Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Melania T.

melania trump

131 raspunsuri la acest subiect

#101
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 23 ianuarie 2017 - 18:36

Buflea, nu vorbeste nimeni in termeni de dezgust, dispret. Repet: nu ma incearca nicio emotie fata de personajele astea.

 

Ba da, un partener de calitate, cult, educat spune la fel de multe, de data asta pozitiv, despre sot/sotie. O sa dau un exemplu simplu: sa zicem ca ma imprietenesc cu o femeie care imi place, avem aceleasi valori, se dovedeste de incredere in timp, etc. Daca la un moment dat o sa-i cunosc si sotul, de la inceput o sa-l crediez si pe el cu aceeasi valoare, deoarece fiind un cuplu, o familie, un item, o sa presupun ca au valori comune. In mod obisnuit, au valori commune si se aseamana, ca altfel, presupun, nu s-at intelege, nu at ramane in cuplu daca at fi discrepante majore.

 

Am aceeasi parere despre Ivana Trump. Adica, eu nu cred, din datele pe care le am, ca vreo femeie de calitate se indragosteste de calitatile nestiute ale lui Drumpf si se marita din iubire cu el. Cred ca se marita din interes si-s sotii-trofeu.



#102
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 ianuarie 2017 - 18:37

Buflea, 'e botoxata si operata si arata bine' (citat aproximativ). Pai cum te asteptai sa arate, asa?

Miniaturi atasate

  • IMG_0102.PNG


#103
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 23 ianuarie 2017 - 19:09

Uite un articol din 1990 despre relatia Donald/Ivana. Daca ai timp, arunca un ochi si spune-mi tu ce parere ai despre Ivana.

 

http://www.vanityfai...p-marie-brenner

 

N-am avut rabdare pana la capat ...este enorm de lung si cat am citit, mi-a confirmat ce stiu despre Trump ... oricum articolul este mai mult despre el decat despre Ivana ...

 

Ce se insinueaza despre Ivana este, ca a fost / este o femeie de afaceri si ca in ultimii 4 ani, pareau ca sunt separati si a stat cu el pentru viata, avantajele si banii de care beneficia. Ma asteptam la asta, nu m-a luat prin surpridere.

 

Cand a fost sa divorteze, desi negociasedeja  nu stiu ce proprietati, a cerut jumatate din assets, ceea ce l-a infuriat foarte tare ...a obtinut mult mai mult decat a fost el dispus sa ii dea si si-a atras admiratia presei pentru asta. In stilul lui caracteristic, Trump a tavalit-o prin presa, i-a minimizat rolul in conducerea cazinourilor si a hotelului Plaza ... miscari din astea murdare, specifice Trump.

 

Orice s-ar fi spus inainte despre ea, per total, Ivana a ramas cu o reputatie extrem de buna, de femeie desteapta, femeie de afaceri, nu un simplu model, cu creierul cat o nuca, pe care a luat-o si aruncat-o Trump cum a vrut si cand a vrut.

 

Cat despre ce am citit in articol despre Trump ... imi face rau fizic pur si simplu ... cu toate acestea cred ca atunci cand este indragostit este alt om, este imposibil ca o femeie sa se indragosteasca de acest comportament. Probabil ca atunci cand este indragostit, stie exact ce sa spuna si cum sa faca astfel incat o femeie sa se simta speciala ...chiar cred asta ... si toate care ii cad in plasa, cred ca daca a fost mitocan cu celelalte, cu ea n-o sa se intample asa ceva ...

 

P.S. Am avut ocazia nefericita sa lucrez cu o personalitate similara cu a lui Trump, la fostul meu serviciu, la care am rezistat fix 8 luni. Asa o incompatibilitate de personalitate intre noi, rar cred ca se va mai intampla ...in conditiile in care eu sunt destul de prudenta si credeam eu, flexibila oricarui sef si stil de munca. In cele 8 luni, am avut ocazia sa ii cunosc nevasta ... habar nu aveti cat de schimbat era in prezenta ei. 180 grade ... nu mai era arogant, nu mai era mitocan, era extrem de atent, nici macar un "fuck" nu am auzit iesindu-i pe gura, extrem de politicos, grijului, manierat, barbatul pe care si l-ar fi dorit orice femeie ...wow !!! ...sigur, asta nu inseamna ca asa a si ramas in decursul timpului. Nu cred ...

 

Compania era nemteasca si am avut o deplasare cu el la Berlin, la headquarter, in care ne-am intalnit cu board of directors ... iar, ce schimbare, ce speech, cat de profesional mintea, cat de confident batea campii la intrebari despre care nu stia nimic ...

 

Ce vreau sa spun cu asta este ca si ticalosii, in imprejurari diferite, pot fi fermecatori ... eu cred ca Trump, atunci cand curteaza o femeie, trebuie sa fie fermecator, trebuie sa faca, sa spuna ceva ce le atrage si le face sa creada ca ele sunt mai speciale decat anterioarele, care au ajuns sa fie insultate si downgradate in halul ala.



#104
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 23 ianuarie 2017 - 19:19

 

 

Cat despre ce am citit in articol despre Trump ... imi face rau fizic pur si simplu ... cu toate acestea cred ca atunci cand este indragostit este alt om, este imposibil ca o femeie sa se indragosteasca de acest comportament. Probabil ca atunci cand este indragostit, stie exact ce sa spuna si cum sa faca astfel incat o femeie sa se simta speciala ...chiar cred asta ... si toate care ii cad in plasa, cred ca daca a fost mitocan cu celelalte, cu ea n-o sa se intample asa ceva ...

 

 

 

Ceea ce mentionezi tu ca este "alt om" este o clasica personalitate narcisista (de dimensiuni psihopate). Te inalta la niste culmi care de fapt ii gidila propriul orgoliu iar la prima dezamagire strege cu tine pe jos. Asta nu este dragoste...asta este o manifestare a propriului orgoliu. O femeie care nu reuseste sa citeasca aceste semne are propriile ei slabiciuni.

 

 

Depinde de optica...eu nu am vazut o femeie de afaceri...am vazut o oportunista care a stors fiecare dolar dintr-un om abject. Tu vezi o reputatie buna eu nu vad decit o tranzactie murdara. Cei doi s-au complimentat perfect pina cind lui i-a fugit ochiul la Marla. 



#105
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 16:33

Melania zambeste numai cand Trump este atent la ea, in restul timpului, e suparata si nu-i place deloc statutul de prima doamna : 

 

 

 



#106
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 16:50

Daca Melania nu constientizeaza ca absolut tot mapamondul este cu ochii pe ea si se va umple de ridicol facand schime care se fac numai in intimitate, cand nu te vede nimeni, nu stiu ce fel de sotie de presedinte va fi... Probabil, una care va face deliciul presei.



#107
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 17:09

Cred ca nu e vorba numai de constientizare, trebuie enorm de multa munca pana sa ajungi sa fi absolut imperturbabil indiferent de ce ti se intampla sau mereu cu un zambet.

Assta cere stapanire de sine si schimbare - unele grimase pot fi deja automatisme.



#108
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 17:11

Eu cred ca Melania nu e incantata de noul rol. Cred ca era mult mai linistita pana acum. 



#109
Alizee

Alizee

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.337 mesaje

Postat 24 ianuarie 2017 - 17:11

Mie imi pare o femeie complet depasita de situatie. Sper sa reuseasca sa fata fata pana la finalul mandatului.



#110
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 25 ianuarie 2017 - 22:42

M-am uitat pe youtube la niste interviuri cu ea.

Cred ca dimpotriva e o femeie puternica si nu o victima.

Si vorbeste si 5 limbi straine.





Etichetat si cu melania, trump

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -