Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#591
Yonica

Yonica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 23 aprilie 2018 - 11:49

Buna Adidi, ce faci, cum ești? Eu aștept de la tine un rezultat bun, pentru a prinde și eu curaj pentru luna viitoare. 



#592
Mamadeinger

Mamadeinger
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 23 aprilie 2018 - 13:01

Felicitari Natalia si multumim de incurajari. Apropo ai avut ceva simptome pe toata perioada tratamentului? Eu am citit prospectul de la Gonal si m.am speriat un pic [ups]



#593
adidi

adidi

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 331 mesaje

Postat 23 aprilie 2018 - 13:17

Buna fetelor,sunt pe femoston de vinerea trecuta.....vinerea asta eco sa vedem cum e endometru....cam atat deocamdata



#594
Yonica

Yonica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 23 aprilie 2018 - 21:21

Buna seara! Am și eu o problema, poate reușește cineva sa-mi spună dacă după ce a luat DHEA a avut întârziere de cm. Eu sunt a 4 zi de întârziere și nici simptome de sarcina...



#595
AnaNatalia12

AnaNatalia12
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 24 aprilie 2018 - 12:22

Felicitari Natalia si multumim de incurajari. Apropo ai avut ceva simptome pe toata perioada tratamentului? Eu am citit prospectul de la Gonal si m.am speriat un pic [ups]

 

In perioada de stimulare am avut simptome de genul greata, somnolenta, durere de cap moderata, balonare, usoare crampe, oboseala, nimic de speriat. Ce a fost pentru mine cel mai greu de dus, a fost injectia de maturare cu Ovitrelle. Atunci m-am simtit mai rau. Toate starile de mai sus amplificate si imi simteam ovarele sub presiune maxima. Dupa punctie, totul a revenit la normal, ca si cand nici nu as fi facut vreodata vreun tratament. 

 



#596
andrabirni

andrabirni

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 719 mesaje

Postat 04 mai 2018 - 20:45

Yonica, eu iau de 6 luni DHEA si în ultimele luni cm îmi vine la 30 de zile în comparație cu cm înainte de a lua DHEA care îmi venea între 21-24 zile. Și eu am crezut ca sunt însărcinată  [alcool] Și încă un efect constatat, mi-am testat ovulația și timp de 8 zile s-au pozitivat toate testele cu dungi foarte conturate... Cred ca pastiluțele sunt cauza, datorită compozitiei lor.

Doamne ajuta!



#597
Yonica

Yonica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 05 mai 2018 - 09:58

Buna Andrabirni! La mine este a doua întârziere de 6 zile(cm era de 28 zile, de un an este între 25-28zile) și m-am gândit ca o fi de la pastilute sau de la stres). Nici nu are importantă de la ce a fost, dar cu toate ca nu aveam simptome de sarcina și ma așteptăm sa-mi vina in orice clipa, parca e frumos sa ai acea fărâma de speranța. [smulgpar]



#598
Yonica

Yonica

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 05 mai 2018 - 10:11

Eu aștept menstruația de luna asta sa merg la FIV2 și sincer nu mai sunt așa plina de speranțe ca prima data, măcar de-as avea și eu mai mulți foliculi care sa crească, atunci as spera sa găsească un ovul. Oricum e ultimul, soțul meu considera ca mai bine cununăm decât sa mai încercam încă o data ca și așa sunt bani pierduți. Eu din păcate trebuie sa spun ca sunt singura in lupta asta, nu am fost susținută, ba chiar mi-a reproșat ca a muncit degeaba in loc sa plecece intr-o vacanța exotica și ca oricum problema ca nu putem face copii este la mine, nu la el [sad] Nu știu unde o sa ducă aceasta căsnicie deoarece mi-a spus multe lucruri urate de când am început povestea cu FIV, cuvinte pe care nu pot sa le uit și m-au rănit foarte tare.



#599
Rosesarbu11

Rosesarbu11

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 299 mesaje

Postat 05 mai 2018 - 22:10

Yonica, îmi pare foarte rău ca treci prin toate aceste supărări! Fivul este, de cel mai multe ori, udat cu lacrimi. Vei reuși și sa nu-l ierți! 



#600
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 06 mai 2018 - 09:01

pe mine m-a lasat pt o dama de companie,ca sa vorbesc frumos.si si-a dorit copii si Fiv urile...am ramas cu puii la care nu mai pot ajunge..durere imensa...

 

eu zic,Yonica ,sa te gandesti ff bine daca mergi mai departe cu Fiv ul si cu sotul tau...




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -