Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#1151
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 13:03

Buna ziua, sunt noua pe acest forum, dorim si noi un Fiv la dr Tayfun, dar mai intai trebuie sa strangem banii.

Din experienta celor care au stat in Turcia cele 15-18 zile pe parcursul Fiv-ului imi puteti spune, va rog cam la cat s-a ridicat costul total al procedurii Fiv plus tratament+ cazare 18 zile acolo+mancare.

eu facusem cu sotul un cost total cu cazarea si mancarea pe atatea zile la vreo 9.000 euro! Asa v-a costat si pe voi!

Multumesc frumos!

Salut!

Eu cu soția am stat de 2 ori pt procedura completa, ne-a ajuns undeva la 5100-5300 ceva de genul. Acum depinde ce pretenții aveți și voi, ma gândesc ca dacă stai la 5 stele te mai costa în plus. Mâncarea este ieftina, lira este relativ scăzută. Noi am fost cu mașina personala, dacă mergeți cu avionul sa mai luați în calcul și biletul avionului. 



#1152
irinatanase

irinatanase
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 13:20

Salut!

Eu cu soția am stat de 2 ori pt procedura completa, ne-a ajuns undeva la 5100-5300 ceva de genul. Acum depinde ce pretenții aveți și voi, ma gândesc ca dacă stai la 5 stele te mai costa în plus. Mâncarea este ieftina, lira este relativ scăzută. Noi am fost cu mașina personala, dacă mergeți cu avionul sa mai luați în calcul și biletul avionului. 

multumesc de raspuns, ca si cazare nu vreau lux, sa fie curat, cu baie in camera , igienic si cam atat. ma gandeam sa le cer oferta hotelurilor cu care au ei contract , ca se fac reduceri pt pacientele Acibadem, ca sa imi asigure transportul hotel-clinica, ca eu sigur ma ratacesc :))

oricum sunt destul de stresata cu stransul banilor, ne trebuie cateva luni bune.

apoi luat concediu 3 saptamani, si daca mai gasesc ei ceva extra probleme la mine sau la sot( are oligozoospermie), trebuie sa am bani suplimentar la mine; multe ganduri am si deja am stres de acum din pacate :(((.

Multumesc de raspuns, Doamne ajuta sa aveti bebele mult dorit repede!



#1153
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 21 martie 2019 - 21:28

multumesc de raspuns, ca si cazare nu vreau lux, sa fie curat, cu baie in camera , igienic si cam atat. ma gandeam sa le cer oferta hotelurilor cu care au ei contract , ca se fac reduceri pt pacientele Acibadem, ca sa imi asigure transportul hotel-clinica, ca eu sigur ma ratacesc :))

oricum sunt destul de stresata cu stransul banilor, ne trebuie cateva luni bune.

apoi luat concediu 3 saptamani, si daca mai gasesc ei ceva extra probleme la mine sau la sot( are oligozoospermie), trebuie sa am bani suplimentar la mine; multe ganduri am si deja am stres de acum din pacate :(((.

Multumesc de raspuns, Doamne ajuta sa aveti bebele mult dorit repede!

Multumim! Doamne ajuta la toți, sa ne îndeplinim visul! Cu stresul lăsați-o mai ușor, este de-abia începutul și perioada grea cu mult stres nu a început. Găsești în lista lor hoteluri ok, la preturi rezonabile, transportul ți-l asigura fără probleme de la hotel la clinica și invers, plus transportul de la aeroport la hotel. Ideal ar fi sa faci câteva investigații în tara și câteva analize,la ei sunt preturile mari. Spre ex noi plecasem din tara pt fiv, ca soția avea endometrioza...asta teoretic, când am ajuns acolo nici vb, avea polipi pe uter, operația era destul de scumpa undeva la 1500 de euro. Asa ca am urmat procedura fiv, mai puțin embriotransferul, ne-am întors în tara, soția s-a operat și la vreo 2 luni ne-am întors la turci pt et. Oricum este clar ca nu poți merge cu bani ficsi, trb sa ai un back-up. 



#1154
irinatanase

irinatanase
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 29 martie 2019 - 19:18

Multumim! Doamne ajuta la toți, sa ne îndeplinim visul! Cu stresul lăsați-o mai ușor, este de-abia începutul și perioada grea cu mult stres nu a început. Găsești în lista lor hoteluri ok, la preturi rezonabile, transportul ți-l asigura fără probleme de la hotel la clinica și invers, plus transportul de la aeroport la hotel. Ideal ar fi sa faci câteva investigații în tara și câteva analize,la ei sunt preturile mari. Spre ex noi plecasem din tara pt fiv, ca soția avea endometrioza...asta teoretic, când am ajuns acolo nici vb, avea polipi pe uter, operația era destul de scumpa undeva la 1500 de euro. Asa ca am urmat procedura fiv, mai puțin embriotransferul, ne-am întors în tara, soția s-a operat și la vreo 2 luni ne-am întors la turci pt et. Oricum este clar ca nu poți merge cu bani ficsi, trb sa ai un back-up.

 

buna din nou, da, ma gandesc sa fac o serie de analize la noi mai intai. Si oricum incerc sa nu ma mai stresez de acum, avand in vedere ca vor fi luni bune pana vom strange banii de procedura.

Doamne - ajuta!

Sunteti cumva din constanta? 

Aveti o recomandare de ginecolog bun? 

Eu ma gandeam la dr Serbu Virginia, am mai fost la ea.



#1155
Memories

Memories

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 16:03

buna din nou, da, ma gandesc sa fac o serie de analize la noi mai intai. Si oricum incerc sa nu ma mai stresez de acum, avand in vedere ca vor fi luni bune pana vom strange banii de procedura.

Doamne - ajuta!

Sunteti cumva din constanta? 

Aveti o recomandare de ginecolog bun? 

Eu ma gandeam la dr Serbu Virginia, am mai fost la ea.

     Salutare din nou,din Constanța suntem și noi. Referitor la ginecolog, este bine sa mergi la cine ai fost și ești mulțumit, fiecare dintre noi putem fi subiectivi. Dacă ești mulțumit de dna dr, mergi în continuare la ea. 



#1156
maria_dc

maria_dc

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 86 mesaje

Postat 17 aprilie 2019 - 20:47

buna din nou, da, ma gandesc sa fac o serie de analize la noi mai intai. Si oricum incerc sa nu ma mai stresez de acum, avand in vedere ca vor fi luni bune pana vom strange banii de procedura.

Doamne - ajuta!

Sunteti cumva din constanta? 

Aveti o recomandare de ginecolog bun? 

Eu ma gandeam la dr Serbu Virginia, am mai fost la ea.

 

Buna, eu fac FIV la Sibiu, nu te pot ajuta cu costuri si alte cele in Turcia, dar iti pot spune, daca vrei, ce analize am facut eu si sotul inainte sa incepem procedurile (analizele obligatorii la clinica unde am facut noi).

 

Sa te relaxezi, sa gandesti pozitiv (dar totusi cu o doza de realism), sa fie organismul pregatit pentru ce urmeaza. Nu e usor, dar nu e imposibil :) Mie perioada de stimulare ovariana mi s-a parut foarte ok, mi-am facut singura injectiile, chiar mi-a placut :)) am avut noroc ca nici nu am avut reactii adverse (gen dureri de cap, de burta, stari de greata, schimbari de stare emotionala). Singura problema a fost ca dupa punctie am avut dureri de burta destul de puternice (doctorul mi-a spus ca am fost o usoara forma de hiperstimulare).

 

Poate te-am coplesit cu atatea informatii.

 

Pe scurt: daca te pot ajuta, o fac cu placere!

 

Capul sus, ne ajuta Dumnezeu pe toti!



#1157
Crismed1981

Crismed1981

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 18 aprilie 2019 - 05:21

Buna! Imi poate zice cineva care a fost recent la dr Tayfun cât a cheltuit pe cazare și transport? La clinica mi clar cat cost fivul dar as vrea sa imi fac o idee cat costa celelalte ca bănuiesc ca nu sunt ieftine. Multumesc 



#1158
Crismed1981

Crismed1981

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 18 aprilie 2019 - 18:22

Acum am văzut ca a scris Irinatanase mai sus despre costuri 



#1159
irinatanase

irinatanase
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 09 mai 2019 - 14:57

Buna, eu fac FIV la Sibiu, nu te pot ajuta cu costuri si alte cele in Turcia, dar iti pot spune, daca vrei, ce analize am facut eu si sotul inainte sa incepem procedurile (analizele obligatorii la clinica unde am facut noi).

 

Sa te relaxezi, sa gandesti pozitiv (dar totusi cu o doza de realism), sa fie organismul pregatit pentru ce urmeaza. Nu e usor, dar nu e imposibil :) Mie perioada de stimulare ovariana mi s-a parut foarte ok, mi-am facut singura injectiile, chiar mi-a placut :)) am avut noroc ca nici nu am avut reactii adverse (gen dureri de cap, de burta, stari de greata, schimbari de stare emotionala). Singura problema a fost ca dupa punctie am avut dureri de burta destul de puternice (doctorul mi-a spus ca am fost o usoara forma de hiperstimulare).

 

Poate te-am coplesit cu atatea informatii.

 

Pe scurt: daca te pot ajuta, o fac cu placere!

 

Capul sus, ne ajuta Dumnezeu pe toti!

Multumesc de incurajare! 

mai am destul pana strang banii ptr Turcia! :))

incerc sa nu ma stresez prea tare.



#1160
lya31

lya31
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 04 noiembrie 2019 - 15:48

Buna ! Are cineva informatii recente despre deplasarea in Turcia ? Intentionez sa merg la DR Tayfun , inca nu am facut o programare dar as dori sa stiu daca a fost cineva de cand au inceput conflictele cu Siria.Multumesc .





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

  • Control trimestrul 2

    lili.95
    - Ieri, 19:50

  • Ziua naÈ™terii

    Roxanesss
    - Ieri, 17:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -