Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

FIV Turcia 39

fiv turcia acibadem tayfun

1164 raspunsuri la acest subiect

#1051
aura123

aura123

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 324 mesaje

Postat 18 septembrie 2017 - 07:55

ancax, am aproape 30 de ani si am facut un fiv pana acum. te inteleg, te cred, insa sunt convinsa ca tb sa gasesc un medic priceput si in tara, mai ales ca nu vreau si laparoscopie, ci strict histero cu endo injury. voi intreba la babute.

Si eu eram convinsa ca voi reusi la primul, insa nu a fost sa fie. mi-am propus sa fac al doilea si ultimul fiv in Cehia, dar arunc cate un ochi peste tot, asa am ajuns la voi :P

multumesc frumos de sfaturi!

PS: eu nici nu as sti daca a fost bine sau nu histeroscopia. tu din ce pct de vedere ai fost nemultumita?



#1052
cptelena

cptelena

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 28 septembrie 2017 - 08:25

Buna,ieri am ajuns acasa cu 2 la purtator si 8 congelati, acum asteptam cu emotii sa facem beta



#1053
Alisa35

Alisa35

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 273 mesaje

Postat 28 septembrie 2017 - 09:54

Felicitări, Cptelena! Așteptam vesti bune! Doamne ajuta! 

 



#1054
Snow2017

Snow2017
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 octombrie 2017 - 11:33

Buna fetelor ! Sunt noua pe acest site ! 

Eu și soțul ne am hotărât sa facem acest pas, după multe încercări de a avea un bebe ! Noi am avut o încercare la Sibiu cu dr Ispasoiu , in urma analizelor am fost detectata cu un HSIL, a avut loc o intervenție pe colul uterin dar acum totul este Ok . Am vb cu Dr. Ispasoiu sa refac toate analizele , de sânge și ginecologice iar cabd a fost sa îl caut pentru verificare , nu l-am mai găsit la polisano , dansul s-a mutat la o alta clinica . Asta denota o lipsa de profesionalism , normal ar fi fost sa fim anuntați măcar printr-un email . Exact asta ne a făcut sa ne reorientăm . Din spusele voastre cea mai buna clinica este la turci și cel mai bun medic este dr Tayfun. Am luat legătura cu doamna Gabriela și acum așteptăm răspunsul după verificarea dosarului ! 

Daca îmi puteți povesti puțin din experiența voastră cu aceasta intervenție , ce tratament ați făcut înainte de a ajunge la clinica , ce va recomandat , ( Dr. Ispasoiu imi recomanda o doza de diphelerine înainte cu doua luni pentru a-mi înceta apariția menstruației in perioada intervenției ), cât timp dureaza intervenția FIV , pe voi in cât timp va programat și mai exact câte zile ar trebui sa stam la turci . Soțul este navigator iar noi vrem totul “ieri”,imi este greu sa  îl prind o luna întreaga acasă . avem perioada favorabilă in Noiembrie, dar ne este teama sa nu fie prea  repede, având in vedere ca abia azi am trimis mail ul cu toate analizele.

va Multumesc ! 

 



#1055
Cri_cri_gab

Cri_cri_gab

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 10 octombrie 2017 - 20:36

B

 

Buna fetelor ! Sunt noua pe acest site ! 

Eu și soțul ne am hotărât sa facem acest pas, după multe încercări de a avea un bebe ! Noi am avut o încercare la Sibiu cu dr Ispasoiu , in urma analizelor am fost detectata cu un HSIL, a avut loc o intervenție pe colul uterin dar acum totul este Ok . Am vb cu Dr. Ispasoiu sa refac toate analizele , de sânge și ginecologice iar cabd a fost sa îl caut pentru verificare , nu l-am mai găsit la polisano , dansul s-a mutat la o alta clinica . Asta denota o lipsa de profesionalism , normal ar fi fost sa fim anuntați măcar printr-un email . Exact asta ne a făcut sa ne reorientăm . Din spusele voastre cea mai buna clinica este la turci și cel mai bun medic este dr Tayfun. Am luat legătura cu doamna Gabriela și acum așteptăm răspunsul după verificarea dosarului ! 

Daca îmi puteți povesti puțin din experiența voastră cu aceasta intervenție , ce tratament ați făcut înainte de a ajunge la clinica , ce va recomandat , ( Dr. Ispasoiu imi recomanda o doza de diphelerine înainte cu doua luni pentru a-mi înceta apariția menstruației in perioada intervenției ), cât timp dureaza intervenția FIV , pe voi in cât timp va programat și mai exact câte zile ar trebui sa stam la turci . Soțul este navigator iar noi vrem totul “ieri”,imi este greu sa  îl prind o luna întreaga acasă . avem perioada favorabilă in Noiembrie, dar ne este teama sa nu fie prea  repede, având in vedere ca abia azi am trimis mail ul cu toate analizele.

va Multumesc ! 

Eu am făcut Fiv la Tayfun în august. Din păcate nu a avut final fericit. La noi problema principala a fost amh-ul meu mic. Povestea mea e lunga. Ce pot să-ți spun, din experienta mea, dacă ai putini embrioni și îți recomanda testarea genetica sa nu accepți. Tayfun este fan testare genetica însă din ce am aflat după este ca embrionii au capacitatea de a se repara. 

În ultima perioada T este f ocupat asa ca nu cred ca vei obține o programare asa repede. 



#1056
Snow2017

Snow2017
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 octombrie 2017 - 10:52

Multumesc pentru răspuns cri_cri_gab. Acum aștept  sa văd ce decide medicul ! La noi problema este numărul mic de spermatozoizi . 



#1057
Cri_cri_gab

Cri_cri_gab

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 98 mesaje

Postat 14 octombrie 2017 - 11:30

Multumesc pentru răspuns cri_cri_gab. Acum aștept  sa văd ce decide medicul ! La noi problema este numărul mic de spermatozoizi . 

Ai reușit sa te programezi? 



#1058
LiliMic

LiliMic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 27 mesaje

Postat 17 noiembrie 2017 - 16:19

Salutare fetelor, ce mai faceti, nu mai merge nimeni in Turcia......in Decembrie?



#1059
Sunshine84b

Sunshine84b

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 17 mesaje

Postat 17 decembrie 2017 - 19:59

Buna,eu am ramas cu 4 cutii de Crinone Gel, 2 de estrofem si 3 plasturi Climara. As vrea sa le vand..o cutie de Crinone cu 15 aplicatoare o dau cu 110 ron(am luat-o cu 110 lire turcesti).Daca are cineva nevoie de ceva din ce mi-a ramas astept mesaj.Multumesc

 



#1060
raishwanya

raishwanya

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 879 mesaje

Postat 17 decembrie 2017 - 22:40

s

 

Buna,eu am ramas cu 4 cutii de Crinone Gel, 2 de estrofem si 3 plasturi Climara. As vrea sa le vand..o cutie de Crinone cu 15 aplicatoare o dau cu 110 ron(am luat-o cu 110 lire turcesti).Daca are cineva nevoie de ceva din ce mi-a ramas astept mesaj.Multumesc

Scrie pe donez medicamente, ca acolo ne uitam cand posteaza cineva





Etichetat si cu fiv, turcia, acibadem, tayfun

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

  • EMOTII VERSUS STRES

    Andrevvv
    - Astăzi, 13:54

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -