Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 142


776 raspunsuri la acest subiect

#271
Ligiutza27

Ligiutza27

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 435 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 11:23

Motisor tare amuzanta mai esti cu barbosu, ii aratam noi lui ca se poate si altfel nu?



#272
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 11:31

Binenteles... Acum am decis ca la urmatorul fiv sa imi rezulte mai multi blasto ca prima oara si dupa implantare cerclaj fara discutie ... Acum cat de sigur va fii si cu cerclaj nu stiu dar macar stiu ca fac tot ce imi sta in putere ... Ca sa nu zic ca pe langa medicul meu dinConstanta am sa-mi gasesc unu si in Fetesti ...mai la mana a doua dar macar saptamanal sa ma vada la eco sa vad eu ca e totul bine ... 

 

Cateodata ma gandesc ca am facut eco prea la distanta de 3 sapt si mna... Asa ca remediez si problema asta... 



#273
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 11:50

Da fetele,tre sa luptam cu toate fortele pt telul nostru suprem.



#274
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 11:50

     Pt ce ii putem/puteti multumi lui D-zeu?!

     Pt ca nu suferiti de boli care duc la moarte,pt puterea de munca pe care o aveti,pt ziua de maine care tot vine,pt cei dragi de langa voi,pt forumistele care va sustin moral,pt tot ce e viu si va inconjoara...vreti sa mai enumar?



#275
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 12:00

Eu am avut in prima casnicie pe raposatul(dobitocul) cu spermograma praf iar eu aveam amh bun,ca intai am facut eu o gramada de analize.A cazut brusc din cauza varstei.Tot asa casatorie de 11 ani fara copii dar nu stiam pe vremea aia de fiv.Auzisem ceva dar mi se parea de domeniul sf.ului.Mi.am refacut f greu viata,dupa 4 ani a aparut actualul sot.Si amh ciuciu.De aia ma oftic.Daca aveam probleme ma setam,asta e ,nu se poate si gata.Doar varsta este dusmanul meu.Culmea ca fostul sot acum are copil de 3 ani cu actuala lui si cica natural din cate am auzit(cum,nu stiu),dar nu conteaza,sa-i dea Dzeu numai bine copilasului ca el e un ingeras nevinovat.Si iar m-am suparat pe barbos rauuu,cum Doamneee;tot lui ii dai copil....

 



#276
EllaMari1981

EllaMari1981

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 529 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 12:02

Bine spus, Dea! Dzeu nu ne da mai mult decât putem duce iar ceea ce ne da sunt încercări sa ne apropiem mai mult de el si sa nu ne pierdem credință! Fetele, sunt sigura ca Dzeu v-a pregătit ceva frumos pt care sa merite așteptarea! Fiecare am trecut prin diferite necazuri ale vieții dar credință nu trebuie lepădata, asta e părerea mea, sper sa nu va supărați! Eu am avut 3 sarcini extrauterine dupa care am suferit fff mult plus încă una in uter  (fiind prima) care am pierdut-o. Si nu mi-am pierdut încredere in Dzeu! Sunt sigura ca imi va da copil la timpul decis de el si nu de mine!  [flo2]



#277
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 12:16

Laurita ma regasesc total in tot ce-ai scris mai sus.doar ca nu in ultima parte cu tot el cu copil,nu inca,cu siguranta...si eu m-am gandit ca voi ramane fara copil,neavand nimic ani de zile si tot el va avea copil.se pare ca cineva isi bate joc de noi!grav!

 

dar,da,sa fim multumite ca n-avem cancer,c-avem 2 maini,2 picioare,ca vedem,ca auzim...iar cele care au soti/parteneri ce le iubesc si sunt langa ele,au inca un motiv in plus sa fie fericite!pt ca asta inseamna fericire-iubire.

 

va pup  [flo2]



#278
LauritaM

LauritaM

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 781 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 12:28

Stiu Deutza,stiu ce zici,si ai dreptate,la ce forta am avut dupa cele ce v-am povestit ,i-mi ziceau multe persoane ca nu ar fi rezistat si nu ar fi putut reactiona atat de ok in locul meu(am bagat multi bani intr-o vila care era pe terenul parintilor lui),da ce munca in strainatate am muncit ca nebuna sa fac casa viselor mele(acolo mi.am paradit coloana de am 3 vertebre cu inceput de hernie)de am dureri tot timpul  si in care s.a mutat alta in totul de.a gata imediat dupa ce am plecat eu de acolo..,Nu s.a putut rezolva la avocat fiind terenul socrilor,automat si vila era tot pe numele lor,iar eu mi-am luat o garsoniera cu credit pe 30 ani.Ne deschisesem si o mica afacere din care ieseau banuti frumosi.Eram ok din punct de vedere financiar.Toti "bunii prieteni"cum credeam eu si care apelau la mine "ca la sora lor"s-au dat de partea lui.si nu mi.a fost alaturi cu vorbe bune macar unu..Si nu ma intereseaza casa pierduta,sau banii pierduti ,ma intereseaza ca am reusit sa trec peste si sunt fericita cu sotul meu actual.Am reusit sa trec cu ajutorul lui Dumnezeu si-mi regaseam linistea la biserica dar acum pur si simplu nu pot trece,chiar daca sunt multi care-mi zic sa nu gandesc asa Pur si simplu nu pot.Pai cat sa mi.o iau ca m am saturat.



#279
Motisor

Motisor

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.432 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 12:42

Laura eu deja sunt operata din 2006 de hernie L5 ... macar la tine stiai ca faci pe terenul socrilor si ti-ai asumat un risc ... Eu ce sa zic ca eram divortati in acte din 2003 dar ne impacam ca Bahmutanu cu Prigoana si pana intr-un final cand era angajat la firma mea ...l-am trimis in Oradea sa achizitioneze o masina pe firma mea si ajungand sa ia masina a facut actele pe numele lui? Se numeste un furt ... avocata mi-a zis ca pot intenta proces pt ca aveam justificarile ...bani din firma scosi , ordin de deplasare pt raposatu care era angajat al firmei si ma trezesc ca de fapt masina e trecuta pe numele lui ...  Atunci am considerat ca mai mult rau ii fac fetei care era micuta si nu gandea ca acum... 

 

Iar la apartament am fost atat de inteligenta sa il trec pe numele mamei mele ca altfel era bun dobandit dupa casatorie si ma vedeam doar cu jumatate ... 

 

Fruntea sus ...  eu consider ca un sut in fund un pas inainte...

 

 

Velvetina  [pup]



#280
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 21 februarie 2017 - 13:04

Moti  [flor]




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -