca e o cladire parasita. Acum este renovata si sincer arata chiar mai bine decat sc 7. Dar nu stiu ce profesori or avea. pt ca daca va uitati pe http://admitere.edu....07/staticPre/j/ o sa vedeti ca au dat test numai 16 copii si au reusit numai 6. (poate nu inseamna mare lucru dar am zis ca mai bine un picut mai departe decat acolo). La scoala 7 au dat 86 si au trecut 72.
Mai multe o sa aflu la toamna :).
Inca mai asteptam pareri si/sau informatii despre aceasta scoala (sau profesori)
Va multumesc!

#7
adi_dalma

adi_dalma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 300 mesaje

Postat 01 februarie 2008 - 16:55

Buna fetelor!
Si eu sunt 'la vanatoare ' de scoli pt clasa I.
Si eu sunt interesata de nivelul acestei scoli fiind cea mai aproape de casa.

ag

#8
clau2toma

clau2toma

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 210 mesaje

Postat 01 februarie 2008 - 22:01

La gradibnita nr 6 ,care e in incinta scolii nr 6 am eu baiatul si vreau ca sa-l insriu tot la aceasta scoala .Scoala si gradinita arata f bine ,directoarea este o profesoara de engleza tare draguta care preda si la scoala 7 si stand de vb cu dansa ,am inteles ca nu stie de ce toata lumea inscrie copii la sc nr 7 ca nu e chiar grozava si ca nu arata tocmai bine .Adevarul ca sun mai multi copii pe partea cealalta decat Dobrogeanu Gherea .Aici sunt mai putini copii si la scoala si la gradinita .Am vazut clasele si arata f bine ,pana si bancile arata cu totul altfel decat atunci cand eram eu la scoala ,sunt asezate altfel ,snt asezate in forma de U CA SA-I POATA SUPRAVEGHEA PE TOTI O DATA SI NU NUMAI PE CEI DIN FATA ,fata in fata ,iar invatatoarea poate sa treaca prin fata fiecarei copil .Scoala mi-a placut f mult .Au sala de internet cu calculatoare noi ,si totul e curat.Nu am vazut copii sa fumeze sau sa bea in fata scolii .Sunt bodiguarzi la usa scolii si tin usa inchisa pe toata durata orelor .Deci nici nu intra si nici nu iese nimeni din cladirea scolii atat cat tin orele .Despre camere de luat vederi nu am vazut ,s-ar putea sa aiba sau nu .Cu gradinita au fost cateva probleme ,care s-au reglementat pe parcurs.Au si sala de after scool .E o zona buna si linistita .

In fiecare zi trebuie sa ne hidratam cu apa
poze cu Zanul meu http://pg.photos.yah...m?.dir=/4f18re2

#9
Gabri

Gabri

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 65 mesaje

Postat 22 octombrie 2009 - 01:37

Buna :)
a mai aflat cineva intre timp ceva despre aceasta scoala?
zulu, cum a fost clasa I?
de la anul ne vine si noua randul asa ca... :)
numai bine tuturor


Gabri

#10
cristinica1

cristinica1
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 18 ianuarie 2010 - 16:37

Buna,

Poti sa imi spui si mie ce parere ai despre gradinita 122?
As vrea si eu sa imi inscriu fetita din toamna si m-ar ajuta sa aflu mai multe de la o mamica care are deja copilul acolo.
Poti sa imi trimiti si un mesaj pe cristina.nica@yahoo.com.[:D]

Cristina


Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -