Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Fiv la Imed -Sibiu


1593 raspunsuri la acest subiect

#1111
llorrylorena

llorrylorena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 17:13

Pfff ce pacat...si o sa iti schimbe protocolul peste 2 luni, iti da doza mai mare sau ce a zis medicul?

Amh-ul cat il ai?



#1112
Lorreen86

Lorreen86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 11:02

Nu mi a zis ce tratament o sa mi dea.AMH ul este 1,67.

Sunt un pic cam supărată,dar n am ce sa fac.

Si dr ul a fost uimit ca am produs asa putini ca Fsh ul este f bun mi a zis, varsta 32 e ok ... Mai incercam o data, poate va fi o luna mai buna



#1113
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 11:22

Buna fetelor, am fost azi la monitorizare si am doar 5 foliculi mari [ups] .Recomandarea medicului a fost sa intrerup tratamentul cu Gonal f,250ui si sa reluam peste 2 luni.Este careva care a avut asa putini si sa fi avut si reușita in final?

Multumesc pt raspunsuri

Eu la prima stimulare cu Rekovelle am avut doar 3 folicului mari si cativa mai mici, dr ne-a recomandat sa intrerupem si sa incercam in alta luna. La a doua stimulare, cu gonal 300 ui si din a treia sau a patra zi mi-a adaugat si menopur 150 ui, am avut 16 ovocite din care au rezultat 3 embrioni frumosi de ziua 5. Am transferat 2, beta negativ. Asteptam sa il transferam pe al treilea care sper sa fie cu noroc.

 

Doamne Ajuta sa ne tinem puiutii in brate cat mai curand!



#1114
Lorreen86

Lorreen86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 12:46

Multumesc de incurajare Good life,Doamne ajuta sa fie mai bine data viitoare pt toata lumea!Inainte de prima stimulare ai facut cumva tratament cu anticonceptionale?citisem undeva ca dupa tratament cu ac nu rezulta prea multi foliculi.

Stiti ceva?voi ati luat si alte vitamine inainte de a incepe stimularea sau in timpul stimularii?

Multumesc mult



#1115
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 14:21

Nu mi a zis ce tratament o sa mi dea.AMH ul este 1,67.

Sunt un pic cam supărată,dar n am ce sa fac.

Si dr ul a fost uimit ca am produs asa putini ca Fsh ul este f bun mi a zis, varsta 32 e ok ... Mai incercam o data, poate va fi o luna mai buna

Si la mine a fost uimit doctorul, chiar nu se astepta, dar fiecare corp reactioneza diferit. Eu am AMH 4.2 sau nooo aveam acum un an. Sa nu iti zic ca la a doua stimulare am facut 12 zile, pentru ca nu imi cresteau foliculii si la fiecare ecografie imi zicea ca vom oprim tratamentul daca nu cresc. Important este sa ai incredere in doctor si in corpul tau ca o sa fie bine. [il]  [:)]


Editat de GoodLife, 19 februarie 2019 - 14:23 .


#1116
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 14:22

Multumesc de incurajare Good life,Doamne ajuta sa fie mai bine data viitoare pt toata lumea!Inainte de prima stimulare ai facut cumva tratament cu anticonceptionale?citisem undeva ca dupa tratament cu ac nu rezulta prea multi foliculi.

Stiti ceva?voi ati luat si alte vitamine inainte de a incepe stimularea sau in timpul stimularii?

Multumesc mult

la ambele stimulari am facut tratament cu anticonceptionale.

O sa vezi ca o sa fie bine la a doua stimulare.



#1117
Lorreen86

Lorreen86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 14:51

Si dupa ce ai intrerupt primul tratament iti mai aduci aminte la cate zile ti a venit menstruatia? Te a dereglat tare? Sau a fost cat de cat normal? Cand ai 12 foliculi ma gandesc ca discomfortul e si mai mare, eu ma simt un puc aiurea cu 5,apai cu mai multi cred ca ai niste stari nasoale,nu?



#1118
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 15:23

Si dupa ce ai intrerupt primul tratament iti mai aduci aminte la cate zile ti a venit menstruatia? Te a dereglat tare? Sau a fost cat de cat normal? Cand ai 12 foliculi ma gandesc ca discomfortul e si mai mare, eu ma simt un puc aiurea cu 5,apai cu mai multi cred ca ai niste stari nasoale,nu?

Am avut 16 ovocite dupa 12 zile de stimulare.

La prima stimulare am luat 12 zile de anticonceptionale si la a doua 10 zile. Mi-a venit la 3-4 zile dupa terminare. Eu am avut mici sangerari asa spre maro pe toata perioada anticonceptionalelor. La prima stimulare am avut niste nervi de imi venea sa  plang non-stop [smulgpar] , parca eram in depresie, ma enervam din orice, nici nu pot sa zic ca m-am simtit bine fizic. La a doua stimulare mult mai puternica nu am avut absolut nimic, nici macar cea mai mica reactie, m-am hidratat foarte bine si am stat foarte bine cu psihicul. M-am mobilizat si am zis ca de data asta o sa fie bine si asa a fost. M-am simtit fff bine si dupa punctie, dar eu cred ca a contat f mult ca am fost ok cu psihicul.

Chiar daca nu s-au prins cei 2 embrioni, eu sunt optimista ca o sa se prinda cel congelat si simt si ca o sa fie fetita [batcap] . Si daca Doamne Fereste nu se prinde merg mai departe si intr-o zi o sa imi tin puiutul in brate.

O sa vezi ca o sa fie bine la a doua stimulare.

 

PS:  in fiecare zi vb cu foliculii si le spuneam ca trebuie sa creasca, stiu ca suna ciudat, dar asta m-a ajutat sa trec peste perioada de stimulare fara sa ma stresez de faptul ca astia mici nu cresteau. Este important sa ai incredere in corpul tau si atunci el va face minuni. Cand i-am zis dr ca am vb cu foliculii si sigur au crescut, a inceput sa rada, Dr Chicea care el este f serios  [batcap]  


Editat de GoodLife, 19 februarie 2019 - 15:28 .


#1119
Lorreen86

Lorreen86

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 119 mesaje

Postat 19 februarie 2019 - 18:08

Pana ieri nu prea am avut nici un simptom si eram bine si cu psihicul,dar azi am inceput sa simt ceva discomfort in abdomen si am o stare de nervi de numa.Dar ma gandesc ca asta e modul prin care trebuie sa invat sa am rabdare ca nu toate se intampla cum vreau si cand vreau eu.Ca stau cam prost cu rabdarea si perseverenta [batcap] .

Voi ati avut contact sexual dupa ce ati intrerupt tratamentul de stimulare? Ma gandeam,oare ce ar fi sa incercam?daca ne iese?



#1120
GoodLife

GoodLife

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 20 februarie 2019 - 10:57

Pana ieri nu prea am avut nici un simptom si eram bine si cu psihicul,dar azi am inceput sa simt ceva discomfort in abdomen si am o stare de nervi de numa.Dar ma gandesc ca asta e modul prin care trebuie sa invat sa am rabdare ca nu toate se intampla cum vreau si cand vreau eu.Ca stau cam prost cu rabdarea si perseverenta [batcap] .

Voi ati avut contact sexual dupa ce ati intrerupt tratamentul de stimulare? Ma gandeam,oare ce ar fi sa incercam?daca ne iese?

Exact aceeasi problema aveam si eu. Nu aveam rabdare si voiam sa se intample cand vreau eu. Dar trebuie sa incerci sa controlezi starea asta, este f greu dar te va ajuta psihic.

Obligatoriu contact sexual, noua asa ne-a recomandat doctorul. Problema la noi a fost ca ne-am racait/certat bine si din pacate a doua zi nu am facut nimic [batcap] Am recuperat dupa dar degeaba [smulgpar] Incercati sa aveti contact cateva zile si poate aveti noroc sa ajunga un cavaler unde trebuie [pk]


Editat de GoodLife, 20 februarie 2019 - 10:58 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -