Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Fiv cu ovocite donate 105


501 raspunsuri la acest subiect

#21
monica41

monica41

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 699 mesaje

Postat 29 august 2016 - 21:01

vai si mi am programat histero cu anestezie locala cred ca fac pe mine de durere pe masa,dar astia iti iau patru miliuane pentru generala,eu stiu ca dormi si n ai treaba da si o fiola de propofol este 15 lei ce puii mei platesc pana la 400??prea scump,asa ca rabdam ca n avem alte solutii.voi cum ati facut histero??



#22
floreamaria

floreamaria

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.705 mesaje

Postat 29 august 2016 - 21:26

Monica eu am facut cu anestezie totala de fiecare data, decât sa mor de durere mai bine plătesc, sunt tare rea la durere, efectiv nu suport.

 

Mami concediu plăcut! Pup



#23
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 29 august 2016 - 21:32

   Nici eu nu am facut nimic fara anestezie totala.Si daca as vrea fara dr meu stie ca nu stau cuminte si sunt rea la durere.

   Mami concediu placut in continuare!



#24
Nikos10

Nikos10

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 929 mesaje

Postat 29 august 2016 - 21:57

Gineco, m-a frapat intoarcerea la 180 de grade, de la diphere asa cum a spus Hana, la AC-uri pentru inceput, asa cum mi-a comunicat azi, dr Pavel…insa si balbaiala Cristinei si faptul ca nu stia (sau nu putea) sa-mi raspunda la intrebari si mai ales afirmatia ei, ca va discuta la clinica sa-mi schimbe medicul. Nu pot altceva sa inteleg, decat ca dr Hana si-a luat din nou concediu (a mai avut CO la inceputul lunii), de data asta intempestiv, fara s-o anunte in prealabil si pe Cristina in conditiile in care stia ca se ocupa de „coordonarea” unei paciente care anuntase ca prima zi de CM va fi in acest weekend.

Astazi am inceput AC-urile…marvelon 21… sper ca am cumparat ce trebuie ca vad ca, apar ceva inadvertente intre precizarile de pe reteta trimisa de cehi (1x21x0; 15 mg/0;0,3 mg) si ce scrie pe prospect si cutie (-0,150 mg/0,030mg). Cred ca este acelasi lucru, ma gandesc ca din graba au trecut cehii 15 mg in loc de 0,150…sau nu stiu….

Din comunicarea transmisa de dr Pavel, imi dau seama ca este mai „adunat” decat dr Hana pe care o suspectez in afara de faptul ca nu ii pasa (din moment ce lasa pacientii balta, in conditiile in care am rugat-o sa-mi trimita din timp schema) si de necunoastere a cazului meu. Nu cred ca a parcurs toate analizele pe care i le-am tradus/transcris cu meticulozitate, inclusiv istoric, stimulari, etc …transmise din timp!!!! cu rugamintea (reiterata) de a-mi trimite si ea, din timp, schema!

Cred asta, pentru ca i-am adresat intrebari despre TSH, colesterol, precizandu-i ca vreau sa scad nivelul acestora si m-a intrebat in ce unitate de masura este colesterolul, ori eu ii trimisesem detaliat, absolut tot. Dar nu-i bai daca trece mai „usor” peste un banal colesterol…mai grav este sa nu ia in calcul pb cu mutatiile sau cele imuno…. Apropo, Cristina mi-a spus ca nu au dr hemato, dar au imunolog cu care ar putea sa se consulte.

Astazi m-am tot conversat cu Cristina care era mai sigura pe ea de data asta (probabil a rasuflat usurata ca, mi-a dat raspunsul dr Pavel) si m-a asigurat ca, imi va trimite Hana intreaga schema. Nici nu stiu ce sa fac….ma gandeam sa insist sa mi-l dea pe dr Pavel, dar nu vreau sa-i irit.

Monica41, pai fac ce mi se spune, dar sa mi se spuna din timp! Oricum, dr Pavel m-a asigurat ca suntem inca, in grafic! Nu este tarziu pentru AC-uri si am revazut si schema lui Alios…este ok.



#25
katy71

katy71

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 342 mesaje

Postat 29 august 2016 - 22:00

Monica eu am facut histero cu locala si a fost cumplit dar aveam sinechie de istm si a trebuit desfacut pe viu de fapt nu am simtit efectul anesteziei. Daca ai polip sau ceva sinechii faci histero degeaba cu anestezie locala nu iti poate rezolva nimic trebuie sa faci pe urma alta cu totala. Eu la prima histero am facut rahie anestezie si a fost ok.



#26
mami_vreau

mami_vreau

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.634 mesaje

Postat 30 august 2016 - 21:42

Multumesc fetelor! E aproape gata concediul! Maine revin!  [:(]

 

monica si eu am facut de fiecare data cu anestezie generala! Am facut o laparoscopie la giulesti si eram la terapie intensiva si era o tipa care nu facuse histero cu anestezie totala! Nu vrei sa stii cum plangea! De-asta nu m-am gandit nicio secunda sa fac fara anestezie generala! Nu vreau sa te speri dar vreau sa stii ca poate durea f rau! Nu e regula, la fel de posibil e sa nu doara! E alegerea ta! Te pup si iti tin pumnii orice ai decide! Sa iasa bine, asta conteaza!  [flo]

 

nikos eu cred ca o poti intreba pe cristina daca nu poti continua cu pavel! Nu ai nimic de pierdut si nici nu ar avea de ce sa se supere! Mai ales dupa toata aceasta incurcatura!



#27
madeleine28

madeleine28

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 30 august 2016 - 21:42

ce mai fac fetele? e cam liniste pe forum...



#28
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 31 august 2016 - 06:58

Nikos, ei folosesc probabil alt sistem de măsurare, conversie. Apoi, nu cred ca un medic pleaca acasa cu dosarul tau sau il stie pe dinafara. Cand ma suna pacienți, ii întreb ce tratament au. Mie mi--au spus clar ca nu-intereseaza analizele

#29
piersica

piersica

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 148 mesaje

Postat 31 august 2016 - 19:28

buna fetelor. Azi mi-a venit rezultatul NK din sange :

 

Limfocite NK (CD16+/CD56+)    % 6               limita    %   10 - 30

Limfocite NK (CD16+/CD56+) 168 /µL            limita  210 - 740

Voi ce parere aveti? Cred ca nu o sa mai fie nevoie sa fac din nou intralipid.



#30
dea78

dea78

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 7.098 mesaje

Postat 31 august 2016 - 20:38

   Sunt chiar mici Piersicuto.Daca nu vrei sa-l faci nu-l mai faci si gata.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -