Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Credinta


Fara raspunsuri la acest subiect

#1
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 30 aprilie 2016 - 21:46

azi.jpg?w=640

Ar putea sa para, sau poate chiar este o seara a Invierii ca alte zeci sute sau mii de alte seri. Poate ca este la fel ca altele ce vor veni. Poate ca este o simpla seara. Cu toate acestea are ceva special pentru mine. Nu trebuie sa fii neaparat religios pentru ceea ce vei citi. Pentru ca iti voi vorbi despre credinta. Stai, deja poate ai pe buze o intrebare ce sta sa izbucneasca. Te simt. Vrei sa imi spui ca nici nu am inceput sa scriu si deja am scris cuvantul credinta. Da, asa este. Te rog doar ai rabdare cu mine. Mai apoi, pe masura ce eu voi scrie iar tu pe masura ce vei citi ai rabdare cu tine. Doar citeste. Nu-mi raspunde pentru ca nu te voi intreba nimic. Doar am sa scriu cateva vorbe prin care am sa incerc sa iti transmit o bucata din interiorul meu. Nu mi-e teama de tine ca nu ai intelege, cat mai degraba mi-e un pic teama de mine ca nu voi sti poate sa iti spun pe indelete ceva simplu de tot. Am inceput cu acest cuvant credinta. As putea sa scriu la fel de bine incredere. Sa iti explic de ce.

Toti ne dorim sa traim o viata buna. Toti ne dorim sa fim inconjurati de oameni buni. Toti ne dorim sa fim fericiti. Si aceasta dorinta se numeste speranta. Toti speram. Unii avem incredere mai mare, altii mai putina. Unii dintre noi nu avem decat putina de tot. Nu exista o masura a increderii. Viata ne poarta pe fiecare asemeni unui vapor pe o mare involburata cand undeva sus pe creasta alba a unui val cat un munte asa cum alteori ne arunca jos intre valuri ce parca stau sa ne cada in cap. Se poate intampla sa ne cuprinda disperarea. Se poate intampla sa ne incolteasca deznadejdea. Se poate.

De aceea am vrut sa iti scriu aceste randuri. Pentru ca tu, citindu-le sa iti aduci aminte de ele. Si acestea iti vor vorbi de incredere. Iar increderea  va fi partasa credintei. Nu stiu cum va fi viata ta. Insa vreau sa te fac partas al sufletului meu. Da-mi voie sa iti transmit o bucata din credinta mea. Tu da-ti voie sa ai incredere. Orice s-ar intampla vreodata, oricat ai putea sa pierzi in aceasta lume sa stii ca cineva ti-a scris si ti-a transmis ca iti doreste sa ai incredere ca totul va fi bine.

Am credinta aceasta pentru mine si pentru tine! Si ea va fi mereu si mereu ca o lumina a sufletului meu pentru tine.

Am asa o bucata din suflet, transformat intr-o bucata de lumina, numita credinta.

 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Astăzi, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Astăzi, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Astăzi, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -