Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cum se ia un snowboard?


6 raspunsuri la acest subiect

#1
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2016 - 07:36

Daria - imi spune ca si-ar dori un snowboard. NU stiu nimic despre ce ar trebui sa tin cont... marimi, latimi, branduri, echipamente anexe...samd

 

Cei care dispuneti de aceste informatii sau stiti unde le-as putea gasi ma puteti sprijini in aceasta directie?

 

Multumesc.



#2
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 11 noiembrie 2016 - 10:40

marius, voi aveti dechatlon in oradea ? poate gasesti un consultant in magazin, sau unul dintre angajati sa fie pasionat si sa se priceapa la acest  sport.

 

http://munte.xtrem.r...inti_--a30.html

 

https://clapari.word...laca-snowboard/



#3
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2016 - 12:23

Avem.. caut informatii din orice sursa eu sunt divergent ... [:)]  [flo2]



#4
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 11 noiembrie 2016 - 12:49

probabil sunt mai putini practicanti ai acestui sport (in comparatie cu cei care schiaza sau patineaza, de ex.), care mie personal mi se pare riscant.

 

asa cum exista instructori de ski, trebuie sa existe si instructori de snowboarding, in statiunile montane unde sunt partii. spre rusinea mea trebuie sa recunosc, sunt praf la geografie, habar nu am care este cea mai apropiata statiune montana sau partie amenajata - la oradea ma refer :-).

un instructor ar fi cel mai in masura sa stie cum se alege echipamentul pentru un copil (ai vazut, ca sunt placi si legaturi distincte, pentru fete si baieti)



#5
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 11 noiembrie 2016 - 12:55

Trebuie sa cumpar in perioada care urmeaza ... deja e programata in decembrie.

 

De skiat skiaza dde mult timp are tot ce este necesar... acum insa ar dori snowboard si asa cum spuneam chiar habar nu am de care cum etc etc. De aceea caut informatii pertinente privind echipamentul 



#6
Unicorn42

Unicorn42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 171 mesaje

Postat 12 noiembrie 2016 - 19:41

Just my two cents - daca fata ta nu s-a mai dat cu placa pana acum, eu as sugera ca sezonul care vine sa inchirieze, si daca ajunge la concluzia ca ii place si vrea in continuare, sa ceara monitorului some tips & tricks, sau comunitatii in care va face snowboarding :) o placa + bootsi sunt suficient de scumpi incat eu nu m-as hazarda sa ii cumpar daca nu as avea o oarecare siguranta ca ii va folosi cateva sezoane. Mai ales ca noi astia care schiem tindem sa fim mai greoi cand trecem la placa :)) 



#7
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 12 noiembrie 2016 - 20:13

Just my two cents - daca fata ta nu s-a mai dat cu placa pana acum, eu as sugera ca sezonul care vine sa inchirieze, si daca ajunge la concluzia ca ii place si vrea in continuare, sa ceara monitorului some tips & tricks, sau comunitatii in care va face snowboarding :) o placa + bootsi sunt suficient de scumpi incat eu nu m-as hazarda sa ii cumpar daca nu as avea o oarecare siguranta ca ii va folosi cateva sezoane. Mai ales ca noi astia care schiem tindem sa fim mai greoi cand trecem la placa :)) 

Corect! Aceasta a ramas si concluzia discutiei cu ea. Am spus ca din punctul meu de vedere acum nu renteaza o astfel de cheltuiala pentru ca va utiliza un numar extrem de scazut de zile acest echipament raportat la cost/an, si avand 14 ani cred ca nu renteaza. I-am sugerat si eu sa inchirieze si daca mai incolo peste 2-3 ani cand se stabilizeaza cresterea ramane cu dorinta si certitudinea si de ce nu cu experienta concreta de a practica snowboarding-ul va merita sa cumpere ceva de calitate si complet pe termen mai lung.

Asa ca a ramas sa inchirieze loco unde va pleca si in functie de sfaturile celor avizati de acolo.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -