Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Februarie 2017 - capitolul 2


355 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:57

continuarea de la capitolul 1



#2
IustySimo

IustySimo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 09:59

Multumim Roxana! 



#3
myhadavid

myhadavid

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 539 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 10:29

Multumim pt noua căsuța. Noi suntem la munca, ultima saptamana..yupiiii...desi minivacanta asta ma cam plictisit. Sper sa-mi gasesc ceva de facut.  Eu stiam ca la testul de toleranta prima valoare treb sa iasa mai mare decat a doua, având in vedere ca glucoza e o glucida rapida . .dar,  probabil cu i-a fost foarte rău o fi fpat o cauza . .cine mai stie,  fiecare organism reacționează altfel



#4
IustySimo

IustySimo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 10:52

Nu stiu Myha care si cum e cu testul,  eu sunt linistita ca toate 3 rezultate sunt ok,  si sa stii ca sunt putine pers care trec cu brio de testul asta si nu se simt rau sau dau tot afara.  Oarecum ma gandesc ca e normal totusi sa te simti Rau, pt ca sa bagi atat de mult dulce dintr.o data in oraganism,  nu e chiar ok.  



#5
Dia16

Dia16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 354 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 12:09

Ziua buna si de la noi! 

Multumim pt casuta noua :),am reusit si noi performanta ne mutam in alta casuta.

Noi am fost plecati la tara dupa muraturi dupa cum spuneam,a fost un weekend fain,am intrat si pe la metro ,erau reduceri de 50% la jucarii, a fost cam greu insa sa le camuflam ca Delia era tot cu ochii si urechile pe noi... chiar i luasem si un cos cu tot felul de legume si alimente,de jucarie si la un moment dat imi spune ca vrea si ea sa atinga cosul.ala care l am pus jos  [batcap] , vroia f mult trusa de doctorita de la dr. Plusica. Noroc ca a fost reducere ca altfel.ne chelea...

Bebe din burtica e bine,are momente in care doarme dus si momente in care zici ca i la kickbox...

La noi azi noapte au fost -12 grade. 

Tudosa concediu placut,sa ai grija cu alimentatia si concediul ca atunci isi fac teren kilele in plus. Eu cred ca daca as sta acasa pana nasc as mai lua lejer 10 kg. Pt ca daca nu am ocupatie trebuie sa rontai :)).

Cam atat de la noi.

Sa aveti o saptamana linistita!



#6
karina_d77

karina_d77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 12:21

Neatza și de la mine mai pe la prânz, căci și la mine e prima zi de concurs :),  bine m am trezit la 7.00 sa pregătesc băiatul de gradi și m am pus în pat înapoi de pe la 9.00 pana la 11.00

Eu nu știu care e faza cu testul de glicemie, cui e recomanda spre ex eu am făcut 30 s sâmbătă și am luat pana acum 6-7 kg ar trebui sa mi l recomande sau nu ginecologul?

Și eu am momente ale zilei sau câte o zi când e bb f cuminte și mă panichez, dar aștept sa vina ora 23.00 ca atunci îl apuca dansul :)))

Fete voi faceți pupi des? Deci eu ieri m am dus fin 15 în 15 mine la toaleta :( bine îl simt și jos de tot Cum mișcă cred ca apasă și pe vezica ca îmi mai da câte una așa și zic ca mă scap pe mine atunci, sau e vreun motiv de panica????



#7
karina_d77

karina_d77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 12:27

Voi ați cumpărat vreun cadou soților de moș Nicolae?  Eu nu am apucat și nici nu mai am timp....bine soțul meu e și mofturos eu de obicei preferam sa merg cu el sa își aleagă ca sa nu mă enervez după că nu îi plac.

Lui luca i am luat 2 mașinuțe și dulciuri.......dar de moș crăciun chiar nu știu ce as putea sa îi mai iau pt ca are toate jucăriile posibile și imposibile, iar el i a scris moșului ca vrea iphone 6 plus :))))......nu știu de ce e așa înnebunit cu iphone-ul ca noi avem Samsung ( când i a tel meu sta pe YouTube și se uita la tot felul de filmulete cu și despre iphone) .....hai ca v am înnebunit. 

Fug sa mă pregătesc sa plec la gradi 

O zi frumoasa sa aveți. 

 

P.S diseară merg la dr de abia aștept sa îl văd pe grasunel sa vdm cât a mai crescut  [flo2]



#8
karina_d77

karina_d77

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 139 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 12:29

Fete sper ca înțelegeți ce am scris.....îmi corectează telefonul și nu sunt mereu pe faza



#9
Dia16

Dia16

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 354 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 12:31

Nu e motiv de panica karina, asa era si feciorul meu saptamana trecuta cand m am panicat ca misca f jos,si ma apasa rau pe vezica ,aveam impresia ca vroia sa iasa. Acum insa s a sucit iar ,ma pedaleaza la buric si la coaste :), e mult mai bine asa.



#10
IustySimo

IustySimo

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 05 decembrie 2016 - 12:36

Dia super ai avut un weekend fain,  vine Mosu deci musai trebuie cumparate jucarii si dulciuri pt copii,  cine are desigur.  Si la noi a fost rece -6 grade de ar fii macar si un pic d zapada ar fii ok.  

Karina ai luat putine kg,  dar nu cred ca numai de asta se tine cont cand iti da trimitere pt testul cu glucoza,  mai este si cantitatea de lichid si greutatea copilului.  Chiar am cunoscut zilele trecute pe cineva,  era slabuta numa burtica o dadea de gol ca era însărcinată si trebuia sa Faca testul din cauza ca are prea mult lichid.  Des la baie merg si eu dar asta insemnand odata la o ora sau 2, nu mai des.  Ti.ai facut o urocultura sa nu ai o infecţie ca cica si asta influenţează,  din cate am citit,  e prima sarcina deci mai mult nu stiu. 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -