Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Trump - Make America Great Again sau Bring America 200yrs Back Again?


1340 raspunsuri la acest subiect

#341
irbo

irbo

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.078 mesaje

Postat 08 februarie 2017 - 12:13

Tu crezi ca Trump gândește așa in avans??? Hahahaha!!!! 

a_allinta avand in vedere ca trump l-a numit ca ambasador pt UE pe Ted Malloch, incep sa cred ca totusi are un plan pus la punct legat de aceasta problema...

aici poti vedea conceptiile lui Malloch

http://www.hotnews.r...basador-sua.htm



#342
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 08 februarie 2017 - 14:29

el nu vrea decat sa fie adulat. punct.

 

Michelle Dresbold, expert in analiza documentelor si educata de Secret Service i-a analizat semnatura si a descris-o asa. O semnatura plina de unghiuri, fara rotunjeli, arata o persoana dura, provocatoare, avida dupa putere, prestigiu,  ii place concurenta, ii lipseste empatia, vrea sa fie admirata/adulata  [:)]



#343
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 11 februarie 2017 - 20:40

Michelle Dresbold, expert in analiza documentelor si educata de Secret Service i-a analizat semnatura si a descris-o asa. O semnatura plina de unghiuri, fara rotunjeli, arata o persoana dura, provocatoare, avida dupa putere, prestigiu,  ii place concurenta, ii lipseste empatia, vrea sa fie admirata/adulata  [:)]

ca sa vezi! [:)]   cred ca mi-am gresit profesia, eu doar l-am vazut cum semneaza , o semnatura atat de lunga  pentru un nume scurt  facuta cu atata satisfactie in fata lumii si m-a facut sa inteleg ca il doare la 10 metri in spate de alti oameni.  fie ei americani sau nu.



#344
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 11 februarie 2017 - 21:17

a_allinta avand in vedere ca trump l-a numit ca ambasador pt UE pe Ted Malloch, incep sa cred ca totusi are un plan pus la punct legat de aceasta problema...

aici poti vedea conceptiile lui Malloch

http://www.hotnews.r...basador-sua.htm

faptul ca trump l-a numit ca ambasador nu inseamna ca propunerea a venit de la el.  el e inconjurat doar de oameni care ii hranesc "grandoarea".    daca e un plan , nu e facut de el ci de cei care il folosesc in nimicimea lui.



#345
Asfiya

Asfiya

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 11 februarie 2017 - 22:07

După părerea mea Hillary era mult mai bună ca preşedinte. Asta e fix opinia mea.



#346
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 12 februarie 2017 - 09:55

După părerea mea Hillary era mult mai bună ca preşedinte. Asta e fix opinia mea.

 

(aproape) Oricine era mult mai bun ca presedinte decat Trump. E o gluma individul.



#347
mihamik

mihamik

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 69 mesaje

Postat 27 februarie 2017 - 20:32

De acord cu Rall, acum am ajuns sa cred ca si Bush a fost un presedinte mai bun, desi inainte sa fie Trump mi se parea ca Bush e varza.



#348
Madanic

Madanic

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.591 mesaje

Postat 27 februarie 2017 - 21:06

Problema nu se mai pune de cat de bun ar fi fost alt candidat in raport cu presedintele in functie. Problema care se pune e cat de mult "damage" va face presedintele curent.

Eu personal am inceput sa evit sa mai ascult declaratiile date de presedinte sau echipa lui pentru ca sincer nu mai rezist. Am senzatia ca pana la finalul a 4 ani, vom spune cu totii ca presedintele a avut cele mai mari multimi de participanti la inaugurare, cel mai bun zid cea mai cea echipa sau cele mai mari performante si cea mai mare .... doar ca pentru ca astea sunt singurele chestii despre care vom auzii de la ei. Am obosit :(



#349
stefaniya

stefaniya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 738 mesaje

Postat 28 februarie 2017 - 18:20

Asa am simtit si eu aseara cand ma uitam la stiri, ca o sa i se ridice statuie. Arata o fetita cam de 10ani care il cita pe Trump ca vor construi un zid, Mexic va plati pt el, iar americanii isi vor recapata tara. Asa vehementa din partea unui copil care nu e capabil sa inteleaga politica la un anumit nivel si nici nu poate intelege consecintele unui zid, mai rar am vazut. Ma intristeaza sa vad asta de la un copil! 

 

Spuneau la stiri ca administratia Trump a dat un buget istoric armatei. Probabil ca banii taiati de la clima si pt tarile sarace, vor fi folositi in arme.( dar multi copii in America, primesc arme la zile de nastere, deci n-ar avea de ce sa se revolte acea fetita) Spunea Trump ca, e nevoie ca armata sa se perfectioneze pt a castiga razboaiele, si va intreb : care razboaie? 

 

Apoi aratau filmuletele de promovare ale lui Geert Wilders si Marine Le Pen! Daca si aceste personaje castiga alegerile, si au sanse mari, va spun sincer ca pt mine lumea pare foarte urata!



#350
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 28 februarie 2017 - 18:33

Traim vremuri catastrofale cu administratia curenta. 

Declaratiile in presa facute de Steve Bannon (principalul “advisor” al lui Trump) sint ingrozitoare. A declarat ca cei alesi sa conduca sint alesi tocmai pentru a aduce maxima distrugere. Viziunea este sa sa distruga statul asa cum este el pentru a fi inlocuit cu “altceva”…”altceva” care miroase extrem de tare a fascism. Un fascism urit si plin de ura la adresa minoritatilor.

 

“The third, broadly, line of work is deconstruction of the administrative state. ... If you look at these cabinet appointees, they were selected for a reason and that is the deconstruction. The way the progressive left runs, is if they can’t get it passed, they’re just going to put in some sort of regulation in an agency. That’s all going to be deconstructed and I think that that’s why this regulatory thing is so important.”

 

https://www.nytimes....peech.html?_r=0

 

S-a declarat razboi presei pentru a nu cumva contrazice navala de minciuni care toarna din directia Casei Albe…cam ce conducator echilibrat a mai facut asa ceva?

Sintem martorii vii la un moment in istorie care va distruge ceea ce a stat la baza Statelor Unite. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -