Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Primul Fiv/ET esuat


2 raspunsuri la acest subiect

#1
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 01 ianuarie 2018 - 14:01

Buna ziua,sunt Liliana, am 39 de ani , am facut si eu o procedura de fiv , in urma punctiei au rezultat 17 ovocite si s-au fertilizat 12 , dar in ziua ET am mai avut decat 4 ceea ce mi se pare ciudat, marti erau 10 embrioni iar joi ziua transferului sa ramana doar patru? Am si ceva probleme cu tiroida, am tiroidita autoimuna, dar analizele au fost bune înainte de procedura pt ca iau tratament. 
Mi s-a efectuat enbriotransferul care din pacate a esuat, am avut ca si tratament cate trei ovule de progesteron pe zi, eu stiu ca am deficit de progesteron. Intrebarea mea este daca tratamentul a fost ok sau era mai bine daca se mai foloseau si alte forme de progesteron? Mai am decat 2 embrioni si nu vreau sa-i pierd si pe acestia,  cum credeti ca este cel mai bine? Sfaturi dupa Et ca sa fie bine va rog!!!Urmeaza in februarie . Doamne ajuta sa fie cu succes!

 



#2
Dina34

Dina34

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 178 mesaje

Postat 22 ianuarie 2018 - 11:10

Buna Lilica, ce valoare ai avut la dozarea progesteronului , in ziua 11 de la transfer? Daca a fost valoarea mica, sigur iti va suplimenta dr doza de progesteron. Ai facut cu dr Albu Fiv-ul?

Te-am vazut postand si la rubrica dansului... si eu am primul ET esuat la dr Albu, si aveam valoarea 60 la dozarea progesteronului.... 

Pe 19 ian am avut al doilea transfer cu ultimii 2 blasto, si dr Albu mi-a recomandat proluton injectabil suplimentar, o injectie la 3 zile.... poate iti va recomanda si tie dupa transfer....ar trebui sa discuti problema din timp pt ca se gaseste cam greu...



#3
Lilica78

Lilica78

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 22 ianuarie 2018 - 14:45

Buna Dina34, nu mi s-a cerut sa refac progesteronul, am postat si pe acel forum dar doar in interes informativ, eu am facut la Sibiu la dr Ispașoiu la IMed

la următorul transfer o sa fac mult mai multe decât progesteronul , trebuie sa fac si clexane, iau si euthirox si alte vitamine. Unde ai gasit proluton si cat costa?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -