Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Martie 2018

martie 2018 sarcina gravida

393 raspunsuri la acest subiect

#221
fluturashella

fluturashella

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 12 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 10:32

Buna tuturor! Si noi am fost la eco la aproape 17 saptamani, am descoperit un baietel in burtica! Doar ca nu il simt... Am vazut ca voi simtiti deja bebeii si ma intreb de ce eu nu simt nimic. Sunt la prima sarcina, acum am 17 saptamani si 3 zile. Pupici mamici! [flo2]


Editat de fluturashella, 17 octombrie 2017 - 12:35 .


#222
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 10:33

iulia eu am nist intepaturi sub burta de azi dimineata ... nu stiu de la ce sunt ...nu sunt foarte puternice dar totusi sunt ... ai avut ceva de genul? multumesc. te pup



#223
IuliaBlagu

IuliaBlagu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 35 mesaje

Postat 17 octombrie 2017 - 11:30

Da, in ambele sarcini. Am luat No-Spa si s-au atenuat. Totuși, poți vorbi si cu medicul ginecolog despre ele. Posibil sa fie vorba despre ligamente, mai ales ca suntem in trimestrul doi. Iti pun un link si poți sa identifici daca seamănă înțepăturile cu ce este descris:

http://reclama mascata/sarcina/simptome-sarcina/Durerea-de-ligament-rotund-in-sarcina-a7808.html

 

 



#224
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 05:58

ella prin aceleasi chestii trec si eu ... eu am facut azi 18 saptamani si imi pun aceleasi intrebari ca si tine :* cica trebuie sa avem rabdare ca va veni si momentul ala :* pupici,rabdare si sarcina usoara



#225
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 18 octombrie 2017 - 06:31

iulia iti multumesc mult pentru link. exact durerile care apar in in link pe am si eu nimic altceva ... m am linistit foarte tare acum si chiar nu ma mai stresez oricum iau in continuare no spa cum mi a zis doctora mea ginecolog ... ea a zis ca nu are rost sa stau cu ele din moment ce le pot stopa ... inca o data multumesc iulia ... sarcina usoara si linistita ... pupicei



#226
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 06:26

Neața mamici și burtici noi am făcut ieri 18 săptămâni... Voi ce faceți... CUM ARATA burticile voastre... Poze sa va vedem pupici și pe mămici și pe burtici



#227
AndaStela

AndaStela

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 19 octombrie 2017 - 22:26

Buna mamici! Noi suntem bine...azi am implinit 19 saptamani, asteptam morfologia la 22de sapt. In rest...fel si fel de junghiuri am si eu. Am experientat din plin durerea de ligament rotund...mai sunt insa niste senzatii cand misca bebe, eu il simt.ca loveste numai pe jos si in laterale...cand simt.asta uneori ma inteapa jos, ca si cum ar pune el presiune pe cervix...eu asa imi imaginez. Chiar eram curioasa... Voi unde anume simtiti miscarile bebelui?

Ella, eu la prima sarcina am simtit prima data ceva pe la 18 saptamani...dar poti sa nu simti ceva si pana pe la 20 de sapt fiind prima sarcina. Mie mi se pare, intr.adevar, ca a doua oara cand trec prin asta parca am simturile mai ascutite. Deci nu.i o regula, iar la 17 sapt e chiar devreme de simtit bebele, cam asa zic toti medicii.



#228
alina leahu

alina leahu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 21 octombrie 2017 - 05:42

[:)] Salutare!

Azi implinim si noi 18 sapt. Am trecut si pe la control zilele astea si bebelusul fiind intr-o continua alergare a facut miscarea dorita;) este baietel . Avea la 17 si 3 zile  245 grame. E maricel.  E o sfarleaza. Il simt mai ales seara si loveste puternic. 

Doamne Doamne aa ales sa fiu mama de baieti.

Sanatate multa si sarcini usoare mai departe! [:)]  [flor] 



#229
Laurabucur17

Laurabucur17

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 128 mesaje

Postat 21 octombrie 2017 - 05:46

buna burticilor si mamicilor ... am fost si noi la control ieri ... bebe este foarte bine, a crescut exact cat trebuie pentryu 18 s2z  are 200 grame si am inceput sa il simt si eu ... slabut asa dar il simt si asta ma linisteste ... ieri ne a si confirmat doamna doctor ca este un baietel ... sunt foarte fericita si implinita :* voi ce faceti? cum va simtiti? ce va fac piticii? pupici



#230
alina leahu

alina leahu

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 15 mesaje

Postat 21 octombrie 2017 - 05:47

Il simt cam in toate partile , dar cu preponderenta in partea de jos. La prima sarcina a fost altfel. I,am perceput miscarile mai tarziu...

Dureri experimentez si eu ...de ligament , de spate plus senzatia continua de apasare si contractii false datorate placentei jos inserate. Asta e sa fii insarcinata! [:)]  dureri noi, dar ttrecatoare!





Etichetat si cu martie 2018, sarcina, gravida

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -