Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Mamici de Noiembrie 2015 ( Brumarei de Noiembrie 2015 )- cap.2


1080 raspunsuri la acest subiect

#1071
Nikro

Nikro

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 15 noiembrie 2015 - 20:54

Felicitări Rahella !

Și eu am născut pe 10.11 o fetiță de 3,600 și 50 cm.După un travaliu indus tot la cezariană am ajuns.Acum suntem acasă și încercăm să facem față colicilor,să speram ca în noaptea asta numai avem.Te asteptam pe facebook.



#1072
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 17 noiembrie 2015 - 18:45

Felucitari!!!Ma bucur mult ca am adus toate pe lume bebei sanatosi ..sa dea Dzeu sa fie bine si de acum in colo..Usor nu e:)  am simtit asta..dar sper sa ma obijnuiesc si sa fie totul bine:) Apropo ,am facut depresie postnatala primele 2-3 zile dupa c am ajuns aksa...a  fost oribil si nu mi imaginam ca o sa fac asa ceva!Dar am fost foooarte foooarte obosita primele zile si asta si a pus amprenta asupra organismului si psihicului meu!Acum sunt muuuuuulllt mai bine;)

Voi cum sunteti???va descurcati?va pup pe toateeeeeee si imi e dor sa gasesc asa multe pagini scrise de voi pe aici:( din pacate momentan nu mi pot face cont pe facebook.....:(:(:(:(:(



#1073
miha42

miha42

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 230 mesaje

Postat 18 noiembrie 2015 - 00:39

Bună Rahella, 

 

 

 Este greu dar și plăcut (cu bebei) ma bucur ca ești mai bine acum și îți doresc să treci cu bine peste toate. 

 

 Noi suntem bine toate dar și bebeii sănătoși. 

 Astăzi am împlinit o săptămînă de cand a venit prințesa pe lume si tot astăzi i-a cazut și buricul. 

 

 Bbianca are programare maine pentru cezariana. 

 

 Îmi pare rău ca nu poți să-ți faci cont caci discutând cu fetele treci mai ușor peste toate.  

 

[flor]  ai grijă de tine 



#1074
Claudittta

Claudittta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 18 noiembrie 2015 - 17:26

hello

 

in sfarsit am reusit sa ma conectez!!! nu stiu ce s-a intamplat, dar de 3 saptamani nu am reusit sa ma conectez...:((((

Rahella ce ma bucur ca estibine:))) am citit despre experienta ta, bine ca sunteti bine amandoi:)))

Vedeti...exact cum ziceam la inceput! trebuie sa fim pregatite pentru orice:))) pt orice tip de nastere si pt orice s-ar mai fi intamplat! 

Exact cum spunai sa ii multumim lui Dumnezeu ca am adus pe lume bebelisi sanatosi si ca noi ne-am revenit! Acum suntem intr-un nou capitol din viata noastra, stresant, dar absolut minunat!

Eu ma uit la Tudor...( asa il cheama pe bebe...Tudor Nicolas...) si nu ii vine sa cred ca e al meu....nu mamai. satur sa il privesc , sa il respir si sa il imbratisez!

Sunt convinsa ca asa cum am uitat ca vomitam de 20 de ori pe zi, asa vom uita si micile probleme datatoare de stres...si nu vom ramane decat cu amintiri..frumoase...care si peste zeci de ani ne vor inmuia inimile:)))

 

Ce bine a am reusit sa ma conectez:))) si pe fb e ok, daraici ma simt ca... acasa;)))

 

e ora de masa....va las

 

pup



#1075
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 20 noiembrie 2015 - 12:47

[il] heheee,claudita:) felicitari si pt printul tau:)!

Exact asa sunt si eu: nu ma mai satur de el si uneori parca visez ca e al meu si ca eu sunt mamica!E greu cu stresul asta si uneori ma simt epuizata,dar cand ii vad fetzisoara si ochisorii aceia mici uit de toate sentimentele ciudate;))

Sper sa va vad mai des pe aici,desi acum e dr inteles ca nu ne mai permite timpul chiar asa de mult...avem alte prioritati [il]  [il]  [il]  ingerasii nostri!!!

 

Va puuuupppp pe toateeeeee toate toate !!!! si sa ne tina Dumnezeu sanatoase si pe noi si pe bebelusii nostri!!!



#1076
Rahellla

Rahellla

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 233 mesaje

Postat 20 noiembrie 2015 - 12:47

[il] heheee,claudita:) felicitari si pt printul tau:)!

Exact asa sunt si eu: nu ma mai satur de el si uneori parca visez ca e al meu si ca eu sunt mamica!E greu cu stresul asta si uneori ma simt epuizata,dar cand ii vad fetzisoara si ochisorii aceia mici uit de toate sentimentele ciudate;))

Sper sa va vad mai des pe aici,desi acum e dr inteles ca nu ne mai permite timpul chiar asa de mult...avem alte prioritati [il]  [il]  [il]  ingerasii nostri!!!

 

Va puuuupppp pe toateeeeee toate toate !!!! si sa ne tina Dumnezeu sanatoase si pe noi si pe bebelusii nostri!!!



#1077
Hellen06

Hellen06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 568 mesaje

Postat 20 noiembrie 2015 - 14:56

Bună!  Rahela,  ti-am trimis un mesaj privat [flo2]



#1078
Nicoleta04

Nicoleta04

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 157 mesaje

Postat 22 noiembrie 2015 - 00:49

[flo2]



#1079
Claudittta

Claudittta

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 151 mesaje

Postat 22 noiembrie 2015 - 21:54

Multumesc Rahella... felicitari si tie!

poate pui si o poza cu bebe:)))

pup



#1080
AnaM28

AnaM28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 62 mesaje

Postat 26 noiembrie 2015 - 21:28

Rahellla, s-a făcut grup și pe whatsapp "Mamici de tomnatici". Poate ni te alături acolo :-) 




Panic Questions

  • Poze pt o a 2-a sarcina

    PaulaTin
    - Ieri, 08:43

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

Last Blogs

  • Hainute

    Roxana3001
    - Ieri, 21:36

  • Adevărul despre sarcină

    IonIza
    - Ieri, 21:02

  • Ultima zi la job

    RoxiMada
    - Ieri, 18:42

  • Gata cu serviciul!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 18:10

  • nasterea

    Ralu31031992
    - Ieri, 14:18

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -