Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Noiembrie 2018 (Brumarei de Noiembrie)

noiembrie 2018 sarcina gravida

107 raspunsuri la acest subiect

#11
Liz84B

Liz84B
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 05 martie 2018 - 13:28

Diana ai fost azi la control?Eu am fost,dupa eco am 6 saptamani si dpn 29 octombrie si deja se vedea inima pulsand  [:)]



#12
Diana_Nistor

Diana_Nistor
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 martie 2018 - 07:53

Bună dimineața! Am fost ieri, m a reprogramat de pe 5 pe 7.Am 5 săptămâni și 3 zile după ultima menstruație, anticorpi Rh absenți, mi a spus ca este totul în regula. Sunt puțin îngrijorată, ca nu i am auzit inimioara, însă mi a spus ca este prea devreme, peste doua săptămâni se va auzi cu siguranță. Grețurile și vărsăturile sunt din ce în ce mai frecvente la mine, înclin sa cred ca am o sarcina toxica cum se spune în popor, însă trecem peste, bebe sa fie sănătos! Dpn ul ar fi 8 noiembrie. Voi cum sunteți? Va pup! 



#13
Ana Maria88

Ana Maria88
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 08 martie 2018 - 17:26

Nu te panica eu am 11 saptamani de sarcina. Primul ecograf la.m facut la 8 saptamani si ia.m auzit inimioara. Asa ca la urmatprul eco cu siguranta o vei auzi. Sarcina usoara


#14
Diana_Nistor

Diana_Nistor
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 08 martie 2018 - 18:44

Mulțumesc mult! Abia aștept sa o aud cu urechile mele și sa știu ca este totul ok. Oricum, simptomele sunt prezente în fiecare zi, cam prea prezente as spune eu :)) dar toată lumea îmi spune ca e ok, astea sunt semnele ca bebe e bine și creste :) Sarcina ușoară și lipsită de griji îți doresc și ție! 



#15
Liz84B

Liz84B
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 11 martie 2018 - 20:59

N

 

Bună dimineața! Am fost ieri, m a reprogramat de pe 5 pe 7.Am 5 săptămâni și 3 zile după ultima menstruație, anticorpi Rh absenți, mi a spus ca este totul în regula. Sunt puțin îngrijorată, ca nu i am auzit inimioara, însă mi a spus ca este prea devreme, peste doua săptămâni se va auzi cu siguranță. Grețurile și vărsăturile sunt din ce în ce mai frecvente la mine, înclin sa cred ca am o sarcina toxica cum se spune în popor, însă trecem peste, bebe sa fie sănătos! Dpn ul ar fi 8 noiembrie. Voi cum sunteți? Va pup! 

Eu sunt bine,cateodata ma ingrijorez ca parca ma simt prea bine.Uneori am o usoara senzatie de greata.E prea devreme sa se auda inimioara,nu te ingrijora,la mine la 6 saptamani se vedea pulsand la eco,dar nu se auzea.



#16
Mica01

Mica01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 103 mesaje

Postat 12 martie 2018 - 16:22

Buna! Eu nu stiu inca daca sunt insarcinata, dar mi -as dori, simt ca e totul in regula, desi au trecut doar vreo 10 zile de la conceptie... Poate vi se pare ca sunt cam nebuna, dar asta simt, mai ales ca de 2 zile am sanii f sensibili. Astept sa mai treaca putin, sa vad daca imi vine ciclul in 13, cum ar trebui... Cand ar fi ok sa fac untest de sarcina? Am o fetita de 4 ani...Ea e in poza, avea 8 luni.

 

BUNA FETELOR. Nici eu nu stiu daca sunt insarcinata, astfel ca Stefiana suntem cumva in aceeasi "barca". Am intarziere de ciclu, am sanii sensibili, testul de sarcina facut vineri 9martie si nimic. Ar fi trebuit sa imi vina deja ciclul...mai astept. Vreau sa va spun ca acum 3 ani eram in aceeasi postura, si tot aici pe acest forum am infiintat un grup ...Brumarei de noiembrie 2015...acest grup exista si pe Facebook in prezent si acolo am ramas toate mamicile prietene...indiferent daca sunt sau nu va doresc sa faceti asemenea pe noi ne-a ajutat si ne ajuta in continuare enorm



#17
ZElena87

ZElena87
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 12 martie 2018 - 23:08

Buna, am aflat de martisor ca voi fi mamica pt a doua oara..dupa aplicatia de ciclu menstrual de pe telefon, as avea termen pe 12 noiembrie, maine merg la dr sa aflu mai multe. Abia astept, si imi pare bine sa va cunosc!



#18
Mica01

Mica01

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 103 mesaje

Postat 14 martie 2018 - 01:46

Din pacate fetelor eu nu sunt insarcinata, desi cu un ciclu venit la o distanta de 37 de zile, ceea ce e ciudat, ca de obicei e regulat, totusi astazi a venit si se pare ca ma voi retrage. Va doresc fetelor atat voua cat si celor ce vor mai veni pe grup, Brumarei sanatosi si frumosi! 



#19
bluenight

bluenight

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 25 martie 2018 - 10:03

Bună fetelor,

 

Deja am scris un mesaj si se pare ca nu s-a înregistrat.

 

Ma alătur si eu vouă. Sunt însărcinată cu al 3-lea copii. O sarcina neprogramata dar un copil binevenit la noi in familie. Termenul nașterii este 1 Noiembrie. Inca nu am fost la doctor, maine ma duc, bebe are 2 luni.

Va doresc tuturor sarcini usoare si un "drum" minunat impreuna.



#20
bluenight

bluenight

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 213 mesaje

Postat 26 martie 2018 - 14:16

Azi am fost la control. L-am văzut pe bebe pentru prima data. Desi sunt la a 3-a sarcina, m-a emoționat la fel de tare momentul. Bebe are 23 de mm, 8,4 saptamani, inimioara ii bate si se misca. Am văzut doua minute mici si doua picioruse care se formeaza.  Deocamdata totul e in ordine. Voi cum sunteti?





Etichetat si cu noiembrie 2018, sarcina, gravida

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -