Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Mamici de August 2017 (Pepenasi de August 2017)

sarcina august 2017

1032 raspunsuri la acest subiect

#231
mclaudia

mclaudia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 22 ianuarie 2017 - 13:39

Fetelor nu cumpar inca nimic din martie, o sa merg la targ pentru informare, am de zugravit , de golit un dormitor, amenajat camera, dupa asta ma apuc de cumparaturi pana in august , mi se pare departe, de miercuri merg la munca poate trece timpul mai repede ca aCurs de puericultura o sa fac la Medicover, mergem cu tati sa-l instruim si pe el, doar sa aiba si timp saracul de el.



#232
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 23 ianuarie 2017 - 16:07

Kilogramele astea... Nici nu am mai vrut sa ma cantaresc in ultimele zile, dar sigur o sa ma cantareasca doctorul sambata, la control. O sa ma certe si o sa fiu si mai deprimata din cauza lor. :)))) Am fost azi in oras si mi-am mai luat doua bluze, sa imi pot ascunde burta pana pot sa le spun colegilor. Cred ca o sa ii anunt la mijlocul lui februarie.

 

Altfel, petrecerea micutei de sambata a iesit foarte bine si bebelina a reactionat mai bine decat ma asteptam, avand in vedere cati oameni erau in casa... :) Insa azi-noapte a cam plans in somn, nu a dormit bine, deci nici eu nu am dormit bine si azi sunt zombie la munca...



#233
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 11:10

Ce liniste s-a lasat... Sunteti bine ?

 

Mie mi-a fost foarte rau azi-noapte, am tot vomat. :( Din pacate, azi a trebuit sa vin la munca. Iar simt ca adomr pe tastaura, plus ca ma dor toti muschii si toate oasele...



#234
mclaudia

mclaudia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 161 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 11:31

Michella2016 ieri am avut si eu o zi proasta cu greata , chiar voma, s-au rarit dar tot mai am cate o zi mai grea , noaptea niciodata.Fetele ati facut ecografia de trim 1, eu o fac la fix 13 sapt ca de grija hematomului era sa nu mai gasesc programare, a facut cineva Panorama , Harmony, Nifty?


Editat de mclaudia, 26 ianuarie 2017 - 11:33 .


#235
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 11:34

Cica din saptamana a 14-a ar trebui sa dispara... Astept din zi in zi :))

 

Ce ziceti, ne completam si noi listuta cu DPN ? La primul mesaj de la moderator e un link pentru DPN... Tocmai mi-am daugat DPN-ul. Cred ca ar fi frumos daca am edita toate listuta si am adauga DPN... Mai incolo, cand aflam, putem sa adaugam si sexul bebelului... :)



#236
Michella2016

Michella2016

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 181 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 11:39

Claudia, daca o sa imi iasa bine dublul test, nu am de gand sa fac, chiar daca am curand 39 de ani... 

 

Insa pentru cine e interesata, va pun aici un link cu ce poate fiecare test...

 

http://www.fmfb.be/d...rison-chart.PDF


Editat de Michella2016, 26 ianuarie 2017 - 11:40 .


#237
Ana89

Ana89

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.246 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 12:07

Bună fetelor! Si noi ne luptăm in continuare cu greturile, am impresia ca sunt din ce in ce mai intense.

Michella, e buna ideea cu completarea listutei, am completat si eu.

 Va pup!



#238
Thea37

Thea37

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 39 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 13:19

Am adaugat si eu data, dar nu ma prind cum le ordoneaza dupa DPN. Oricum la mine sigur va fi mai devreme tinand cont de cezariana.

 

La fel ca si voi, si eu am zile si zile, dar in ultimele doua zile nu am mai dat la ratuste si tot nadajduiesc ca s-a terminat cu partea asta. Oricum as fi cu obrazul gros daca m-as plange pentru ca nu a fost atat de rau. Am avut o perioada cu o singura voma dimineata, dupa aia s-a mutat inainte de culcare, dar niciodata de mai multe ori pe zi si in niciun caz noaptea. Atunci dorm de nu am treaba.

 

In schimb am un apetit ceva de speriat. Initial am zis ca incep sa pun pe mine, luasem 1 kg si ceva, dar acum am revenit la greutatea initiala si ma simt la fel de usoara ca inainte.


Editat de Thea37, 26 ianuarie 2017 - 13:22 .


#239
Ruxandrra

Ruxandrra

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 80 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 18:04

Michella eu am plecat de ieri dimineata de acasa, inca nu am ajuns nici la ora sta si in total am 2 ore de somn...sunt chiauna, de dimineata aveam si intepaturi si am luat Nospa...ce pot zice, timp de forum nu am avut :)

 

Claudia eu am facut Harmony... cred ca am scris mai sus detalii, dar daca te mai intereseaza ceva poti sa intrebi



#240
SJIK

SJIK
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 ianuarie 2017 - 18:15

Buna fetelor,

 

Nici eu nu am cea mai buna stare zilele astea. Nu reusesc sa ma odihnesc, ma doare spatele si nu ma mai pot concetra la birou. Astazi m-am trezit la 4:00 :)

 

Noi am avut morfologia de trim I si calculul de risc. A iesit bine insa doamna doctor mi-a spus ca placenta este inserata pe peretele posterior, polul inferior la 1 cm de OCI. Pozitia nu este finala si trebuie urmarita prin ecografie. Am citit lucruri nelinistitoare pe internet. Mamicilor care sunteti la a doua sarcina, ati trecut prin asta?

 

 

 

 





Etichetat si cu sarcina, august 2017

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

  • Febra bebe A si nopti nedormite

    Deutzuk
    - Astăzi, 12:25

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -