Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

A innebunit lupul


52 raspunsuri la acest subiect

#21
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 20 mai 2018 - 11:51

pe mine ma lasa fara cuvinte faptul ca oameni care au acces la Internet, la informatii mai diversificate, mai usor de verificat decat ce apare la TV (nu l-am mai deschis de peste 1 an ca sa ma uit la "stiri") sunt... afoni social, economic, financiar. desi folosesc servicii sociale si financiare.



#22
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 20 mai 2018 - 11:59

A avut ca scop sa-i faca sa se dea cativa pasi inapoi si s-au dat.

 

s-au dat pe dracu'. si-au mai ingrosat conturile in timp ce hashtag rezist. cred ca PSD-ul privea multimea din ceva spatiu privat si radea cu lacrimi. gen, astia ne incurajeaza sa rezistam la putere. ei in frig, noi la caldura.

 

ca la mass killings, nevinovatii mor si cei ramasi deseneaza inimioare si depun floricele si ursuleti.



#23
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 mai 2018 - 12:50

Pepco, eu iti inteleg nemultumirea, dar poate ar fi timpul sa-i critici pe cei care nu fac nimic nu pe cei care incearca sa faca ceva.

 

Nu am deschis subiectul asta ca sa fiu trasa la raspundere.



#24
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 21 mai 2018 - 10:07

...nu cred ca nu stii ca statul roman nu da doi bani pe cetatenii de rand. nu considera ca le este dator cu ceva.

 

 

Pe depresia din mijlocul romanilor se bazeaza si politicienii. Pe cheful de nimik si pe resemnarea oamenilor isi fac ei veacul. Cu cat e lumea mai inerta si mai depresata cu atat prind avant si mult-mult tupeu. 



#25
AdiS

AdiS

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 966 mesaje

Postat 21 mai 2018 - 10:17

Si mai vreau sa adaug ceva.

 

....

 

Pasi mici, mici.

Poate data viitoare voi cei patrunsi de lehamite nu o sa mai stati in case sa ne aratati cu degetul si sa ne povestiti cum facem totul de pomana.

La nivel de societate pasii mici misca lucrurile si construiesc baze/fundatii. Pasii mari provoaca doar cataclisme fara sa creeze structuri solide.

 

Dar sa nu ne gandim ca numai cei de la hashtag resist ( :) cum zice Pepco) fac pasi mici. Aceiasi pasi mici cu tot cu scopul de a pune fundatii solide sunt facuti si de cei din PSD. 

 

Sa zicem ca pentru a face diferenta, pasii de la PSD trebuie depasiti in numar si consistenta de cel putin 2 ori. [:)] Pentru asta tre' sa tragem de noi, sa iesim din starea de oboseala/depresie, acea stare de ... conservare a energiei necesara traiului de zi cu zi.



#26
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 mai 2018 - 20:13

Asa continuam....

Azi scandalurile s-au tinut lant cu declaratii care mai de care mai buclucase.

  •  Dragnea vede planuri malefice peste tot. Pune in carca lui Iohannis, plangerea penala a lui Orban. Apoi ameninta si el cu plangeri penale ziaristii si functionarii care dau drumu in spatiul public la tot felul de intelegeri secrete si matrpazlacuri ale guvernului.
  • Orban la randul lui il someaza sa nu-i mai ameninte atata pe ziaristi si functionari si procurori 
  • Mai vechea mea prietena Veorica a fost la o conferinta la Bacau impreuna cu Corina Cretu - europarlamentar. Si cum ziaristii au sarit pe ea si numai pe ea, Cretu s-a carat de la conferinta de presa. (sâc!)
  • Ah, da si scandalul cu Pilonul II de pensii. Stai ca le desfiintam, stai ca nu, dar stai ca suspendam contributiile, ba nu se suspenad a fost o greseala.
  • Iohannis a iesit si le-a zis sa-si bage mintile in cap sa lase Pilonul II acolo ca e privat si sunt banii nostru colosa.
  • Veorica ne invita sa facem un exercitiu de imagine si sa ne punem in locul ei ca e ciuca batailor de joc. De parca am avea noi vreo vina ca nu stie limba romana.
  • Firea si Olguta se dau mari doamne, dar nu prea le reuseste. Mahalagioaice mai mari ca astea rar vezi.


#27
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 mai 2018 - 20:28

Ah, dar stati ca l-am uitat pe Tariceanu. Dragul de Tariceanu. Asa ii spuneau cele 4 neveste.

Mare figura si asta!

 

O zis despre noi, astia de la #resist ca militam pentru slava institutiilor represive ale statului ca abuzul in serviciu numai pe vremea lui Ceausescu era infierat.

Si ca tinerii de la ALDE sa faca bine sa fie mai vehmenti in spatiul public, recte FB ca ei pot mai mult decat #resist.

 

Da, da, invata-i ca pot mai mult. Ca si tu poti mai mult si uite une ai ajuns. Cu dosare penale.

 

Vai cum de am uitat? CNCD. Eh, Consiliul ala impotriva discriminarii.

I s-a pus pata pe niste teleormaneni care au comentat pe FB ca finii primarului din teleroman s-au imbogatit din bani publici. Asa ca i-a chemat la audieri.

 

Sst, poate ma cheama si pe mine. Ca i-am spellat gresit numele lui Veorica. Ca si ea e tot de pe acolo.



#28
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 23 mai 2018 - 10:35

Haha , asta cica e Circul Strutki, la Palatul Victoria . 



#29
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 29 mai 2018 - 19:20

viviana, iti raspund asa tarziu pentru ca nu a mers forumul.

 

nu aveam intentia de a-ti da in cap. mi se pare totusi ca faci eforturi mult prea mari pentru ce primesti in schimb de la tara asta. nu de la unii oameni, ci de la tara.



#30
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 mai 2018 - 19:58

viviana, iti raspund asa tarziu pentru ca nu a mers forumul.

 

nu aveam intentia de a-ti da in cap. mi se pare totusi ca faci eforturi mult prea mari pentru ce primesti in schimb de la tara asta. nu de la unii oameni, ci de la tara.

Oau, S-ai adormit tarziu cu mine-n gând. Ca sa visezi de mine?

 

Hi, hi, hi, [:)] nu vreau sa primesc nimic de la tara. Eu si cu tara avemun contract alb. Ea nu-mi datoreaza mie nimic, eu nu-i datorez ei nimic.

 

eforturile, care nu-s eforturi, lasa-ma pe mine sa le apreciez.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -