Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cine sunt cei saraci?


62 raspunsuri la acest subiect

#21
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 11:01

dptdv.

 

am zis, o poza face cat 1,000 de cuvinte.

 

daca te uiti la casele alea si la cum arata cei care locuiesc in casele alea, mai ales copiii, ai vedea legatura.

 

Tu individualizezi. Eu am discutat la nivel general, ca si concept. De aici si diferenta dintre noi. 



#22
ChloeD

ChloeD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 15:21

Cat despre cine sunt cei saraci... depinde cum e definita saracia in societate a respectiva. Daca ne referim la venit , De ex in San Francisco cineva cu $110,000 venit pe An e considerat venit mic( si are nevoie de asistenta sociala) . Acelasi salariu in Alt stat e considerat venit mare.... 

 

Nu "cineva" ci o familie formata din patru persoane. Informeaza-te si verifica inainte de a difuza informatii gresite.



#23
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 17:11

Nu "cineva" ci o familie formata din patru persoane. Informeaza-te si verifica inainte de a difuza informatii gresite.

 

In plus, as adsugă ca informația este luată dintr-un raport HUD (U.S. Departmet of Housing) care oferă acest indice in legatura cu prețurile la chirii. Si asta, de fapt, ar trebui sa fie un motiv major de îngrijorare...bogăția este ENORM de mult concentrata in acea zona ceea ce afectează negativ populația...prețurile sint de așa natura ca o familie obișnuita nu își poate permite sa trăiască acolo. 

 

Nu va imaginați ca o familie va primi ajutor social (food stamps sau alt ajutor financiar)...nici vorba. Michelle doar a luat o informație prinsă din zbor și a distorsionat-o in stilul clasic. 



#24
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 18:25

Nu "cineva" ci o familie formata din patru persoane. Informeaza-te si verifica inainte de a difuza informatii gresite.
welcome back, ce onoare ca dupa 6 luni de la subiectul cu defaimarea nedreapta a judecatorului K, primul mesaj sa mi-l adresezi mie. pt familie de 4 personae care plateste aprox 40k gradinita pt 1 copil chiria la un amarit de apartament vechi, transportul si pretul la mincare exhorbitant...100k e un nimic. ca sa lucreze in San Francisco fac naveta 4-5 ore sa isi permita sa traiasca. incearca si spune adevarul... nu te mai lua de fiecare cuvint care il scriu eu, spune cum traiesc oamenii, cum fac greve ca nu mai pot sa suporte saracia in faimosul San Francisco!

Editat de michelle-usa, 30 martie 2019 - 03:05 .


#25
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 18:28

welcome back, ce onoare ca dupa 6 luni de la subiectul cu defaimarea nedreapta a judecatorului K, primul mesaj sa mi-l adresezi mie. pt familie de 4 personae care plateste aprox 40k pt 1 copil, chiria la un amarit de apartament vechi, transportul si pretul la mincare exhorbitant...100k e un nimic. ca sa lucreze in San Francisco fac naveta 4-5 ore sa isi permita sa traiasca. incearca si spune adevarul... nu te mai lua de fiecare cuvint care il scriu eu, spune cum traiesc oamenii, cum fac greve ca nu mai pot sa suporte saracia in faimosul San Francisco!

 

Te intrebi oare “de ce”??? Bineînțeles ca nu. Ar însemna puțin mai mult decit vizionarea de minciuni de la FOX. 

 

Ignor minciuna despre Kavanaugh. 



#26
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 19:34

Tot aduci in discutie fox... se pare ca tu vizionezi mai mult ca mine. Habar nu am ce e pe fox. 



#27
ChloeD

ChloeD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 23:37

welcome back, ce onoare ca dupa 6 luni de la subiectul cu defaimarea nedreapta a judecatorului K, primul mesaj sa mi-l adresezi mie.

 

pt familie de 4 personae care plateste aprox 40k pt 1 copil, chiria la un amarit de apartament vechi, transportul si pretul la mincare exhorbitant...100k e un nimic.

 

ca sa lucreze in San Francisco fac naveta 4-5 ore  sa isi permita sa traiasca.

 

incearca si spune adevarul... nu te mai lua de fiecare cuvint care il scriu eu, spune cum traiesc oamenii, cum fac greve ca nu mai pot sa suporte saracia in faimosul San Francisco!

 

Daca te abtineai, filozof ramineai  [:D]  La derapajele informationale pe care le ai, nu esti persoana cea mai potrivita care sa aduca in discutie adevarul. 

 

Adevarul, bazat pe mesajul tau cu venitul de $110,000 considerat mic in SF, e ca nu faci diferenta si nu stii prea multe despre ce inseamna, cum se calculeaza si cum se aplica federal poverty threshold, poverty guidelines si local poverty line. 



#28
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 30 martie 2019 - 00:18

Sunt in ceata, vreti sa spuneti ca un salariu anual de $130 000/ £100 000 e mic???

 

Michelle, ce ai vrut sa spui cu " 40k pentru un copil? Te referi la child benefit?



#29
ChloeD

ChloeD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 30 martie 2019 - 01:27

Sunt in ceata, vreti sa spuneti ca un salariu anual de $130 000/ £100 000 e mic???

 

 

Collins, nu. Asa cum a scris si Antmil, cifra de $117k (asta e cifra reala) e data de HUD (U.S. Department of Housing and Urban Development), e pentru o familie de patru persoane, si defineste local limita de low income. Comparativ, la nivel federal, cifra e de $25k (pentru o familie de patru persoane). 



#30
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 30 martie 2019 - 03:09

Sunt in ceata, vreti sa spuneti ca un salariu anual de $130 000/ £100 000 e mic??? Michelle, ce ai vrut sa spui cu " 40k pentru un copil? Te referi la child benefit?
costul baby sitter pt 1 copil, sau gradinita 2 copii( dar locurile din f limitate) f fgreu de scrie astazi pe forum...

Editat de michelle-usa, 30 martie 2019 - 03:33 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -