Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Referendum familia traditionala


670 raspunsuri la acest subiect

#641
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 15:32

Nici asta nu inteleg

 

Nu ma intereseaza unde iti ai tu mainile si nici ce ti se pare dar daca ai ceva de spus referitor la mesaj , OK 

Daca nu, poti avea mainileunde ti-e voia.

Nu cred ca nu intelegi!

 

Referitor la mesajul tau, daca tii neaparat iti spun.

Tonul si continutul mesajului e al unei tantici de pe marginea santului. Si nu numai al acestui mesaj, din pacate!


Editat de mianda, 12 octombrie 2018 - 17:01 .


#642
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 17:15

Pe internet oriunde scrisul cu majuscule inseamna ca tipi. Nu doar aici pe forum.

 

 

 

Eu nu am citit nicaieri asta 

E o lege asta doar pe paginilei n romana ? 

Sau e mai axcentiat aspectul pe subiectele gen homosexualii se saruta in centrul Bucurestiului de sunteti atat de puse brusc pe chestia asta cu majuscule?

 


#643
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 17:18

Nu cred ca nu intelegi! Referitor la mesajul tau, daca tii neaparat iti spun. Tonul si continutul mesajului e al unei tantici de pe marginea santului. Si nu numai al acestui mesaj, din pacate!
Si tonul mesajului tau cu mainile in sold la fel Si nu numai al acelui mesaj Dar nu consider necesar sa fac remarci de genul asta in urma mesajelor fiecarui user cu mainile in sold Personal , am anumiti useri ale caror mesaje pur si simplu nu le citesc. Ce zici sa iti pui mainile pe sort si sa faci la fel cu mesajele mele , poate ar fi mai bine decat sa dai raspunsuride genul celui desprecare discutam Discutia era despre majuscule la titlul doi homosexualli se saruta in semn de victorie la referendum nu despre maini si parti ale corpului. Poate totusi data viitoare incerci sa raspunzi la subiect mesajelor mele sau imi urmezi sfatul si nu mai citesti ce scriu

Editat de mamica11, 12 octombrie 2018 - 17:29 .


#644
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 17:35

Eu nu am citit nicaieri asta 

E o lege asta doar pe paginilei n romana ? 

Sau e mai axcentiat aspectul pe subiectele gen homosexualii se saruta in centrul Bucurestiului de sunteti atat de puse brusc pe chestia asta cu majuscule?

E o relgula generala pe internet, e veche, nu inventata de DC

 

One of the cardinal rules of writing online, whether in an email or instant message or on an online forum or social networking website, is to never use all capital letters in your posts or messages. This is known as writing in ALL CAPS. If you make this mistake, you may quickly be told to stop shouting or be booted out of a game or forum. Even though writing in all caps attracts the attention of the reader, that attention is often accompanied by annoyance, which is probably not the effect you intended and rarely desirable.

 

https://www.lifewire...ll-caps-1173242

 

 

 

Si CNN despre asta:

 

https://edition.cnn....trnd/index.html



#645
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 17:35

Eu nu am citit nicaieri asta 

E o lege asta doar pe paginilei n romana ? 

 

Păi dacă n-ai citit nu înseamnă că nu există o astfel de regulă :).

 

Exemplu din 1999.

 

Exemplu din 2018.



#646
mamica11

mamica11

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.980 mesaje

Postat 13 octombrie 2018 - 05:52

Nu am spus ca nu exista.

Am spus ca nu am citit. 



#647
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 13 octombrie 2018 - 12:26

Ma intreb mereu cum explica cei care cred ca homosexualitatea e o alegere- faptul ca exista homosexualitate in lumea animala.

SI aici nu ma refer la primatele Bonobo, care folosesc sexul (atat homo cat si hetero) ca interactiune sociala (primatele Bonobo sunt rudele noastre cele mai apropiate din punct de vedere genetic si care au o organizare sociala complexa), ci la restul animalelor, pentru ca in toate regnurile exista animale gay!

 

Tocmai ce vazusem ieri la Frans de Waal pe pagina cum un cuplu de pinguini homo isi faceau cuib, deci intemeiau o familie! Culmea e ca pinguinii gay incearca mereu sa fure oua sau pui, deci isi doresc sa adopte.

Nu gasesc filmul pe care l-am vazut ieri, dar daca dati o cautare pe youtube "gay penguins" sunt mai multe rezultate.

Au ales animalele astea? Au avut o educatie in sensul asta, dezamagiri in dragoste, traume, li s-a predat la scoala la orele de sex ed? Evident ca nu. Si totusi exista...

Norocul lor e ca nu vine nimeni sa le spuna ca asta nu e pe placul lui Dzeu.



#648
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 13 octombrie 2018 - 16:24

Ma intreb mereu cum explica cei care cred ca homosexualitatea e o alegere- faptul ca exista homosexualitate in lumea animala.

SI aici nu ma refer la primatele Bonobo, care folosesc sexul (atat homo cat si hetero) ca interactiune sociala (primatele Bonobo sunt rudele noastre cele mai apropiate din punct de vedere genetic si care au o organizare sociala complexa), ci la restul animalelor, pentru ca in toate regnurile exista animale gay!

 

Tocmai ce vazusem ieri la Frans de Waal pe pagina cum un cuplu de pinguini homo isi faceau cuib, deci intemeiau o familie! Culmea e ca pinguinii gay incearca mereu sa fure oua sau pui, deci isi doresc sa adopte.

Nu gasesc filmul pe care l-am vazut ieri, dar daca dati o cautare pe youtube "gay penguins" sunt mai multe rezultate.

Au ales animalele astea? Au avut o educatie in sensul asta, dezamagiri in dragoste, traume, li s-a predat la scoala la orele de sex ed? Evident ca nu. Si totusi exista...

Norocul lor e ca nu vine nimeni sa le spuna ca asta nu e pe placul lui Dzeu.

Am citit unul din raspunsurile posibile, care este mai mult decat elocvent. 
 

"Dar raspunsul meu e aceeasi iar ca cineva sa inteleaga punctul meu de vedere nu e nevoie de inteligenta, e nevoie de credinta. "



#649
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 13 octombrie 2018 - 16:29

Ma intreb mereu cum explica cei care cred ca homosexualitatea e o alegere- faptul ca exista homosexualitate in lumea animala.

SI aici nu ma refer la primatele Bonobo, care folosesc sexul (atat homo cat si hetero) ca interactiune sociala (primatele Bonobo sunt rudele noastre cele mai apropiate din punct de vedere genetic si care au o organizare sociala complexa), ci la restul animalelor, pentru ca in toate regnurile exista animale gay!

 

Tocmai ce vazusem ieri la Frans de Waal pe pagina cum un cuplu de pinguini homo isi faceau cuib, deci intemeiau o familie! Culmea e ca pinguinii gay incearca mereu sa fure oua sau pui, deci isi doresc sa adopte.

Nu gasesc filmul pe care l-am vazut ieri, dar daca dati o cautare pe youtube "gay penguins" sunt mai multe rezultate.

Au ales animalele astea? Au avut o educatie in sensul asta, dezamagiri in dragoste, traume, li s-a predat la scoala la orele de sex ed? Evident ca nu. Si totusi exista...

Norocul lor e ca nu vine nimeni sa le spuna ca asta nu e pe placul lui Dzeu.

 

 

Ei si tu ! S-au uitat la showuri.  [:I]



#650
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 13 octombrie 2018 - 16:56

Am citit unul din raspunsurile posibile, care este mai mult decat elocvent. 
 

"Dar raspunsul meu e aceeasi iar ca cineva sa inteleaga punctul meu de vedere nu e nevoie de inteligenta, e nevoie de credinta. "

 

Ai dreptate, Marius. Daca ai o credinta puternica, asta acopera zgomotul dat de fracturile logice.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -