Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Ianuarie 2017 (Fulguleti de Ianuarie 2017)

ianuarie 2017 gravida sarcina insarcinata

1017 raspunsuri la acest subiect

#1
Anda08

Anda08

    Membru senior

  • Administrators
  • 4.849 mesaje

Postat 19 aprilie 2016 - 15:12

Tocmai ai aflat ca o sa nasti in Ianuarie 2017? Atunci esti bine venita in grupul gravidutelor care asteapta barza in prima luna Ianuarie 2017. Nu esti inca sigura de data nasterii sau doresti sa o mai verifici te sfatuim sa folosesti CALCULATORUL datei nasterii. De asemena iti recomandam sa citesti Odiseea Sarcinii (care urmareste sarcina pe saptamani) si sa citesti ce spun alte mame ca tine pe Jurnal de Sarcina.

13006735_976583915712191_250295583672535

La desprecopii.com oferim posibilitati multiple pentru gestionarea grupului de mamici:
- Discutiile publice se desfasoara in cadrul acestui subiect. Un subiect care o sa devina un subiect maraton la care scriem zi de zi. Putem sa pune poze, linkuri si ne folosim de subiectul public ca sa recrutam si alte mamici ca noi.
- Discutii private vom putea avea in cadrul GRUPULUI
- Tot in cadrul GRUPULUI putem avem: albume, evenimente, linkuri utile, sondaje, video-uri, wiki, sondaje, intrebari si raspunsuri (Q&A)
- In curand in cadrul GRUPULUI: liste diverse, Wiki, Albume Video, Evenimente Extinse, Date de nastere, si multe altele

Grupurile oficiale de facebook create de DC sunt cele care au urmatoarele avantaje:
- incercam sa taiem spamul
- va invitam la concursuri
- va oferim informatii despre sarcina



Linkuri rapide:

Lista DPN | Rugaciuni | Cum se citeste o ecografie | Albume | Grup FB

Zodiac corespunzator: Capricorn 22 Decembrie - 19 Ianuarie sau Varsator 20 Ianuarie - 18 Februarie
capricorn11.jpg varsator11.jpg



#2
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 05 mai 2016 - 08:16

Buna mamici. 

Aparent voi fi prima mamica din 2017 pe forum. Bebe ar trebui sa vina intre sf lui decembrie inceputul lui ianuarie  [:)]



#3
selena1

selena1
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 08 mai 2016 - 17:37

Buna, si eu am aflat acum 3 zile ca sunt insarcinata.E al doilea copil si e f dorit.Data probabila a nasterii e pe 15 ianuarie



#4
dana_bebe88

dana_bebe88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 09 mai 2016 - 15:14

Salut fetelor! si eu am aflat ca sunt insarcinata si sunt asa nerabdatoare sa trec inca o data prin cele mai frumoase sentimente ce sunt intr-o sarcina. Mai am o fetita acasa. Dpn ar trebui sa fie 13 ian. Nu am facut decat Hcg. Nu am fost sa fac echo penrtu ca mi s-a zis ca este putin cam devreme. voi ati fost ?



#5
sweetkarina

sweetkarina

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.536 mesaje

Postat 09 mai 2016 - 20:22

Eu am fost la eco la 4 sapt, mi-am facut transvaginala ca sa ma asigur ca sarcina e pozitionata ok. Deci nu e prea devreme, daca vrei sa te asigur ca sarcina se dezvolta. 



#6
dana_bebe88

dana_bebe88

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 11 mai 2016 - 10:42

Hello!!am fost la echo. Are 5 saptamani. Este pozitionat corect! ❤ inca nu se vede embrionul. Refac echo peste 2 sapt. Ce emotii am, desi sunt la a doua sarcina

#7
selena1

selena1
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 11 mai 2016 - 12:58

Eu am 4 saptamani si 3 zile de sarcina,  la 6 saptamani o sa merg la eco.  Asa am facut si la primul copil, atunci sugur o sa se vada la ecograf



#8
Cutoshenie

Cutoshenie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 11 mai 2016 - 20:45

Buna seara! Astazi am aflat ca voi fi mamica! DPN 18 ianuarie 2017. Sunt extrem de emotionata, este primul bebe, ma rog ca totul sa mearga bine. Nu am facut ecografie inca, maine voi suna sa ma programez.Va doresc o seara placuta si sarcina usoara!



#9
Lilu2016

Lilu2016

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 24 mesaje

Postat 14 mai 2016 - 13:28

Am aflat si eu de curand de noua sarcina. Am intrat si in grupul de decembrie, nu stiu cand voi naste. Dpn e la sf anului dupa calculele mele. As vrea din suflet sa o duc pana in ianuarie :(

Mai am o fetita de 1 an si 9 luni, iar cu fetele din august 2014 am legat prietenii frumoase. Sper sa leg si la urmatorul bebe :)



#10
Cutoshenie

Cutoshenie

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 13 mesaje

Postat 14 mai 2016 - 15:47

Buna! Am fost azi la eco si medicul nu l-a vazut deloc pe bebe, a spus ca mucoasa uterina arata ca de sarcina dar nu l-a vazut implantat nicaieri, cu atat mai putin nu e vorba de o extrauterina. Dupa calculele mele as avea 4 saptamani si 3 zile, medicul spune ca e posibil sa fie mai micuta. Ce spuneti? Credeti ca e normal? Imi fac 1000 de ganduri si griji. O dupa-amiaza placuta! Voi la cate saptamani de sarcina v-ati vazut minunile?





Etichetat si cu ianuarie 2017, gravida, sarcina, insarcinata

Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Astăzi, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Un pic de liniste

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 09:56

  • Cum am tratat răcelile în sarcină

    Ana1298
    - Astăzi, 06:30

  • 36 saptamani

    Roxana3001
    - Ieri, 22:33

  • Luna a 8-a

    Pau26
    - Ieri, 22:12

  • Activități care m-au ajutat în sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -