Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Limuzina , de la ce varsta ?


35 raspunsuri la acest subiect

#21
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.329 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 15:51

exact asa e , mama respectiva nu a vorbit intai cu parintii , a dat sfoara printre copii si e cam greu de explicat de ce nu ..., stii de ce , pentru ca ei spun tot la scoala .

#22
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 16:07

Si totusi ce e asa o chestie sa mearga copiii de 11 ani cu limuzina? Cum spunea cineva, limuzina e doar o masina mai mare. Insa daca mama aia intii a spus copiilor si apoi parintilor, nu prea e ok. La virsta asta te consulti intii cu parintii, apoi actionezi. Mie asta mi se pare o problema, nu mersul in sine cu limuzina.



#23
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 16:11

Xio stiu ca ai dreptul sa-ti exprimi opinia, ia-o ca o gluma te rog  :), o sa vezi tu cand ai copii ca nu tot ce viseaza se executa si nici nu sunt asa raniti daca ai argumente valide si le explici corect

 

Collins, eu cred ca pana la urma exista limite si e usor de explicat unui copil de 11 ani de ce nu ii inchiriezi limuzina la o petrecere. Unless te cheama Kardashian si ai chef sa arunci cu banii pe bling blling-uri de luat fatza oamenilor



#24
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 17:54

Xio stiu ca ai dreptul sa-ti exprimi opinia, ia-o ca o gluma te rog  :), o sa vezi tu cand ai copii ca nu tot ce viseaza se executa si nici nu sunt asa raniti daca ai argumente valide si le explici corect

 

Collins, eu cred ca pana la urma exista limite si e usor de explicat unui copil de 11 ani de ce nu ii inchiriezi limuzina la o petrecere. Unless te cheama Kardashian si ai chef sa arunci cu banii pe bling blling-uri de luat fatza oamenilor

Teoria ca teoria, dar practica...

Personal eu n-as putea sa-mi privesc copilul in ochi dupa ce la randul sau a stat si a privit de pe trotuar la ceilalti copii din limuzina!


Editat de mianda, 24 mai 2017 - 20:58 .


#25
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 18:15

In toate comunitățile va exista familia "mai cu motz"...anul asta la noi a fost febra "sweet 16" ca majoritatea au împlinit 16 ani in grupului lui. Ei bine au existat petreceri începând cu in grătar in curte, cu o petrecere in casa, altii la o pizzerie, altii la un restaurant mai de soi...pina la închiriat penthouse pe Fifth Avenue cu sala de bal. Rochie făcută special la designer, meniu cu 8 feluri de mâncare și bar deschis.

 

Acum n-or plânge toți in pumni ca nu au avut penthouse pe Fifth Avenue. E normal sa păstram proporții și pe masura buzunarului. 



#26
ratzoiul

ratzoiul
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 18:31

Niciodata? De ce ar avea nevoie de limuzina?



#27
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 18:46

Roxanaz, si eu si prietena mea suntem cele care spunem 'nu' si punem piciorul in prag, tocmai asta spun.

Doar ca, desi nu am copii, sunt prin preajma lor si vad cum sunt si stiu cum am fost.

Evident ca nu le cumperi tot ce vor, dar rar mi/a fost dat sa vad cand copilul spune ca vrea obiectul X iar mama ii explica frumos ca nu il va cumpara din x motive, sa spuna copilul la fel de senin ca e totul ok :)) de obicei exista tratativele de rigoare, uneori datul cu fundul de pamant, plansul samd.

Lucruri la care nu se ajunge daca parintii comunica.



#28
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 19:00

Mianda, hai mai ca doar nu i-ai dat in cap.

 

Mie mi sa- intamplat asta, am spus nu si fie-mea traieste bine mersi si nu pare sa aiba cosmaruri sau sechele.

 

Cand traiam in Angola si fie-mea era 9-11 ani exista moda petrecerilor de aniversare faraonice. Inchiriai restaurant, tone de mancare, invitai pe mama si pe tata , torturi de 3 etaje la comanda cu poza copilului pe ea, pana si sticlele de apa erau etichetate cu numele copilului, dj si orice naiba le mai dadeau alora prin cap. Am fost la cateva petreceri la care am ramas masca si nu neaparat in sensul bun. 

Cand a facut fie-mea 11 ani a incercat sa ma convinga sa-i inchiriez un restaurant ca toata lumea face asta, am zis pas , ea a zis ca acasa nu invita lumea (si aveam un super apartament) am zis sarumana ca scap de o bataie de cap si i-am facut un tort , invitat prietenii apropiati si gata tambalaul. Dar a priceput suficient de bine mesajul si nu a mai incercat sa sara calul  cu chestii din astea.



#29
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 19:41

Daaa, perfect de acord cu Marina, nici vorba sa facem tambalau ca fac si altii la fel!

 

Cand eram la Sibiu si A a mea avea 6 ani, o fetita a invitat-o la Hilton unde si-a facut ziua de 7 ani exact ca o nunta mica. Habar n-aveam ca va fi asa, eu am crezut ca fac la locul de joaca de la Hilton (unul mic, langa piscina) si am lasat-o, cu costumul de baie in geanta, ce fraiera si eu, cand ei ii trebuia de fapt crinolina [alcool]  [fri] .

Evident ca a mea a cerut si ea aniversare asa, de printesa! No way, evident. Imbufnat un pic, plans un pic, inteles dupa ceva vreme. Gata.

 

Mie limuzina mi se pare oricum ceva ultra caraghios, de genul Gigi Becali & Co. Si daca ar merge colegii ei la 11 ani, ar merge si gata. Nu moare nimeni. Dar nici nu participa numai asa, sa fim in randul lumii.



#30
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 24 mai 2017 - 19:44

Teoria ca teoria, dar practica...

Personal eu n-as putea sa-mi privec copilul in ochi dupa ce la randul sau a stat si a privit de pe trotuar la ceilalti copii din limuzina!

Mianda, dar asa e viata asta! Din cand in cand vor fi momente cand stai si "privesti de pe trotuar la ceilalti copii din limuzina", metaforic vorbind. Eu cred ca trebuie sa invete asta de cand sunt mici.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -