Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Bebelusi de Iunie 2016 - capitolul 4


567 raspunsuri la acest subiect

#301
ganganie8

ganganie8

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 15:30

sunt de acord cu Oani. nu cred ca exista educatoare la crese. desi la cresa unde vreau eu sa-l dau exista 2. acum nu stiu. copiii stau cu ingrijitoarele. presupun ca daca ii dai la gradinita incepand cu 3 ani exista si educatoare. eu inca cercetez piata. Am 2 variante de crese private si 3 de crese de stat. 

 

Poohy, cresa din toamna sau gradi mai incolo?

 

Stateam si ma gandeam aseara ca ce bine mi-ar fi prins sa fie mama pensionara. Vladut se intelege de minune cu ea. adoarme repede cu ea . aaaa, si nu ii da porcarii sa manance pe la spatele meu, cum face mama sotului. pfoa, urasc astfel de gesturi


Editat de ganganie8, 24 aprilie 2017 - 15:31 .


#302
Lili90

Lili90

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 841 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 17:07

Fetelor, care ati fost in Eforie Nord? Eu nu am fost acolo vreodata si sotul zice sa incercam la vara acolo cu copiii ca nu e asa aglomerat...Oare asa sa fie? Unde este mai putina aglomerație? Si daca stiti vreun hotel bun dar nu f scump...



#303
oani81

oani81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 17:13

Am fost in urma cu 3 ani. Poate de atunci s-a mai schimbat. Era foarte aglomerat. Am stat la Hotel Anca, langa plaja, conditii bune, pe atunci era mai ieftin. Si am mai fost cate un weekend in acelasi an, am stat pe la pensiuni, conditii acceptabile pentru 2 zile.



#304
oani81

oani81

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 605 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 17:16

Anul asta cred ca tot acolo mergem, nu am gasit hotel bun si mai ieftin deci ne orientam catre pensiuni.  Am pus ochii pe Vila Laguna. Sa vedem ce-o fi.

Eu personal as vrea sa merg in Mamaia, dar sub 400-450 camera nu am gasit in iulie, si sotul nu vrea.



#305
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 17:20

Gânganie,  dacă întrebi ce vreau sa fac eu - încerc sa găsesc o bona pana face Lizzy 2 ani (îmi e frica de răceli). Dacă nu găsesc una care sa se înțeleagă cu Lizzy, mă gândesc la creșă/grădiniță ca asta e. Sunt și grădinițe care au educatoare la grupa baby. After-school-ul la care au fost copiii are și grădiniță (în alta locatie) și au și grupa de 1-2 ani, cu educatoare și asistenta medicala permanenta (zic ei), iar Lizzy ar fi colega cu fata proprietarei, cu 3 săptămâni mai mica decât ea.



#306
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 24 aprilie 2017 - 17:21

Dar bona nu stiu cu cât e mai cu moț decât îngrijitoarea de la gradi, doar dacă ai noroc. 


Editat de poohy, 24 aprilie 2017 - 17:22 .


#307
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 25 aprilie 2017 - 15:18

Fetelor, care ati fost in Eforie Nord? Eu nu am fost acolo vreodata si sotul zice sa incercam la vara acolo cu copiii ca nu e asa aglomerat...Oare asa sa fie? Unde este mai putina aglomerație? Si daca stiti vreun hotel bun dar nu f scump...

Eu ma gandeam sa inchiriez o garsoniera

Miniaturi atasate

  • Screenshot_2017-04-25-16-07-05.png


#308
Adinastefanita

Adinastefanita

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.844 mesaje

Postat 25 aprilie 2017 - 15:19

Erau puse si poze,arata bn in ele:))



#309
ganganie8

ganganie8

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.878 mesaje

Postat 25 aprilie 2017 - 15:29

Gânganie,  dacă întrebi ce vreau sa fac eu - încerc sa găsesc o bona pana face Lizzy 2 ani (îmi e frica de răceli). Dacă nu găsesc una care sa se înțeleagă cu Lizzy, mă gândesc la creșă/grădiniță ca asta e. Sunt și grădinițe care au educatoare la grupa baby. After-school-ul la care au fost copiii are și grădiniță (în alta locatie) și au și grupa de 1-2 ani, cu educatoare și asistenta medicala permanenta (zic ei), iar Lizzy ar fi colega cu fata proprietarei, cu 3 săptămâni mai mica decât ea.

da, la asta m-am referit. adica incerci sa aduci o bona cu Lizzy pana face 2 ani si pe urma la cresa. eu am gasit pana la urma o cresa particulara langa Parcul Carol, cu recomandari bune, dar acolo sunt numai ingrijitoare. ma gandeam sa-l las acolo pana face 3 ani si apoi il dau la gradi de stat in Titan. nici nu stiu de cand sa ma interesez personal, sa vizitez cresa, sa vorbesc cu managera. pana la anul in martie mai e un an, dar zic sa iau totul din timp



#310
poohy

poohy

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.914 mesaje

Postat 25 aprilie 2017 - 15:42

De la 2 ani e gradinita clar :P




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -