Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cand copiii nu mai pleaca de acasa


23 raspunsuri la acest subiect

#21
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 07 iunie 2018 - 07:12

Dar de copii educati sa nu plece ati auzit? 

 

Stiu o mama care si-a dresat fiul, care este si unica odrasla, sa nu se indeparteze de casa parinteasca. Mereu ii spunea in  copilarie ca nimeni nu face mancare ca mama lui, ca nici o nevasta nu ii va strange camasile la fel de bine ... [pk] 

 

Si acum fiul, la 50 de ani, nici gand sa fie stapan pe sine. Cand era mai tanar, a avut o nevasta pe care a adus-o sa locuiasca impreuna cu maica-sa. Fata, tinerica, a crezut ca e ceva temporar si se vor muta la casa lor cand va fi posibil. De fapt, asa se intelesesera parintii la nunta. Numai ca, desi a devenit posibil financiar si material, asta nu s-a mai intamplat. De cate ori ea aducea vorba, soacra avea aceeasi replica: ce, nu stati bine aici? unde sa va duceti? La un moment dat, nora a primit o mostenire un apartament si i-a spus scumpului sot sa se mute ca e al lor. NU! Evident, in final s-au despartit. 

 

Intre timp, fiul cel ascultator a mai avut vreo 2 admiratoare si potentiale sotii dar nici una n-a fost pe placul maica-sii. Ca nu stie sa gateasca, ca se duce la plaja in loc sa dea cu aspiratorul, ca nu stiu ce nu a mai fost pe placul ei.... Si ca sa fie mai convingatoare, mamica se da tot timpul bolnava, vesnic si permanent o doare ceva, o inteapa ceva, are vreo ameteala, ii e frig cand afara sunt 27 de grade, se tot duce la doctori care au asigurat-o ca analizele sunt perfecte, inima, capul tot si nu au ce tratament sa-i dea. Nici asa n-a fost multumita, ce doctori incompetenti, nu stiu sa puna un diagnostic si sa-i dea un tratament. Asa ca trimite fiul la farmacie sa cumpere diverse ca ea nu se simte bine  [batcap]  

 

Daca cineva din experior i-a spus vreodata ca ar trebui sa isi convinga fiul sa se insoare si sa stea la casa lui, replica ei a fost: si eu ce sa fac, sa stau sa astept sa-mi aduca ei o paine.????

 

Nu mai zic ca fiul are o situatie materiala mult peste medie, dar seara cand se aduna pe acasa sta la taclale cu mamica ce a facut el in ziua respectiva, cati bani a produs si altele. Si e singur.....

 

De asta ce ziceti? Desigur sper ca acesta e un caz izolat, dar uite ca exista!



#22
miriama

miriama

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 889 mesaje

Postat 07 iunie 2018 - 07:40

Scuze, nu stiu de ce s-a postat de 3 ori. Incerc sa editez doua din ele si nu functioneaza butonul. Rog adminul sa stearga postarile in plus. De altfel, in ultimul timp forumul merge foarte greu, prost, cu intreruperi bruste si imposibil de redeschis pentru cateva minute bune. 



#23
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.259 mesaje

Postat 07 iunie 2018 - 11:56

Da si eu cunosc cel putin 4-5 cazuri de astea Miriama, deci s-ar parea ca nu sint asa de izolate. Atit barbati, cit si femei. Am o prietena care si acum locuieste cu parintii, e la al treilea sot. Aia stau ce stau cu socrii, apoi isi iau talpasita. Al doilea sot a avut apartament, insa ea nu a vrut sa se mute, a spus ca ce fac parintii fara ea? cum or sa se descurce, desi erau in acelasi oras. Sint curioasa cit o rezista al treilea.



#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 iunie 2018 - 12:08

E bine, totusi, ca noi am avut ocazia sa vedem efectele pe termen lung.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -