Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 1 voturi

Fiv cu ovocite donate 111


274 raspunsuri la acest subiect

#71
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 16 decembrie 2017 - 13:56

Poppy, eu observ ca toate forumurile au cam murit, nu doar acesta. Sper sa fie doar o perioada. Poate inceputul anului viitor va aduce cu el energie proaspata, planuri noi, ganduri mai bune. Dar incercand sa dau un "refresh" acestui forum, lansez intrebarea : la ce sa ma astept de la Reprofit? Merg la anul pt fiv cu ovocite proprii (stiu ca sunt putin off-topic). 



#72
Poppy

Poppy

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 982 mesaje

Postat 17 decembrie 2017 - 18:27

Amalia, vă pupăm și noi cu mare drag! Ce mari ți-s prințesele, nu-mi vine să cred că a trecut atâta vreme... până și buburuzoii mei îs măricei, aleargă ca niște căluți prin casă... parcă mai ieri plângeam pe forum.

Probabil aspirantele s-au mutat pe FB, altfel nu-mi explic. Sau se descurca singurele, poate s-au mai îmbunătățit comunicarea și procedeele.

Aura, nu știu dacă te pot ajuta prea mult fetele de aici, că noi nu știm cât sunt de eficienți la stimulări. Medicii sunt ok, doar că unii din cei foarte buni s-au mutat la o clinică nouă din Olomouc (și vestitul Stepan Machac, cel mai bun, cred că era și șeful de la Reprofit pe vremuri). Comunică ok. Coordonatoarele sunt foarte bune, era una nașpa din Ro, dar a plecat la altă clinică. Cehoaicele mi s-au părut foarte profi. Laboratoare bune, din câte am auzit, embriologi buni (discutau pacientele din UK). Respectă programările, se țin de cuvânt.

Perfecți nu sunt și clar mai dau gherle. AnnaK de la băbuțe a eșuat la ei cu ovo proprii la prima procedură. Alte fete cu ovo proprii nu mai știu la Brno.



#73
Sorinake78

Sorinake78

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.026 mesaje

Postat 20 decembrie 2017 - 20:31

Seara buna!

long time, no see...

am intrat sa vad ce mai stiti de Dea.

sper ca e ok.

mandra mea creste, nu am timp nici sa respir, uneori imi amintesc de serile cand stateam fara noima la tv...acus face 1 an si ne pregatim de marea petrecere.

daca vrea cineva ceva detalii despre clinica din Olomouc, va pot ajuta cu ceva detalii. Ei mi-au implinit visul, iar azi am doi ochi albastri cu par blond si gene lungi.

sarbatori cu bine! 

 



#74
kriss33

kriss33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 21 decembrie 2017 - 12:58

Buna fete. Exista sanse LABORATORUL de analize sa nu stie sa calculeze corect beta? Am făcut azi si mi-a iesit 0.1, dar tipa de la receptie nu înțelegea de ce nu ii pot spune ziua ultimului CM si de ce ii trag întruna cu ET de ziua 5... Mentionez ca sunt in ziua 13 dupa ET si nu am nici un simptom, dar nici CM nu da semne...



#75
AnnaK

AnnaK

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 158 mesaje

Postat 21 decembrie 2017 - 13:14

Kriss analiza bHcg nu se calculează, ci se face cu reactivi, prin tehnici speciale. Ea măsoară nivelul hormonului în sânge și poate fi irelevanta dacă e făcută prea devreme, la 3-4 zile de la transfer, însă ziua 13 post ET nu e prea devreme. 

Îmi pare rău, multă putere și nu te da bătută!



#76
kriss33

kriss33

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 48 mesaje

Postat 21 decembrie 2017 - 18:20

Multumesc pentru raspuns AnnaK 



#77
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 06 ianuarie 2018 - 20:31

Buna fetelor si La multi ani!

Am aflat ca si clinica Fertilia din Bucuresti face FIV cu ovocite importate de la Ovobank Barcelona. Este 750 euro ovocitul. Deocamdata nu cunosc cat costa intreg procesul. La Clinica columna, o procedura cu ovocite doante imporatte de la Ovobank Barcelona costa 4800 euro (6 ovocite+ fertilizarea, cultivarea pana la stadiul de blastocist si embriotranferul)



#78
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 14 februarie 2018 - 09:58

Sunt curioasa ce vor descoperi in urma analizei. Oare ai putea sa ne spui?

 

Presupun, insa, ca in Romania nu se face analiza asta. 

Submitted is glutaraldehyde fixed endometrial tissue of total volume ca. 1 cc. The tissue was obtained by aspiration catheter and was dated 11.01.18 and 13.01.18, corresponding to the 6th and 8th day of progesterone administration during an artificial menstrual cycle.

The findings are as follows: 11.01.18: The secretory cells were slightly bulging, bearing dense microvilli sometimes forming tufts (page 1). Epithelial atrophy and degeneration was observed in several areas (page 2). Aggregates of mucus containing debris and red blood cells were found in few places (page 3). Thick, abnormal mucus was present in few gland openings (page 4). Developing pinopodes were detected in low numbers (page 5).

13.01.18: The secretory cells were moderately bulging, bearing short microvilli sometimes forming small round masses (page 6). Aggregates of mucus containing debris, red and white blood cells were found in few places (page 7). Thick, abnormal mucus was present in several gland openings (page . Some places showed pronounced epithelial degeneration (page 9). Regressing pinopodes were detected in low numbers (page 5).

 

Urmeaza tratament cu antibiotic timp de 4 saptamani  dupa caremai repeta iar biopsia  de data asta in ziua 5=7 de progestern

Sper din suflet  sa fie bine pt prietena mea are 4 incercari cu donate toate soldate cu esec!3 in Cehia si una in Grecia



#79
amaliaro

amaliaro

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.335 mesaje

Postat 14 februarie 2018 - 10:06

Alta prietena este graviduta in 5 s dupa un copilas nascut si devenit inger la 4 luni acum 18 ani o sarcina pierduta(cu ovocitele ei) anul trecut de craciun  anul asta cu ovo donate cu ea am trecut de la agonie la estaz merge in z 10 de la et sa faca beta face beta si progsteron progesteron 15  beta 1,2 :( o chiama iar la laborator  adoua zi si ii repeta beta  se vede ca facusera o greseala beta nr 2:2,12 iar negativ are rau de masina si ne putea deplasa la clnicala Mitera il sun pe medicul cu care a facut fiv si ii zic valorile la beta imi zice e negativ eu ii zic la medic ca vreau sa ii faca la clinica inca o beta si zice si el ok sa vina ca oricum este inclusa in pachet merge fetelor si face beta la Mitera beta 1 la clinica 271,soc total beta 2 la clinica 726 deci este foarte gravida daca ne luam dupa primele beta oprea tratamentul si  se intmpla o tragedie asa ca trecuram de la agonie la extaz totul bine pana acum  asteptam eco sa vedem inimioara /inimioarele



#80
toki123

toki123
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 27 martie 2018 - 03:46

Buna fetele, 

Sunt noua si o aspiranta mamica. A inceput

cineva Fiv cu donate la noi? Si aveti idee cat costa tratamentul pt fiv?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -