Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de octombrie 2019


74 raspunsuri la acest subiect

#1
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 februarie 2019 - 02:16

Buna seara....cu ajutorul lui Dumnezeu voi fi mamica unui ingeras in octombrie! Astept cu nerabdare sa fim cat mai multe burtici pentru a impartasi trairile si experientele unei sarcini frumoase....

 

Bine ati venit pe pagina: Bobocei de 2019, locul de intalnire al mamicilor care asteapta sa nasca in Octombrie 2019!

 

Linkuri rapide: 

 

 Lista DPN Rugaciuni | Cum se citeste o ecografie | Albume | Grup FB iconita-FB.jpg

 

Zodiac corespunzator:  Balanta 23 septembrie - 22 Octombrie sau Scorpion 23 Octombrie - 21 Noiembrie

balanta1.jpgscorpion11.jpg

51371497_2002275163143056_61700093572546

 

De ce sa intri in acest grupPentru ca ai sansa sa discuti cu gravidute care au experiente similare. Ai luat prea multe Kg in sarcina?  Ai gasit un magazin cu haine de gravide? Doresti sa incepi sa amenajezi camera copilului? Nu sti ce sa cumperi si de unde? La ce maternitate nasti? Cu ce medic? Vrei sa ne arati cat de mult ti-a crescut burtica sau poze de la ECO? Ai alte intrebari? Inscrie-te chiar acum in grup! Daca esti membra desprecopii.com atunci apasa INTRA IN GRUP. Daca nu esti inca membra, creaza un cont nou si revino pe pagina de grup.

 

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici: 
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)


iconita-FB.jpgGrupurile oficiale de facebook create de DC sunt cele care au urmatoarele avantaje:
- incercam sa taiem spamul
- va invitam la concursuri
- va oferim informatii despre sarcina



#2
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 05 februarie 2019 - 13:47

Buna din nou...deocamdata singurica pe aici...sper ca nu pt mult timp...va astept cu drag...



#3
Giani84

Giani84
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 05 februarie 2019 - 19:17

Bună seara! Și eu bănuiesc că sunt însărcinată... Mâine intenționez sa fac acea analiză de sânge HCC, parcă.

Cand ai avut ultimul ciclu menstrual? Eu pe 17 ianuarie.



#4
RobertaNty

RobertaNty
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 07 februarie 2019 - 10:53

Buna, 

Si eu am o sarcina de 6 saptamani. Prima sarcina :) .. Pana acum am intampinat o singura problema .. am avut niste scurgeri maronii, dar la urgenta mi-a zis medicul  ca suntem ok. In rest nu prea am pofta de mancare, mananc doar banane si paine prajita. Simt asa usoare stari de greata, dar cam atat. 

Va pup si va doresc sarcina usoara!!



#5
RobertaNty

RobertaNty
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 07 februarie 2019 - 11:19

Bună seara! Și eu bănuiesc că sunt însărcinată... Mâine intenționez sa fac acea analiză de sânge HCC, parcă.

Cand ai avut ultimul ciclu menstrual? Eu pe 17 ianuarie.

 

Doamne ajuta ! Nu-i prea devreme sa tragi concluzii? Eu ultimul ciclu l-am avut in 08. decembrie 2018, iar in 17 ianuarie cand am fost la medic nu se vedea nimic la ecograf si rezultatul analizei HCG a fost  10 ...Abia in 28 ianuarie s-a vazut un puncticel la eco si rezultat analiza sange 3871.  



#6
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 07 februarie 2019 - 12:52

Bună seara! Și eu bănuiesc că sunt însărcinată... Mâine intenționez sa fac acea analiză de sânge HCC, parcă. Cand ai avut ultimul ciclu menstrual? Eu pe 17 ianuarie.

 

buna...UM la mine a fost pe 30 dec 18....Doamne ajuta sa fie cu ochisori....



#7
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 08 februarie 2019 - 01:18

Buna, Si eu am o sarcina de 6 saptamani. Prima sarcina :) .. Pana acum am intampinat o singura problema .. am avut niste scurgeri maronii, dar la urgenta mi-a zis medicul ca suntem ok. In rest nu prea am pofta de mancare, mananc doar banane si paine prajita. Simt asa usoare stari de greata, dar cam atat. Va pup si va doresc sarcina usoara!!

 

Bine ai venit RobertaNty...eu am avut UM pe 30 dec 18 si sunt in 5 sapt si 4 zile...cred ca tu ar tb sa ai mai mult de 6 sapt...petele maronii au fost probabil semnele de nidatie....sarcina usoara si tie...



#8
RobertaNty

RobertaNty
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 08 februarie 2019 - 13:48

Da, stiu. Nu am inteles exact cum a calculat Dna doctor, zicea ca se pare ca am ovulat muult mai tarziu din diferite motive...  si nu prea mi se potriveste data ultimei menstruatii cu data ovulatiei..

O sa mai vedem pe parcursul sarcinii , oricum in 12.02 am din nou programare la gine. 

Am inteles de la cunostinte ca o sa-mi dea sa fac si un set de analize. Aveti idee cam.la. cate sapatamani se fac respectivele analize? 

Multumesc !! 



#9
nadia78

nadia78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 10 februarie 2019 - 19:57

Da, stiu. Nu am inteles exact cum a calculat Dna doctor, zicea ca se pare ca am ovulat muult mai tarziu din diferite motive... si nu prea mi se potriveste data ultimei menstruatii cu data ovulatiei.. O sa mai vedem pe parcursul sarcinii , oricum in 12.02 am din nou programare la gine. Am inteles de la cunostinte ca o sa-mi dea sa fac si un set de analize. Aveti idee cam.la. cate sapatamani se fac respectivele analize? Multumesc !!

 

chiar nu stiu ce analize se fac...sa imi spui si mie, te rog...eu sunt in UK si aici prima ecografie e abia la 12 saptamani...dar am reusit sa conving moasa sa ma trimita si pe mine la eco mai devreme...tot pe 12.02...ne auzim dupa....Doamne ajuta....



#10
izabella2890

izabella2890
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 11 februarie 2019 - 00:33

Bună seara! Și eu bănuiesc că sunt însărcinată... Mâine intenționez sa fac acea analiză de sânge HCC, parcă. Cand ai avut ultimul ciclu menstrual? Eu pe 17 ianuarie.
buna și eu tot pe 17ian am avut prima zi a menstruației și bănuiesc ca sunt însărcinată , ai făcut testul?!



Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -