Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

White Chocolate Mocha


1007 raspunsuri la acest subiect

#11
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.654 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 09:52

Hello, hello,

 

sper sa nu plece nimeni. Chiar nu are sens.

 

Noi suntem in stand by. S-a luat hotararea sa o opereze pe socro, dar nu stim cand. Imagistic, au zis ca e un cancer cerebral metastazat, un glioblastom. Acum e stabila, in spital.



#12
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.667 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 12:47

Coca, sanatate si putere multa soacrei si voua, tuturor celor afectati. Tin pumnii sa fie bine! [grup]



#13
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 15:14

Coca, multa, multa putere va doresc  [flo2]  [flo2]

 

Eu azi am de facut expense reports si mi-e o lene infernala...Ma tot gindesc la ce sa gatesc pentru vineri cind imi vine grupul de fete la cina si mai ales ma gindesc ca gatesc pentru fimiu mare care vine acasa pentru weekend! Era programat sa mearga la o amica la alt colegiu sa petreaca nitel de Halloween dar amica a facut bronsita si s-au anulat planurile asa ca vine acasa! 

 

Din ciclul "unul vine, unul pleaca", fimiu mic are open house la un colegiu care il are el pe lista...normal, acolo are o amica care l-a invitat sa stea peste noapte (basca merg si la ceva petrecere) asa ca simbata sotul il duce acolo si il culeg eu duminica...bine ca nu-i departe (e o suburbie a Bostonului).

 

In rest, frigaraie mare de dimineata...noroc ca am bagat masina in garaj azi-noapte. Urasc frigul!



#14
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 15:22

Coca, sper din suflet ca toate sa iasa bine pentru soacra ta. 

 

 

Eu am platit a 3a amenda pe anul asta , e a doua pentru exces de viteza. Sa-mi fie rusine !



#15
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 15:29

Ouch, Mik!!!! Imi pare rau!!!

 

Pentru noi amenzile de viteza ne costa si mai abitir la asigurare...musti 2 amenzi, apoi platesti lunar mai mult la asigurare citiva ani pina se sterg...asta in plus la costul amenzii initiale. 



#16
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 15:39

Aici ti se retrag puncte de pe permis. SI se cistigi inapoi in citiva ani. 



#17
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 16:01

Hello, hello, sper sa nu plece nimeni. Chiar nu are sens. Noi suntem in stand by. S-a luat hotararea sa o opereze pe socro, dar nu stim cand. Imagistic, au zis ca e un cancer cerebral metastazat, un glioblastom. Acum e stabila, in spital.

 

Ah, deci nu vine de nicaieri ...acolo e sursa.

 

Cred ca o provocare este si varsta dumneaei, dar merita incercat orice.

 

Cand o opereaza ?



#18
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 16:13

La noi a plouat azi noapte. Prima ploaie serioasa din oct anul trecut. A mai plouat ceva prin ian-feb, dar mai putin. A mai dat o ploaie prin august parca, dar asa, 5 min.

 

Frate, azi noapte si azi dimineata a plouat cu galeata. Iar inverzesc toate deserturile din jur [:D] .

 

In alta ordine de idei, sa va spun de ce am ajuns eu la concluzia ca totusi datul din gura nu e degeaba (cateodata, cel putin...).

 

Poate va amintiti episodul cu rusul din clasa lui O (pe atunci aproape 13 ani!). Povestea a inceput cu o invitatie la film, dupa 1 sapt de scoala, cand eu am zis NU si ea a plans, a implorat, a facut in toate felurile si i-am zis ca imi pare rau, dar dupa doar 1 sapt de scoala nu poate cunoaste omul etc etc. Povestea s-a intins cam pe tot anul, cu drame si discutii, cu momente cam penibile etc. A ajuns la apogeu in iunie, cand povestea se racise bine, dar rusul totusi a decis sa mai incerce odata. I-a spus ca el pleaca de la scoala asta (mi-am ascuns cu greu urletele de fericire la auzul vestii) si a invitat-o la el acasa, ca dupa aceea nu se vor mai putea vedea. Evident, am zis NU. I-am zis sa-l invite la noi, sa mearga la piscina, sa asculte muzica etc etc. Evident ca n-a vrut (el). Am intrebat de ce pleaca, la ce scoala pleaca etc. Niciun raspuns. I-am zis lui O ca o invita la el acasa pt sex, e clar si ca nu e cazul si ca probabil e doar a stratagema de-a lui, probabil ca nici nu pleaca la alta scoala. Si asa a fost! Evident ca n-a plecat nicaieri. Noroc ca a ramas repetent si a lasat-o pe asta in pace. Isi cauta alta víctima. Adevarul e ca de-a lungul anului s-a cam lamurit si ea ce fel de om e, dar atata a frecat-o din prima zi, ca mai-mai sa cedeze.

 

Revenind in zilele noastre, anul asta a venit in clasa ei un italian f simpatic, se pare. Clasa e de muzica si desen si se pare ca el e mare muzician: canta la chitara, la trompeta si nu mai stiu la ce si se poarta f frumos cu ea, comunica f bine etc. O intreaba sora-sa alaltaieri: deci, Manuel e iubitul tau? Ce credeti ca raspunde O? Cum draga sa fie iubitul meu, dupa doar 1 luna de scoala? Pai nu a trecut suficient timp, nu ne cunoastem asa bine. E dragut si se poarta bine si ne intelegem f bine, dar ca sa fie iubit mai trebuie ceva timp. Am ramas bouche bée. Nu-mi venea sa cred!!! De unde si concluzia ca nu dam chiar degeaba din gura, tot se prinde ceva.  Sau cel putin asa imi place sa cred.



#19
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 16:14

Coca, eu zic ca daca au decis sa o opereze, e bine! Inseamna ca ii mai dau ceva sanse, nu?



#20
buflea

buflea

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 15.395 mesaje

Postat 26 octombrie 2016 - 16:14

Buna de dimineața si de la mine,

 

Sa raportez din dramele de acasa ...ce scoala, ce note, ce studiu ...dragostea, imaginea si "a fi cool" ne roade pe toate partile ...si adolescenta ne mușcă de fund.

 

Ieri copiii mei au venit suparati rau de la școală.

 

Cica prietenii lui Alex au oprit-o pe Flavia si au intrebat-o ce parere are de prietena lui. Si Flavia a gasit de cuviinta sa răspundă: oh, bine ca s-a terminat, ca ma batea la cap in fiecare zi ca vrea o prietenă ...pam, pam, pam ....

 

Golanii au ras de Alex si Alex a venit complet negru de suparare acasa ...bai, dar nu l-am vazut niciodata asa suparat. Nu a mancat decat putin si cu cearta, nu a vorbit cu nimeni, a citit, s-a culcat.

 

Flavia pe de alta parte, draga de ea, nu stia cum si ce sa mai facă. ..si-a cerut scuze cu lacrimi in ochi, a cerut o a doua șansă, i-a adus aminte cum si el, anul trecut a facut-o grasa la școală si ea l-a iertat ...nimic nu l-a inmuiat pe Alex. Tot ce am reusit, a fost sa spuna ca o sa se gandeasca sa ii dea a doua sansa poate maine ...

 

Ia uite ce mai aflu si eu, cu ocazia scandalului, la spartul targului ...ca de fapt fiu-meu cocea de mult asta si vorba monicabo, de aia varza si neorganizarea cu care a inceput scoala. Apoi vad ca nu e asa beton de confident pe cat arata ...deci s-a perpelit o perioada Flaviei pana a deschis gura. Si Flavia nu mi-a spus nimic ...

 

Am asa senzatia ca copiii mei, ma dau afară din viata lor ...si mi se pare cam devreme si de fapt nu imi place deloc.


Editat de buflea, 26 octombrie 2016 - 16:16 .



Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -