Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Cafe Cubano cu Aroma de Spring Break


952 raspunsuri la acest subiect

#431
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 11:41

Mai fetelor, nu va spun ce circ a fost la noi ieri cu pedeapsa Mayei. Pedeapsa care o durea era ca nu are voie afara la joaca pana sambata. 

Miercurea copiii au scoala numai dimineata apoi programd e voie. Eu nu lucrez miercurea sa caut in coarne printeselor. Maya era balet dupa amiaza. 

O duc la balet, si pt prima data isi ia haine de schimb. De obicei merge in costum se intoarce in costum. Ajungem acasa vad ca nu se dezbraca, ramane cu geaca pe ea, incaltzata. Eu mai ma lalai, si apoi o anunt pe Eva ca plecam. Deschid usa, Maya hop si ea. Nu Maya, tu ramai acasa, esti pedepsita. A inceput sa urle de ziceai ca o tai. OK, am inchis usa si am plecat. Am iesit in curte cu a mica. Acolo era o prietena de-a a Maya care o astepta. Maya pe geam plangea. Nu, nu. Ma suna de 3 ori, se muta la ea in camera, tot la geam si dai su urla. Mai, urla asa de tare ca pana la urma a iesit o vecina sa vada ce si cum. Am lamurit vecina ca e circoteca, pe Maya am speriat-o sa o sa cheme aia politia si am calmat-o.

Aseara a fost ca un miel.

Mai e pedepsita si azi si maine. Are si noroc ca ploua si e frig.



#432
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 12:02

Pedeapsa lui Alex a fost doar lipsa electronicelor si inotul. Ieri a fost si la noi foarte cald, erau 20grC la ora 19.00, asa ca am trimis-o afara cu bicicleta . Eu profit de orice iesire afara, a stat afara 1ora si s-a distrat cu fetele, o auzeam de la etajul4 cum rade. In schimb, aseara cand ii verificam tema am vazut ca-si facuse unghiile cu lac incolor.  [batcap] Nu se poate sa nu iasa ea in avantaj, cumva de undeva isi asigura un pas inainte.  [fri]



#433
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 12:02

dubla


Editat de dana vio, 23 martie 2017 - 12:02 .


#434
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.652 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 12:12

Aaaa Maya nu are treaba cu electronicele. Pe ea iesitul afara o arde rau :)))

 

M-am gandit si eu sa nu o duc la balet, dar acum pregatesc spectacolul si data lipseste o da afara, si imi pare rau de banii mei :))).



#435
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 23 martie 2017 - 13:30

Dana, ti-am mai scris. Imi place teribil de Alex a ta.  [flo2]

 

(mie mi se intimpla sa uit ce pedepse dau  [fri] )



#436
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 02:49

Buna seara si de la mine, pe fuga,

 

Ce imi place sa mai citesc de copiii pedepsiți si de crize adolescentine ...imi dati speranțe, ca nu sunt singura.

 

Nu stiu daca o citeati, dar a murit Simona Catrina. Era fix de varsta mea, era fix pe sufletul meu si avea o prietenie de o viata cu Alice Nastase, fix asa cum am eu cu G. Asa ca azi, deși sunt suparata pe G ...am sunat-o si i-am spus cat de mult ma calca pe nervi si cat de mult o iubesc.

 

Simona era o tipa extrem de sincera, extrem de autentica, extrem de reala, deloc, dar deloc perfecta, extrem de talentata, extrem de ironica, exigenta si îngăduitoare cu ea însăși in acelasi timp. Era motivul pentru care mama colectiona revista Tango si eu le citeam de cate ori veneam in Romania.

 

Imi pare tare rau ca s-a dus ...am scris pe FB, scriu si aici ...simt ca si cum mi s-ar fi spart oglinda preferata, aceea in care imi priveam sentimentele si trairile goale de orice norma sociala sau morala.

 

Pacat, mare pacat ...

 



#437
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 02:53

A scris doua carti ...Codul (ne)bunelor maniere si Sex in (per)versiune clasica ...pe care vi le recomand.

 

Ant, prima o am eu aici si daca esti interesată, ti-o dau eu cu prima ocazie.



#438
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 17:38

nu am citit deloc aceasta autoare... nu am nimik de spus la subiect ...

 

astept sa vina primavara si vremuri mai bune :)



#439
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 17:40

Buflea, eu nu am auzit de scriitoare respectiva dar daca zici ca merita sa citesc, nu refuz oferta.

 

Eu azi sint in pas grabit la servici. Trebuie sa plec devreme (nu va imaginati ca pot pleca inainte de 4:00pm) ca pruncul mic are bilete la concert in Manhattan cu niste amici asa ca trebuie sa ajung devreme acasa sa ii duc la tren. Normal, eu nu-s mai fraiera si daca ei ies la concert, eu bag un teatru scurt la Lincoln Center (in vecinatatea concertului). Am pus ochii pe o piesa feminista ("A Bull in a China Shop")...barbatul a zis ca vine si ne culege cu masina dupa ce ne culturalizam separat (el vine direct de la servici cu masina si mergem toti acasa). 

 

Miine ma duc in vizita la pruncul mare...am un dosar mare de completat pentru el ca la vara lucreaza la mine in companie si trebuie sa faca toate formele pentru resursele umane. Duminica avem meditatii si am parinti in vizita la cina. Sper sa supravietuiesc weekendului!


Editat de antmil, 24 martie 2017 - 17:43 .


#440
Qarina

Qarina

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 10.754 mesaje

Postat 24 martie 2017 - 17:42

asta da furtuna de program!

 

Ce meditatii?




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -