Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Erdogan?Turcia -incotro?


259 raspunsuri la acest subiect

#11
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 11:19

live - Turcia cere daune Olandei pentru faptul ca politia a intervenit la demonstratiile turcilor 



#12
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 11:27

Acum cred ca a vazut si restul lumii ce " bine" sunt integrati turcii, chiar daca sunt de trei generatii  in Olanda.  Apropo de motivul interzicerii , pai este interzis pt oricine  din strainatate sa isi faca campanie electorala in Nl, nu e ceva scos acum din palarie. Dar tupeul e mare, cum sa faci asa ceva, stii ca nu esti dorit dar intri pe fereastra si te astepti ca stapanii casei sa nu zica nimic. In ultimul ceas a reactionat Olanda si bine a facut. 



#13
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 12:32

Acum cred ca a vazut si restul lumii ce " bine" sunt integrati turcii, chiar daca sunt de trei generatii  in Olanda.  Apropo de motivul interzicerii , pai este interzis pt oricine  din strainatate sa isi faca campanie electorala in Nl, nu e ceva scos acum din palarie. Dar tupeul e mare, cum sa faci asa ceva, stii ca nu esti dorit dar intri pe fereastra si te astepti ca stapanii casei sa nu zica nimic. In ultimul ceas a reactionat Olanda si bine a facut. 

Nu numai turcii nu sint integrati. Majoritatea minoritatilor cu diferente mari culturale fata de cele europene. Avem in UK persoane care locuiesc aici de 50 de ani si nu vorbesc engleza si se conduc dupa propriile lor legi (Sharia law). Nimeni nu zice/face nimic ca sa nu-i ofenseze!


Editat de Letitia1, 13 martie 2017 - 12:33 .


#14
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 12:48

Stiu, pe asta mizau si ei, pe toleranta extrema. Ei, uite ca s - au trezit si conducatorii, ca oamenii de rand erau de mult convinsi. Deja am vazut primele consecinte, Danemarca  a rugat Turcia sa isi amane vizita unui ministru din cauza tensiunilor diplomatice dintre Olanda si Turcia. Si tot azi am citit ca Erdogan a ordonat inchiderea activitatii consulatului olandez  din Ankara. A, uitasem , tot el a facut apel la comunitatea internationala sa aplice sanctiuni Olandei! Omul delireaza grav! Deja de cand cu atentatele a  scazut  numarul turistilor straini in Turcia, daca o tine asa , se mai duce cucu ! 


Editat de jenn, 13 martie 2017 - 13:40 .


#15
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 12:51

Citeam acum despre referendum, Erdogan vrea sa treaca la republica prezidentiala ca sa isi aroge toate puterile din stat. Si America are sistem prezidential dar sistemul judiciar e independent si puternic, deci Trump este deseori obstructionat atunci cind ia decizii gresite. Pe cind sistemul judiciar turcesc e la pamint, deci nu o sa-i stea nimeni in cale lui Erdogan in instaurarea unei dictaturi puternice in Turcia.



#16
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 13:00

Stiu, pe asta mizau si ei, pe toleranta extrema. Ei, uite ca s - au trezit si conducatorii, ca oamenii de rand erau de mult convinsi. Deja am vazut primele consecinte, Danemarca  a rugat Turcia sa isi amane vizita unui ministru din cauza tensiunilor diplomatice dintre Olanda si Turcia. Si tot azi am citit ca Erdogan a ordonat inchiderea activitatii consulatului olandez  din Ankara. A, uitasem , tot el a facut apel la comunitatea internationala sa aplice sanctiuni Olandei! Omul delireaza grav! Deja de cand cu atentatele au scazut  numarul turistilor straini in Turcia, daca o tine asa , se mai duce cucu ! 

da si in return el deschide granitele tuturor celor ce vor sa ajunga in Europa! In marea lor majoritate barbati zdraveni si in putere pozind in refugiati sirieni!



#17
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 13:43

Da, el pedaleaza pe asta de mult, foarte convenabil " uitand " ca da fapt Europa ii da bani pt taberele de acolo. 



#18
Marina

Marina

    Membru de baza

  • Moderators
  • 6.356 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 13:45

pai ar tb sa ii trimita la schimb pe turci la ei acasa ...s-ar face ceva loc



#19
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 13:51

Nu ai ce trimite, Marina, cei mai multi sunt nascuti aici.



#20
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 13 martie 2017 - 13:52

pai ar tb sa ii trimita la schimb pe turci la ei acasa ...s-ar face ceva loc

 

Pai ce ei is freieri  sa Place,sa lase ei viata dulce occidentala,plina de drepturi,pentru viata din Turcia?

 

Eu asta nu am sa pot niciodata intelege si accepta,daca nu te simti confortabil in tara de adoptie,ce te tine legat acolo?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -