Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Ghetarul la scoala


1018 raspunsuri la acest subiect

#941
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.700 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 18:51

Am auzit de costocondrita. Habar nu am cum se trateaza. Stiu doar ca e destul de intalnita la adolescenti. Mai stiu ca orice diagnostic care se termina in "ita" reprezinta o inflamatie. Mai stiu ca daca fii-mii i s-ar fi pus diagnosticul asta as fi preferat mai curand nurofenul paracetamolului. Dar asta nu reprezinta o sugestie.

 

multumesc pt raspuns...o sa vad ce o sa decid. 

 

multe felicitari nepoatei! [flo2]



#942
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 19:34

Bună seara și de la mine!

 

Ant, felicitări pentru voluntariat! Și faine plimbările tale de weekend, să petreci frumos lângă ai tăi.

 

Viviana, spor la potrivit faianța :). Și felicitări nepoatei!

 

Din seria ”știați că”, habar nu aveam că felinele mari pot fi ademenite cu Obsession for Men de la Calvin Klein   [:-)))]  [:-)))]  Bine, subiectul nu e de râs, mi-e milă de bieții oameni terorizați de tigresă, dar mi se pare ilar că cineva s-a gândit să dea cu parfum ca să atragă tigrii.



#943
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 19:40

Din seria ”știați că”, habar nu aveam că felinele mari pot fi ademenite cu Obsession for Men de la Calvin Klein   [:-)))]  [:-)))]  Bine, subiectul nu e de râs, mi-e milă de bieții oameni terorizați de tigresă, dar mi se pare ilar că cineva s-a gândit să dea cu parfum ca să atragă tigrii.

 

Multe extracte din diverse glande in parfumuri...mai bine nu ma gandesc. Cam ca un crenvurst: bun, dar nu vreau sa stiu ce contine :)



#944
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 19:49

Dragelor, m-au napadit drosophilele.. [fri]. ce ma fac? Am facut capcane [alcool], dar va dati seama ca nu au efect... sa dau cu chimicale in ele????



#945
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 19:51

Multe extracte din diverse glande in parfumuri...mai bine nu ma gandesc. Cam ca un crenvurst: bun, dar nu vreau sa stiu ce contine :)

 

Eu știu ce conțin crenvurștii, că am vizitat o fabrică de produse de carne  [batcap]  [batcap] Mănânc doar din cei pe care scrie minim 80% carne. Mă rog, de parcă aș putea știi ce pun ei acolo  [:D] .



#946
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 19:56

Anja, faceți must cumva? :)

 

Întâi de toate trebuie să arunci tot ce le poate atrage (fructe prea coapte).

 

Zice pe net să faci o capcană cu oțet: pui oțet într-un pahar și câteva picături de detergent de vase. Acoperi cu folie alimentară și fixezi folia pe pahar. Faci câteva găurele cu un ac în folie și prinzi musculițele acolo.



#947
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 20:00

Daniela, nu, nu fac must. Nu am fructe sau mancare afara, doar in frigider. Sunt in jurul cutiei de paine... sunt in jurul chiuvetei.. gunoiul il arunc de 2 ori pe zi... E ca la farmacie la mine...

Si am facut exact capcanele alea....da' ce, crezi ca au efect?...Adica sunt cateva inecate acolo, insa restul zburda vesele :)))


Editat de anja, 12 octombrie 2018 - 20:02 .


#948
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 20:06

Si eu cumpar doar carnati, 80%carne...dar vb ta, cine stie ce e in ei...Crevursti nu mancam..

Ant, este petrecerea cu puiul umplut cu carnati? S-a afumat? Distractie placuta!



#949
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 20:07

Anja, hai ca m-a bufnit rasul!!!! 

 

Amandoi copiii cind s-au mutat la college, prima problema au fost fix musculitele :) :) :) :) 

 

Cel mare a avut o niscai containere de suc lasate afara la gunoi in caldura. Cel mic a avut o punga cu cartofi sa le zicem "moi" care zemuiau foarte linistit pe ultimul raft.

 

Capcane cu otet si rabdare (pina au murit cele mai istete care nu s-au prins in capcana) au functionat la ei (dupa ce au inlaturat cauza). 



#950
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 12 octombrie 2018 - 20:09

nu stiu cum miroase acel parfum, dar de cateva luni am tot simtit un parfum nou, diferit, atat la barbati, cat si la femei, care are je ne sais quoi foarte atragator, sexi, iti ramane in memoria olfactiva. sa fie vorba oare fix de parfumul despre care zice daniela ?

daca l-as fi simtit la unul dintre colegii/colegele mele, imediat as fi intrebat ce parfum au folosit. fiind insa vorba despre oameni de pe strada sau la mall, am ramas doar cu adulmecatul si placerea nevinovata pe care mi-a dat-o parfumul necunoscut...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -