Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici in iunie 2018


130 raspunsuri la acest subiect

#71
DanaDanutza27

DanaDanutza27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 12:46

Bine ai venit și sarcina ușoară! Eu am 14 săptămâni și 4 zile. Mici dureri de burta și mici înțepături, nu sunt sigura ca e bebe sau spasme. Eu am DPN-UL 27 iunie. 



#72
DanaDanutza27

DanaDanutza27

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 31 decembrie 2017 - 12:50

Buna si bun venit. Si eu am dpn 25 iunie, dar fiind gemeni nu cred ca ajungem la 40 sapt. Eu nu am primit inca rezultatele la sange pentru dublu test, astept dupa sarbatori un semn de la cabinet. Speram sa fie totul ok, la eco dna doctor a zis ca nu ar fi probleme. Am tras o mica sperietura cu o sangerare la inceputul saptamanii, nu a gasit cauza, colul e inchis, totul pare normal, dar totusi scurgerile maronii persista. Iau utrogestan, no spa, dar se pare ca ceva este..A mai patit cineva asa pana acum? Care ar fi cauza?

 

Bună Diana. Scurgerile maronii cred ca apar din cauza colonului care se curata sau asa ceva am înțeles. Nu cred ca e bine sângerarea . Cel mai bine e sa mergi la doctor dacă nu se oprește. Între timp ia tratamentul. Sa fiți bine 



#73
CrisTinaR88

CrisTinaR88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 01 ianuarie 2018 - 03:19

Mamici frumoase si iubite, va doresc un An Nou fericit, multa sanatate, realizari si noroc in toate! Sa aveti putere sa treceti peste toate, sa va bucurati de ingerasii vostri si sa va aduca numai bucurii!

[:D]  [pk]



#74
alwayspissedoff

alwayspissedoff
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 05 ianuarie 2018 - 21:52

Bună. Eu am 14 săptămâni și 4 zile și dpn-ul pe 27 iunie. Simt ceva în burtica ca niște înțepături so mici dureri. Nu știu dacă e bebe sau spasme. Și eu sunt îngrijorată sa fie bebe bine. Am control peste 2săptămâni si un pic. Abia aștept sa cad ce zice dr. Sa fim bine!

 

Eu in clipa de fata (14 sapt si 6 zile) simt in partea dreapta deasupra ovarului o durere care vad ca persista; am mai simtit asa si in trecut, am fost la urgente si nu mi s a spus nimic. Legat de scurgerea maronie am avut si eu in sapt 12 si tot de la col mi s a spus ca ar putea fi (colul inchis de altfel) insa alaltaieri, la ultima eco mi s a spus ca am placenta joasa, acopera putin colul si ca acela poate fi un motiv si in viitor sa mai apara sangerari, deoarece se muta placenta. Roaga sa ti se spuna si despre placenta daca e ok. 

Am intrerupt utrogestanul la sfatul medicului, sper sa ma lase durerea in curand, m am si obosit zilele astea ce i drept.

Va pup burtici! Multa sanatate!



#75
MPaun

MPaun
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 ianuarie 2018 - 09:55

Bună. Fetelor ce părere aveti de dl doctor Dragoş Camen de la Clinica Camen Craiova?



#76
MPaun

MPaun
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 ianuarie 2018 - 10:01

Hei mamici,as avea si eu 2intrebari.Se zice ca ar trebui,dar nu e obligatoriu la toate mamicile,sa inceapa sa curga colostrul?! Mie nu imi curge dar pe sfarc este ceva solid,cam cv gen cum e matreata,dar un pic mai mare?! Este normal? Si a doua intrebare este legata de miscarile bebelusului,cand se misca bebe se misca si buricul uneori,bebelul este nu? Adica el misca asa...?! 

Bună. Si mie a început să-mi curgă colostrul, asta după ce mi-a căzut acea mătreaţă despre care vorbeşti tu :)). Nu te speria, e ceva normal. Bebe nu urcă la nivelul buricului decât pe la 20 de săpt. Ceea ce simti tu acolo sigur nu e bebe.



#77
Cosmina27

Cosmina27
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 18 ianuarie 2018 - 16:56

Buna fetelor, ma alatur si eu :) Sarcina 19s4z, DPN 10 iunie, baietel. Este al doilea copil, mai am tot un baietel de 3 ani. Sarcini usoare la toate va doresc!



#78
CrisTinaR88

CrisTinaR88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 18 ianuarie 2018 - 20:10

Bine ai venit mami, sarcina usoara si tie  [flo2]

Buna fetelor, ma alatur si eu :) Sarcina 19s4z, DPN 10 iunie, baietel. Este al doilea copil, mai am tot un baietel de 3 ani. Sarcini usoare la toate va doresc!

 



#79
Cosmina27

Cosmina27
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 12:40

La primul baietel, am facut parte tot dintr-o odisee aici :)  Fulgusori de ianuarie 2015, acum vad ca suntem la "capsunici de iunie 2018". Ulterior am stabilit cu fetele, sa facem un grup pe facebook, pentru a ne fi mai usor sa discutam; Se fac aproape 4 ani de cand suntem pe grup, suntem 30 de mamici, in timp am devenit foarte bune prietene, impartasim aproape orice, copiii sunt toti nascuti in aceiasi luna :) Ma gandeam ca am putea face la fel si acum, bineinteles daca doriti :) Grupul va fi secret, deci nu va putea adera nimeni la el, decat noi, cele de aici. Multi pupici!



#80
CrisTinaR88

CrisTinaR88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 18 mesaje

Postat 19 ianuarie 2018 - 14:58

La primul baietel, am facut parte tot dintr-o odisee aici :)  Fulgusori de ianuarie 2015, acum vad ca suntem la "capsunici de iunie 2018". Ulterior am stabilit cu fetele, sa facem un grup pe facebook, pentru a ne fi mai usor sa discutam; Se fac aproape 4 ani de cand suntem pe grup, suntem 30 de mamici, in timp am devenit foarte bune prietene, impartasim aproape orice, copiii sunt toti nascuti in aceiasi luna :) Ma gandeam ca am putea face la fel si acum, bineinteles daca doriti :) Grupul va fi secret, deci nu va putea adera nimeni la el, decat noi, cele de aici. Multi pupici!

Eu sunt de acord, mi se pare o idee grozava  [il]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -