Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de August 2016 (Pepenasi de August 2016) - capitolul 2


300 raspunsuri la acest subiect

#221
BJulia

BJulia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 26 iulie 2016 - 00:52

Încă ceva...bebelușii voștri sughita?Al meu parca are program..cam de 2 ori pe zi..si tine câteva minute bune...o fi bine?

 

Da Ionela, si bebelina sughite de zori :) nu-i nimic de speriat :) este normal.. Cica este din cauza ca inghit cate putin din lichid... 



#222
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 26 iulie 2016 - 14:03

Buna

 

Ionela orice bebe sughita! Isi dezvolta abilitatea de a inghiti fara sa ajunga lichidul in plamani. Si dupa nastere veti vedea ca s-a sughita des o perioada.

 

Iulia sa fie cum va doriti nasterea. Nu stiu ce sa spun de termenul la care nasti. Eu la toti am sperat ca nasc mai repede si am ajuns la termen. Acum mai am o saptamana, dar cum nu sunt semen, tot pe acolo ajung.

 

Voi ce hainute ati pregatit sa ii tineti pe bebeii in maternitate? Ma refer la cele ce nasc la stat si au voie cu hainele lor.



#223
Roxanna14

Roxanna14

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 104 mesaje

Postat 26 iulie 2016 - 14:44

BUna. Am fost la control. Colul inca este aproape inchis. Pare ca ar mai dura daca bebelina nu are alte planuri. Maine facem 39 de saptamani. Vineri am urmatorul control.
Bebe aceiași problemă și la mine,sambata fac 39 săptămâni și colul închis mia recomandat doctorul mișcare,eu numai am răbdare sincer abea aștept să nasc

#224
Ionela93

Ionela93

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 26 iulie 2016 - 21:03

Buna Ionela orice bebe sughita! Isi dezvolta abilitatea de a inghiti fara sa ajunga lichidul in plamani. Si dupa nastere veti vedea ca s-a sughita des o perioada. Iulia sa fie cum va doriti nasterea. Nu stiu ce sa spun de termenul la care nasti. Eu la toti am sperat ca nasc mai repede si am ajuns la termen. Acum mai am o saptamana, dar cum nu sunt semen, tot pe acolo ajung. Voi ce hainute ati pregatit sa ii tineti pe bebeii in maternitate? Ma refer la cele ce nasc la stat si au voie cu hainele lor.
Pai mie mi-au dat listuta de la maternitate..6 pijamalute subțiri 2 grosute..6 body bluzițe..manusi si caciulite si sosetele ...si 2 saci de dormit..azi am facut si bagajelul...așteptăm momentul cu nerăbdare

Editat de Ionela93, 27 iulie 2016 - 07:04 .


#225
BJulia

BJulia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 00:36

Buna Ionela orice bebe sughita! Isi dezvolta abilitatea de a inghiti fara sa ajunga lichidul in plamani. Si dupa nastere veti vedea ca s-a sughita des o perioada. Iulia sa fie cum va doriti nasterea. Nu stiu ce sa spun de termenul la care nasti. Eu la toti am sperat ca nasc mai repede si am ajuns la termen. Acum mai am o saptamana, dar cum nu sunt semen, tot pe acolo ajung. Voi ce hainute ati pregatit sa ii tineti pe bebeii in maternitate? Ma refer la cele ce nasc la stat si au voie cu hainele lor.

 

Eu tocmai in seara asta am facut bagajul pt spital... Dar cum aici te tine numai o zi dupa ce nasti ( asta daca totul este bine) am pus 3 boby de corp cu manecuta scurta si tip maieu, 3 sleepsuits, 2 caciulite subtiri, o pereche sosetute, un costumas ( pantaloni si bluzita) o rochitica cu ciorapei si bluzita, o ghecuta ( la noi vremea este imprevizibila


#226
BJulia

BJulia

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 20 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 00:38

Nu sa trimis tot mesajul :( nu stiu de ce... Scrisesem ca am pus asa multe hainute ca sa am de unde alege.. Nu ca mi-ar trebui neaparat... Am uitat ce am mai scris.. :((((

#227
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 10:03

Buna!

 

Roxana eu fac zilnic miscare la greu de ceva timp. Inca nimic la orizont. POate la tine raspunde la provocare!

 

Ionela, ce lista mare v-a dat, cat va tine acolo?



#228
Ionela93

Ionela93

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 15:43

Buna! Roxana eu fac zilnic miscare la greu de ceva timp. Inca nimic la orizont. POate la tine raspunde la provocare! Ionela, ce lista mare v-a dat, cat va tine acolo?

 

Da ..3 zile daca totul va fi bn sa nasc natural..

Sunt un pic nebuni..pt mn la fel 3 pijamale 3 sutiene de alăptat  si multe chestii:))

Azi am primit și rezultatul pt streptococ b..e negativ.in schimb mi-a iesit prezenta de filamente miceliene..e greu cu infecțiile astea:)vad ca au aparut din nou mâncărimi si scurgerile vaginale sunt mai abundente...nush ce sa mai fac



#229
Ionela93

Ionela93

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 112 mesaje

Postat 27 iulie 2016 - 15:44

Apropo..ne-am hotărât in ceea ce privește numele lui bebe..Robert Andrei:) In sfârșit!

#230
Bebe2iunie

Bebe2iunie

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 667 mesaje

Postat 28 iulie 2016 - 10:30

Apropo..ne-am hotărât in ceea ce privește numele lui bebe..Robert Andrei:) In sfârșit!

 

Frumos nume.

 

Sa fie sanatos!

 

Janine ai nascut? Nu ne-ai mai dat de veste.




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

  • Carucior

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:07

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -