Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Proiect educational la galeria auto Tiriac Collection

tiriac collection proiect educational galerie auto copii

6 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 07:21

Proiect educational la galeria auto Tiriac Collection – Grupurile organizate de copii beneficiaza gratuit de acces si transport

 

Peste 2000 de copii au participat in cadrul proiectului educational demarat de Tiriac Collection in 2016, prin intermediul caruia cei mici au putut admira gratuit colectia de masini si motociclete a domnului Ion Tiriac. O a doua etapa a proiectului ia startul luna aceasta, grupurile organizate de copii fiind asteptate sa se inscrie pentru vizitele gratuite la adresa de mail office@tiriaccollection.ro.

 

Initiativa Tiriac Collection isi propune sa le consolideze cunostintele elevilor si prescolarilor cu privire la istoria automobilelor si, de asemenea, sa le ofere oportunitatea de a descoperi pasiunea pentru domeniul auto.

 

Mai multe detalii si informatii gasiti AICI

 

Foto%20tururi%20gratuite%20copii_Tiriac%

 

Copiii vostri sunt interesati de masini? Cu siguranta baietii sunt cei mai captivati :)

V-ar tenta sa mergeti la galeria auto Tiriac Collection?



#2
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.964 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 08:58

N-am inteles ce este educational aici ?! 



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:14

Dana, eu cred ca aceste modele si diversitate de modele de masini si motociclete - pot stimula imaginatia si creativitatea unui copil.

 

Copiii sunt fascinati de modele de masini, de motociclete... si cred ca unii dintre ei sunt super incantati sa le poata admira. 

 

Educatia nu se face numai la scoala si are si multe alte aspecte si momente de inspiratie pe care le putem oferi copilului.

Daca mergi la un muzeu de masini vechi e acelasi lucru - unii copii sunt super incantati.

 

Asta e desigur parerea mea - insa accept ca pentru alti parinti aici nu e nimic educational   [flo2] Fiecare parinte stie ce e mai bine.



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:17

chiar mi se pare foarte tare

 

Galeria se intinde pe o suprafata de 4300 mp si cuprinde peste 150 de modele exceptionale de masini si motociclete. Cel mai nou model din colectie este Ferrari 458 Speciale Aperta din 2015, iar cel mai vechi Hurtu 3 ½ Quadricycle din 1899. Intre cele doua se deruleaza intreaga instorie automobilistica mondiala. Colectia reuneste exponate care au apartinut unor proprietari celebri - actori, muzicieni, capete incoronate, sefi de stat etc.

 

copilul meu s-ar fi dus cu mare placere. Este ceva super special.

In plus, dl Tiriac explica pe larg copiilor si e incantat sa le raspunda la intrebari. E ca o lectie de tehnica, design si motoare.



#5
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.964 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:46

Eu am crezut ca implica ceva mai mult decat o vizita. Ca acei copii chiar vor face ceva: strang un surub si ei acolo. [:)]   Altfel nu cred ca vor ramane cu mai mult decat o plimbare. 

 

Si daca-mi dai voie copilul tau nu mai este chiar un copil, e ceva mai mare si cred ca lui i-ar place sa aiba vreo cateva modele de-alea, nu doar sa le admire.  [flo2]

 

in alta ordine de idei, mie imi place Tiriac, imi plac initiativele educationale promovate de DC, doar ca aici n-am vazut nimic educational.  [flo2]



#6
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.848 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:57



Eu am crezut ca implica ceva mai mult decat o vizita. Ca acei copii chiar vor face ceva: strang un surub si ei acolo. [:)]   Altfel nu cred ca vor ramane cu mai mult decat o plimbare. 

 

 

:))) sincer nu stiu la ce galerie copiii sunt lasati sa stranga surubi la masinile clasice, motoare, etc. Poate la un atelier, da [:)]

 

Oricum iti inteleg ideea, dar mie mi se pare ceva interesant, e totusi vorba de istorie, de masini clasice, peste 150 de masini de epoca! Iar copiii... unde au alta ocazie sa vada si sa afle mai multe despre ele? Si mie mi-ar place sa merg!



#7
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.051 mesaje

Postat 28 septembrie 2016 - 09:57

 

 

Si daca-mi dai voie copilul tau nu mai este chiar un copil, e ceva mai mare si cred ca lui i-ar place sa aiba vreo cateva modele de-alea, nu doar sa le admire.  [flo2]

 

in alta ordine de idei, mie imi place Tiriac, imi plac initiativele educationale promovate de DC, doar ca aici n-am vazut nimic educational.  [flo2]

da, ai perfecta dreptate - ba chiar mai mult - le-ar poza pentru fanii de pe Instagram ...

Intr-adevar, depinde si de varsta copilului desi imi adic aminte de nebunia cu filmul ala Cars pe care l-am vazut impreuna la cinematorgraf de vreo 3 ori. 





Etichetat si cu tiriac collection, proiect educational, galerie auto, copii

Panic Questions

  • Progesteron

    Flor_i
    - Ieri, 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

  • Posibilă sarcină??

    Larisa03303
    - feb 20 2024 11:14

Last Blogs

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Tenul în sarcina

    Julix94
    - Ieri, 22:55

  • Glicemia in timpul sarcinii

    Ioone
    - Ieri, 22:19

  • Baiete sau fetita?

    ely4
    - Ieri, 17:50

  • Calatoriile in sarcina

    LarisaG89
    - Ieri, 13:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -