Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Aprilie 2018

sarcian aprilie 2018

80 raspunsuri la acest subiect

#71
ElenaCoz

ElenaCoz

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 81 mesaje

Postat 17 noiembrie 2017 - 14:55

Buna burtici, am de vanzare un carucior 3 in 1 Graco Evo model Breton Stripe, il dau si 2 in 1 unei persoane interesate, fara scoica, daca doreste doar landou si parte sport. A fost folosit doar 4,5 luni si nu prea mai avem ce face cu el, am primit unul sport si il fom folosi pe acela.

Las si un link cu descrierea

https://www.erfi.ro/...g7cl98btse.html

 

Livrare personala in Bucuresti. Pret foarte bun. Daca sunt persoane interesate rog mesaj privat. Sarcini usoare in continuare!



#72
elaana

elaana

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 17 noiembrie 2017 - 17:45

Ce coincidenta...si eu tot pe 4 decembrie am morfo II  la dr. Iliev,  sunt pacienta  dr. Trifan de la Cuza Voda, vaiiii abia astept morfo, e posibil si eu sa nasc mai devreme, ca e in functie de garzile d-nei dr., pentru ca nasc...cand vrea ea , fiind cezariana . Si eu tot in saptamana 20 am intrat dupa calculele lor , dar dupa ale mele sunt doar 19 lunite. Bebelusul il simt destul de activ seara, dar il simt zilnic, poate se misca si in timpul zilei, dar miscarea de la servici, ma face sa uit ca sunt gravida  [batcap] .

Tu la ce medic esti?



#73
AliEmi79

AliEmi79
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 21 noiembrie 2017 - 15:48

Ce coincidenta...si eu tot pe 4 decembrie am morfo II  la dr. Iliev,  sunt pacienta  dr. Trifan de la Cuza Voda, vaiiii abia astept morfo, e posibil si eu sa nasc mai devreme, ca e in functie de garzile d-nei dr., pentru ca nasc...cand vrea ea , fiind cezariana . Si eu tot in saptamana 20 am intrat dupa calculele lor , dar dupa ale mele sunt doar 19 lunite. Bebelusul il simt destul de activ seara, dar il simt zilnic, poate se misca si in timpul zilei, dar miscarea de la servici, ma face sa uit ca sunt gravida  [batcap] .

Tu la ce medic esti?

Sunt la Dr Toma Gabriela tot de la Cuza Voda. O intrebare, ca am mai observat chestia asta si la alte persoane - care este motivul pt care te urmareste un medic dar faci morfo la altcineva? :) Eu fac totul la D.na doctor, o sa fac morfo la Arcadia, cea de Trim 1 am facut-o la Ominiclinic



#74
Cata02

Cata02

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 22 noiembrie 2017 - 15:43

Buna fetelor, vreau sa va intreb daca voi simtiti deja miscarile bebelusilor vostrii? Eu am intrat in 17 sapt, prima sarcina si nu prea simt mare lucru.



#75
maryia13

maryia13

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 601 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 14:52

Buna ziua... ce faceti? Vad ca nu este foarte activ grupuletul asta... Cu prima fetita (nascuta in dec 2015) am fost un grup tare tare activ apoi ne-am mutat pe facebook si vorbim zilnic ;) Cum va simtiti? Ati aflat ce se ascunde in burtica? Mie la ultimul control mi-a zis ca vom mai avea o fetita ( dar astept sa imi mai confirme odata pe 7 dec)... Burtica creste ...apar dureri de burta... obosrsc repede... ma misc muult mai incet... la cel mai mic efort (chiar si mers pe jos) ma doare burtica.. Voi cum va simtiti?



#76
Cata02

Cata02

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 28 noiembrie 2017 - 21:34

Buna maryia13, si eu tot fetita am. La aproape 18 sapt nu simt inca miscari clare... iar burtica nu pare sa mai fi crescut in ultimele 2 sapt... sunt putin ingrijorata. E prima sarcina si abia astept sa ajung si eu pe 7 la control. In rest dureri nu am, si starea generala este f buna. Intr-adevar obosesc putin mai repede, doar atat.



#77
oxalis

oxalis

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 29 noiembrie 2017 - 08:43

Va salut, fetelor! Si pe voi, si pe samburei!  [:)]

Am intrat pe subiect, gandindu-ma cu nostalgie ca anul trecut pe vremea asta îl așteptam și eu pe bebelușul meu de Aprilie 17. 

Voiam doar sa va încurajez si sa va amintesc sa gândiți pozitiv! Aveți grija de voi, faceți miscare moderată (dacă nu aveți contraindicații de la medic), vorbiți cu bebelusii, cantati-le și bucurați-va de perioada asta. Trece mult prea repede.  [:)]

Cata, nu fi ingrijorata. O sa-l simti pe bebe in urmatoarele cateva saptamani, ai sa vezi! O sa fie un moment magic!

Sarcini ușoare tuturor și bucurați-va de fiecare zi!



#78
Cata02

Cata02

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 29 noiembrie 2017 - 15:30

[:)] Multumesc pt incurajari, oxalis!



#79
Cata02

Cata02

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 29 noiembrie 2017 - 15:30

[:)] Multumesc pt incurajari, oxalis!



#80
savuiona

savuiona
  • Membri
  • 7 mesaje

Postat 11 decembrie 2017 - 20:26

Buna fetelor, ma alatur si eu voua, mai bine  mai tarziu decat deloc.Sunt insarcinata in 21 saptamani si sunt la prima experienta. Am citit destul de multe pe acest forum, mai ales dupa aflarea vestii. Am renuntat o perioada, pentru ca riscam sa dau in paranoia:)) m-am rezumat la esential si daca am avut intrebari sau nelamurir am intrebat medicul. Nu locuiesc in tara, ceea ce pe de o parte imi este greu, pentru ca e alt sistem, alta mentalitate.in schimb tin legatura cu medicul meu din tara. La echo de 12 saptamani se banuia ca vom avea un baietel, la 18 saptamani, test pe care l-am facut in tara, ni s-a confirmat ca vom avea un beietel.Bucuria este mare, desii aveam o presimtire, amandoi ca vom avea fetita. Sa fie sanatos, asta e cel mai important. Voi stiti ce o sa aveti?

Miscarile le-am simtit pe la 19-20 sapt. in ultima perioada tot mai des.Ceva magic

Va felicit pe toate si va doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -